Filmozercy.com | Forum
Apple TV 4K - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Apple TV 4K (/watek-apple-tv-4k)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Apple TV 4K - Mateusz - 05-05-2018

Odpal drugi odcinek z nowego sezonu tam chyba było więcej ciemnych scen.


RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 05-05-2018

Sprawdzę wieczorem, choć tu raczej różnicy się nie spodziewam bo HBO Go jakościowo stoi sporo w tyle za Netfliksem.


RE: Apple TV 4K - Mateusz - 05-05-2018

HBO jeszcze musi sporo nadgonić. Wrzucanie filmów czy seriali w 720p to mocna żenada, a nie wspominam już o kanałach na żywo, które nie sięgają nawet do tego poziomu.


RE: Apple TV 4K - Daras - 05-05-2018

Dopiero dziś trafiłem na ten wątek. Oczywiście przyznaję punkcik reputacyjny.

Powtórzę swoją opinię z tematu - iTunes na Filmoskopie:
Myślę aby wypróbować w końcu iTunes na projektorze Full HD. Od lat obserwuję ten serwis i nie było za ciekawie. Płyty wygrywały. Natomiast dziś stream 4K może w jakiś sposób zastąpić mi krążek BD 1080p (jeśli danego tytułu nie będę chciał mieć na półce).

Gdzieś już chyba ktoś o tym napisał (Mierzwiak ?), ale wolę mieć pewność:

1. Jaka jest potrzebna prędkość netu do HD, a jaka do UHD?
2. Gdzie przechowywane są zakupione filmy?
3. Co w przypadku awarii lub trwałego zepsucia pudełeczka?
4. W jakich okolicznościach można utracić zakupione filmy?


RE: Apple TV 4K - Nie_zbieram_ale_lubie - 05-05-2018

(05-05-2018, 11:20)Mierzwiak napisał(a):  Pytanie do użytkowników ATV:

Korzystaliście / korzystacie na nim z Netfliksa?

Wczoraj odpaliłem z ciekawości (HBO Go i Showmax też), nigdzie nie działa tak szybko no i w połączeniu z pilotem Apple obsługa to czysta przyjemność, ale... obraz jest gorszej jakości niż na aplikacji w telewizorze!

Podejrzewałem ze to może przez łącze, ale na apce TV i na PS4 problemów nie ma żadnych, 1080p i maksymalny bitrate wskakują błyskawicznie. Na ATV w zasadzie też widać że od razu ładuje się maksymalna rozdzielczość, a mimo to kompresja aż wali po oczach.

Porównywałem tę samą scenę z pierwszej części Avengers gdy na początku kamera śledzi helikopter i unosi się zza wzgórza ukazując bazę SHIELD. BD wygrywa najlepszą ostrością i kompresją, na apce TV i PS4 - z bliska - jest nieco gorzej (ale na obu wygląda identycznie), na Apple TV jest najgorzej - fatalny macroblocking na niebie, pożarte przez kompresję detale.

Intrygujące Smile

Za dużo raczej nie używam, a ostatnimi czasu praktycznie wcale, ale nie przypominam sobie problemów z jakością Netfliksa.
IMHO warto dodać, że w aplikacji Netfliksa na ATV działa również asytent głosowy ( przynajmniej na koncie US), więc można zadawać kwerendy wyszukiwania oraz inne polecenia głosowo.
Najważniejsza IMHO funkcja, to prawidłowy autoframerate 60/50/24p. Ten ostatni tryb, to bez wątpienia najwazniejsza ( bo rzadko spotykana cecha) dla posiadaczy projektorów UHD Epsona z kulawym HDMI, którzy chcą oglądać 4k/10bit HDR


RE: Apple TV 4K - Mateusz - 05-05-2018

(05-05-2018, 13:57)Daras napisał(a):  1. Jaka jest potrzebna prędkość netu do HD, a jaka do UHD?

Apple, jak i Netflix mówi o 25 mb przy 4K, ale przy okazji testu jednego z odtwarzaczy wyszło nam, że na Netfliksie i 15 mb wystarczy, aby uzyskać 4K.

(05-05-2018, 13:57)Daras napisał(a):  2. Gdzie przechowywane są zakupione filmy?

Filmy HD możesz sobie pobrać na dysk, 4K trzyma Apple i możesz oglądać tylko jako streaming.

(05-05-2018, 13:57)Daras napisał(a):  3. Co w przypadku awarii lub trwałego zepsucia pudełeczka?

Kupujesz nowe. Big Grin Filmy nie znikają, bo są przypisane do konta.

(05-05-2018, 13:57)Daras napisał(a):  4. W jakich okolicznościach można utracić zakupione filmy?

W ten temat się nie zagłębiałem.


RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 05-05-2018

(05-05-2018, 11:58)Mateusz napisał(a):  Odpal drugi odcinek z nowego sezonu tam chyba było więcej ciemnych scen.
Sprawdziłem: ta sama sytuacja co z Netfliksem!

Jakość nie powala przez apkę w TV, ale przez Apple TV wygląda to znacznie, ZNACZNIE gorzej.

Jestem autentycznie zaintrygowany Smile


RE: Apple TV 4K - Daras - 06-05-2018

(05-05-2018, 18:46)Mateusz napisał(a):  
(05-05-2018, 13:57)Daras napisał(a):  1. Jaka jest potrzebna prędkość netu do HD, a jaka do UHD?

Apple, jak i Netflix mówi o 25 mb przy 4K, ale przy okazji testu jednego z odtwarzaczy wyszło nam, że na Netfliksie i 15 mb wystarczy, aby uzyskać 4K.

Zapytam o HD. Skoro taki filmik można mieć na dysku - to jeśli dobrze rozumiem - do pobrania wystarczy mniejsza prędkość, a problemem będzie jedynie czas trwania operacji (?).


RE: Apple TV 4K - Mateusz - 06-05-2018

Z pobieraniem w HD nie powinno być żadnych problemów nawet na wolnym necie. Nie są to też jakoś strasznie duże pliki (ktoś chyba wspominał, że pobrane film są trochę gorszej jakości). W apce iTunes są podane rozmiary plików w HD i je możesz pobierać na dysk w komputerze, ale oczywiście odpalasz w aplikacji. Przykładowo: Nowe Jumanji 720p = 4,84 GB, SD = 2,48 GB, Nowy Thor 720p = 5,14 GB, SD = 2,58 GB. Z tego, co widzę pliki FHD, ważą niewiele więcej niż HD.


RE: Apple TV 4K - Daras - 06-05-2018

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, myślę że ciekawe nie tylko dla mnie. Zauważam na forum większe zainteresowanie takimi usługami. I słusznie. Nie wszystko można kupić na płycie w wersji PL i z tego powodu najprawdopodobniej zostanę klientem iTunes.