Filmozercy.com | Forum
Apple TV 4K - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Apple TV 4K (/watek-apple-tv-4k)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: Apple TV 4K - MasterThief - 04-06-2018

Podczas konferencji Apple WWDC, która właśnie w tej chwili trwa potwierdzono aktualizację oprogramowania dla Apple TV 4K, która doda oficjalnie wsparcie dla Dolby Atmos Smile Ponadto firma deklaruje, że będzie posiadała największą bibliotekę filmów 4K zarówno z Dolby Vision jak również Dolby Atmos Smile Czekam!

RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 04-06-2018

Do pełni szczęścia brakuje tylko ogarnięcia się Disneya :]

RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 06-07-2018

Poniższe tytuły Foxa dostępne do tej pory tylko w 4K dostaly HDR:

- Predator
- X-Men
- X2

X-Men: The Last Stand dostał aktualizację HD -> 4K HDR.

RE: Apple TV 4K - Azel - 06-08-2018

No dobra, przyszła i na mnie pora poważnie zastanowić się nad tym ustrojstwem, stąd mam do obecnych właścicieli parę pytań:

1. Jak duża jest różnica w obrazie między ATV a UHD Blu-Ray?
2. Mam obecnie neta 30Mbps - da radę w 4K czy nie bardzo (szło by po Wi-Fi)?
3. Jak wypada jakościowo porównanie do Netfliksa?
4. Jak wypada streaming w porównaniu do Netfliksa?
Chodzi mi przede wszystkim o to, że u mnie zauważyłem dziwny problem. Sprawdzając prędkość neta na przeglądarce na TV, pokazuje mi pełną dostępną prędkość. Za to jak sprawdzam z apki Netfliksa na TV, to obcina mi neta o połowę lub 2/3. Może przez to pierwsze kilka minut streamingu to 720p (czy nawet mniej), a dopiero po chwili zmienia mi na HD - irytujące trochę.
5. Opłaca się brać 64GB czy spokojnie wystarczy 32GB?
6. Jakiś zaufany sklep polecacie czy nie ma znaczenia?

RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 06-08-2018

1) Moim zdaniem nieduża przy czym zależy a) z jak bliska będziesz ogladać (choć kilka filmów które porównywałem nawet z bliska wyglądało w zasadzie identycznie) b) od tego o jakim obrazie mówimy. Gorsza niż na płycie kompresja nie zawsze radzi sobie z ziarnem no ale to też zależy od filmu, i tak Szeregowiec Ryan wygląda w porządku ale już np. Milczenie owiec tak sobie. Gdzieniegdzie w ciemnych scenach da się zauważyć macroblocking, ja zauważyłem go do tej pory... w jednym filmie, Mission: Impossible - Ghost Protocol.
No i maksymalna jakość dźwięku to DD 7.1 Plus, wkrótce w wybranych filmach z metadanymi Atmosa co oczywiście nie jest tożsame jakościowo z Atmosem dostępnym na płytach.
2) Powinno spokojnie dać radę, zaleca e minimum dla filmów 4K to 15 Mbps.
3) Według mnie jakość jest lepsza niż na Netfliksie.
4) Nie wiem jak działa to sprawdzanie prędkości przez aplikację Netfliks - na moim TV Netflix pokazuje że mam prędkość 30.11 Mb/s, a aplikacja Speedtest na ATV - czasem 56,7. Przed chwilą sprawdziłem.
Aplikacja Netflix na ATV od razu ładuje mi filmy w najlepszej jakości, nie ma żadnego buforowania, zaczynania od 720p czy nawet 480p.
Ogólnie mam wrażenie że to maleństwo ma świetne wi-fi które zjada badziew który mam w swoim Samsungu, przez który mnóstwo razy byłem bliski wywalenia go przez okno Tongue
5) Akurat to bez znaczenia, dysk nie jest wykorzystywany do filmów, więc o ile nie zamierzasz i stalować gier i miliarda aplikacji to 32GB, dopłacanie do 64 nie ma sensu Smile
6) Tam gdzie najtaniej Wink Ja kupiłem w Euro, ale pamiętaj że to musi być konkretnie Apple TV 4K, bo wciąż dostępna jest poprzednia generacja która 4K nie obsluguje.

RE: Apple TV 4K - Azel - 07-08-2018

Dzięki za odpowiedź.

Odległość 2,60 m - na tę chwilę na 55 cali, za jakiś czas 65.

Czyli dźwięk pewnie porównywalny do tego z Netfliksa?

Rozumiem, że na Apple nie ma sztucznego wprowadzania ziarna? Na Natfliks rzuciłem okiem na "300" i tego nie dało się oglądać. Generalnie mam wrażenie, że nie ich filmy to słabo wyglądają, dlatego szukam alternatywy.

RE: Apple TV 4K - shaman72 - 07-08-2018

Przymierzam się co raz bardziej do kupna tego ustrojstwa.Duży plus za podobno bardzo dobrą synchronizacje z iphonem.

RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 07-08-2018

(07-08-2018, 16:54)Azel napisał(a):  Rozumiem, że na Apple nie ma sztucznego wprowadzania ziarna?
Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz. Netflix nie dodaje ziarna, to twórcy decydują jak wyglądają ich filmy i seriale.

Cytat:Na Natfliks rzuciłem okiem na "300" i tego nie dało się oglądać.
300 na Blu-ray, Netfliksie czy iTunes wygląda tak samo, czyli tak jak w kinie.

RE: Apple TV 4K - Mr.Hankey - 09-08-2018

(07-08-2018, 16:54)Azel napisał(a):  Na Natfliks rzuciłem okiem na "300" i tego nie dało się oglądać.
Przeszkadzało Ci ziarno czy może coś innego? Bo jeśli to pierwsze, to masz problem - ten film tak właśnie ma wyglądać.

Co do samej jakości Netflixa, to na ten temat napisano już chyba wszystko - jest taka sobie. Wszyscy posiadacze Apple TV zgodnie twierdzą, że jest wyraźnie lepiej, więc to raczej nie zmowa.

RE: Apple TV 4K - niebo111 - 11-08-2018

Wysypało dolby atmos w wielu filmach od WB,SONY i PARAMOUNT. Problem w tym, że tylko w opisach opcji językowych i tylko...z atmos w języku polskim. Chyba jest to na razie (do czasu aktualizacji) opcja teoretyczna