Filmozercy.com | Forum
Revolut - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Na luzie (https://forum.filmozercy.com/dzial-na-luzie)
+--- Wątek: Revolut (/watek-revolut)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Revolut - darayavahus - 05-05-2019

(05-05-2019, 14:48)Glaeken napisał(a):  - skoro nie pobrało mi żadnych extra opłat za transakcję revolutem mimo iż ściągnięto z PLNów zakup w EURo to po kiego mam w ogóle wymieniać lub wrzucać właściwą walutę?
Możesz kupić na zapas gdy np będzie dobry kurs tej waluty i później robiąc nią zakupy trochę oszczędzasz


RE: Revolut - Glaeken - 05-05-2019

(05-05-2019, 15:54)misfit napisał(a):  Nie ma takiej potrzeby i to jest właśnie jeden z pozytywów Revoluta, ale skoro dziś, czyli w weekend dokonałeś zakupu to doliczyli sobie 0.5% prowizji, nie będziesz tego widział w jakiejś dodatkowej płatności lecz na samym kursie wymiany (to są całe 2 grosze za każde 1 EUR Wink )
Sądziłem, że revolut pobiera prowizję jedynie za wymianę walut w trakcie trwania weekendu a nie za dokonanie zakupu.

(05-05-2019, 17:13)darayavahus napisał(a):  Możesz kupić na zapas gdy np będzie dobry kurs tej waluty i później robiąc nią zakupy trochę oszczędzasz
Tak właśnie robię. Myślałem, że zdążę kupić walutę jutro w revolucie zanim amazon pobierze kasę. Nie wiem czemu ale mi się ubzdurało, że amazon pobiera kasę po ok 24h po zakupie :/


RE: Revolut - misfit - 05-05-2019

No tak, ale zakup zrobiłeś w EUR, a na koncie EUR nic nie miałeś więc poleciała wymiana z PLN na EUR. I tutaj skoro to był weekend to jak mniemam doliczyli sobie te 0,5% przy kursie wymiany.
Podobnie ma się zresztą sprawa z Aliorem walutowym i w weekendy jest wyższy spread. Ogólnie z tego co zaobserwowałem to wygląda tak, że w dni robocze kurs EUR/USD/GBP w Revolucie jest o 1-2 grosze lepszy w stosunku do Aliora, a w weekendy o ~1 grosz gorszy.


RE: Revolut - Glaeken - 11-09-2019

Robiłem kilka zakupów w zavvi i sklep zavvi pobrało mi bezpośrednio z konta GBP, raz robiłem zakup w amerykańskim amazonie i ten pobrał bezpośrednio z konta USD. Byłem święcie przekonany, że włoski amazon pobierze w EUR... ale tak sie nie stało. Próbował pobrać z pustego konta PLN i uznał, że nie mam kasy mimo iż na EUR i GBP miałem trochę zaskórniaków które spokojnie wystarczyłyby na opłacenie zamówienia (musiałem przerzucić na konto PLN żeby włoski amazon "łyknął" w końcu płatnośc). Z kolei na oficjalnej stronie Revoluta jest napisane:

"Twoje saldo zostanie automatycznie przeliczone na walutę transakcji po najlepszym możliwym kursie, dlatego nie musisz wcześniej kupować walut. [...] Waluta do użycia jest wybierana przez kartę w następującej kolejności:

 a. waluta płatności (np. jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii i dokonujesz transakcji w euro, obciążone zostanie Twoje konto w euro);
 b. Twoja waluta podstawowa (PLN) określana na podstawie adresu domowego;
 c. kolejna aktywna waluta (w tym kryptowaluty) z wystarczającym saldem."


Gdzie tu logika?


RE: Revolut - Pablo0909 - 18-10-2019

misfit, "namówiłeś" mnie na Revolt Smile Nie ze względu na jednorazowy zakup Bonda, ale ogólnie. Sporo kasy wydaję na filmy w miesiącu, więc może z oszczędności wystarczy na dobrą flaszkę ginu i sok z grejpfruta Wink


RE: Revolut - misfit - 18-10-2019

Alior niedawno też wprowadził kartę wielowalutową dla klientów indywidualnych. Ktoś już testował i może napisać jak ma się sprawa z automatycznym przewalutowaniem po jak najlepszym kursie na tle Revolta ?


RE: Revolut - Glaeken - 23-10-2019

Również czekam na opinię. Revoluta na pewno sobie zostawię ale przymierzam się do zmiany banku więc dobrze byłoby wiedzieć czy Alior się sprawdza.


RE: Revolut - Kirek - 29-11-2019

(18-10-2019, 15:30)misfit napisał(a):  Alior niedawno też wprowadził kartę wielowalutową dla klientów indywidualnych. Ktoś już testował i może napisać jak ma się sprawa z automatycznym przewalutowaniem po jak najlepszym kursie na tle Revolta ?

Z przejściem na kartę wielowalutową w Alior miałem problemy gdy próbowałem o nią wnioskować samodzielnie przez ich stronę, na szczęście przez telefon wszystko poszło sprawnie. Wczoraj pierwszy raz robiłem nią zakupy w innej walucie niż EUR. Wszystko przebiegło bez problemów. Otwarcie konta w dolarach australijskich to dwie minutki. Kurs zakupu 2,6697 czyli za 79 AUD zapłaciłem 210,91 PLN. Zamówienie na JB Hi-Fi złożone na 78.20 AUD przez PayPal i dokładnie tyle zostało pobrane z konta. Przyjemnie, że już nie jest konieczne przewalutowanie z $ na inne waluty Smile


RE: Revolut - misfit - 29-11-2019

No i w portfelu luźniej bo kart mniej Smile
Wczoraj też płaciłem za zamówienie od kangurów więc możemy porównać kursy - w Revolucie wyszło 2,6558. Do przeżycia ta groszowa różnica... Big Grin

A jak ma się sprawa z funkcjonalnością po przejściu na kartę wielowalutową, jeśli chodzi o wymianę ze złotówek na EUR/AUD, itd. to wszystko jest tak samo jak było czyli kasa automatycznie trafia na odpowiednie subkonto czy może dochodzą u Ciebie jakieś dodatkowe czynności ?

Z tego co czytałem to należy jednak pamiętać aby była wystarczająca kasa na odpowiednim koncie bo jeśli jej nie będzie, a będzie na koncie złotówkowym to z niego zostanie pobrana kasa po kursie tabelowym Alior Banku, czyli jak mniemam takim:

https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/kursy-walut.html


RE: Revolut - Kirek - 29-11-2019

Zakup waluty przebiega tak jak wcześniej czyli kupujesz bezpośrednio z konta PLN na wybrane konto walutowe. Do karty wielowalutowej z tego co pamiętam można mieć podpiętych 15 kont walutowych ale sam oprócz tych podstawowych USD/EUR/GBP dopiero teraz założyłem AUD i pewnie kiedyś może powstać potrzeba założenia CZK więc o limit się nie martwię Smile.

Co do zapewnienia wystarczającej kwoty w odpowiedniej walucie to zawsze po przeliczeniu kwoty z przesyłką w sklepie a przed zatwierdzeniem zakupu wchodzę na konto i sprawdzam czy mam odpowiednie środki więc mam nadzieję, że żadne nieprzyjemności mnie nie spotkają. Przy karcie wielowalutowej jest to nawet łatwiejsze ponieważ wystarczy zadbać dokładnie o taką kwotę jak widzisz w sklepie. Dawniej jeżeli robiłeś zakupy w innej walucie niż posiadałeś karty sam musiałeś zrobić symulację ile wyniesie przewalutowanie na USD i dla pewności trochę więcej USD zakupić.