Filmozercy.com | Forum
Apple TV 4K - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Apple TV 4K (/watek-apple-tv-4k)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Apple TV 4K - ania111 - 26-02-2019

Coś niedobrego ostatnio dzieje się z biblioteką iTune. W zeszłym tygodniu na dwa dni zniknął polski lektor z The Meg a przedwczoraj po kupieniu Fantastycznych zwierząt: Zbrodnie Grindelwalda okazuje się, że film WCALE nie ma polskiej ścieżki lektorskiej pomimo opisu, że takową posiada. Dzwoniłem na obsługę techniczną w poniedziałek i do dzisiaj nic się nie zmieniło. Daje to do myślenia czy rzeczywiście zakupy w tym sklepie są "na zawsze" w wersji pl. Zakup przez Apple tv 4k.


RE: Apple TV 4K - Cisek - 27-02-2019

(26-02-2019, 19:50)ania111 napisał(a):  przedwczoraj po kupieniu Fantastycznych zwierząt: Zbrodnie Grindelwalda okazuje się, że film WCALE nie ma polskiej ścieżki lektorskiej pomimo opisu, że takową posiada
Pozwolę sobie pry okazji zapytać - czy wersja rozszerzona filmu ma polskie tłumaczenie? (pytam o napisy, ścieżki audio się nie spodziewam Smile ).


RE: Apple TV 4K - krzysztof - 12-04-2019

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Apple TV 4K, proszę doradzić czy warto w moim przypadku taki sprzęt nabyć.

Posiadam TV: Sony Bravia 55XF9005 oraz niedługo będę posiadaczem Soundbara Sony HT-ST5000.
Niestety telewizor nie obsługuje dźwięku Dolby Atmos. Z tego co czytałem Apple TV posiada tą funkcje i wtedy mógłbym wykorzystać w pełni zakupiony Soundbar.
Dodatkowo posiadam wykupione konto na Netflixie i Hbo go, lecz czy korzystanie z Apple TV poprawi obraz, czy będzie on taki sam a może gorszy?
Zastanawiam się również, czy zauważę różnicę w dźwięku, zdaje sobie sprawę, że powyższy soundbar to tylko namiastka dzwięku Atmos i profesjonalny sprzęt kosztowałby kilka razy więcej. Proszę doświadczone osoby o opinie czy zakup Apple TV ma w moim przypadku jakiś sens i warto dokonać takiego zakupu.
Dodatkowo dodam, że nie posiadam innych urządzeń firmy apple, zakupem sugeruje się głównie dzięki funkcji Atmos w Apple TV 4K.

Moderatora proszę jeśli jest to nie odpowiedni dział o przeniesienie postu do odpowiedniego.


RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 13-04-2019

Na iTunes jest w większości zwykły Dolby Digital 5.1 lub Dolby Digital 7.1 Plus (czyli dźwięk w jakości DVD) a ich Atmos to ten drugi wyposażony w dodatkowe metadane.

Druga kwestia - skąd pomysł że potrzebujesz TV z obsługą Atmosa? Twój soundbar przekazuje sygnał HDR więc podłączasz Apple TV do niego a soundbar do TV i gotowe. To samo powinieneś zrobić jeśli masz odtwaezacz UHD a nawet zwykły Blu-ray, wtedy będziesz mieć najlepszy dźwięk.

Poprawianie obrazu na Netfliksie i HBO Go? Niby jak? Smile Za to pogarszanie to już nie taka głupia sprawa, swego czasu porównywałem i faktycznie na ATV HBO wygladało gorzej, innym razem juz różnicy nie widziałem, ale tam jakość i tak jest beznadziejna więc to bez znaczenia. Netflix też wyglądał gorzej, ale tutaj widziałem to tylko z bliska, obecnie i tak z racji tego że w Dolby Vision z ATV na OLEDzie mam rozjaśnione czernie (ten format to jedna wielka porażka) używam aplikacji w TV.


RE: Apple TV 4K - krzysztof - 13-04-2019

Dzięki Mierzwiak za Twoja opinie lecz nie do końca zrozumiałeś. Nigdzie nie napisałem, że jest mi potrzebny TV obsługujący Atmos. Z mojego postu wynika, że jeśli chce mieć dźwięk Atmos potrzebuje czegoś co mi ten dźwięk przetworzy czyli w tym wypadku np: Apple TV 4K nad którym się zastanawiam. Zastanawia mnie również to co napisałeś - "obecnie i tak z racji tego że w Dolby Vision z ATV na OLEDzie mam rozjaśnione czernie (ten format to jedna wielka porażka) używam aplikacji w TV", w przypadku telewizorów LCD również taki efekt występuje? Zyskując dźwięk pogarszając jakość obrazu taki zakup nie ma sensu tym bardziej wydając 800 pln. Ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda z LCD nie OLED oraz jak się sprawuje Soundbar Sony HT-ST5000? Czy jest różnica pomiędzy dźwiękiem 5.1 a Atmos na tym sprzęcie? @MasterThief widzę, że posiadasz owy Soundbar mógłbyś się wypowiedzieć ? Niestety nie mam aktywnej opcji wysyłania wiadomości na priv.


RE: Apple TV 4K - lukasz19900.90 - 13-04-2019

(13-04-2019, 17:38)krzysztof napisał(a):  Dzięki Mierzwiak za Twoja opinie lecz nie do końca zrozumiałeś. Nigdzie nie napisałem, że jest mi potrzebny TV obsługujący Atmos. Z mojego postu wynika, że jeśli chce mieć dźwięk Atmos potrzebuje czegoś co mi ten dźwięk przetworzy czyli w tym wypadku np: Apple TV 4K nad którym się zastanawiam. Zastanawia mnie również to co napisałeś - "obecnie i tak z racji tego że w Dolby Vision z ATV na OLEDzie mam rozjaśnione czernie (ten format to jedna wielka porażka) używam aplikacji w TV", w przypadku telewizorów LCD również taki efekt występuje? Zyskując dźwięk pogarszając jakość obrazu taki zakup nie ma sensu tym bardziej wydając 800 pln. Ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda z LCD nie OLED oraz jak się sprawuje Soundbar Sony HT-ST5000? Czy jest różnica pomiędzy dźwiękiem 5.1 a Atmos na tym sprzęcie? @MasterThief widzę, że posiadasz owy Soundbar mógłbyś się wypowiedzieć ? Niestety nie mam aktywnej opcji wysyłania wiadomości na priv.
mam soundbar z dolby atmos i ja słysze roznice na apple tv miedzy filmami z dolby atmosem a bez , gra fajnie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 13-04-2019

@Krzysztof

Wybacz, błędnie odebrałem "Niestety telewizor nie obsługuje dźwięku Dolby Atmos."

(Pseudo)Atmos z iTunes może i fajnie gra, ale jak chcesz mieć najlepszy dźwięk, nawet jeśli nie masz nie wiadomo jakiego sprzętu, to tylko płyty wchodzą w grę.


RE: Apple TV 4K - krzysztof - 14-04-2019

Spoko nic się nie stało. Być może też pomyśle o odtwarzaczu blu-ray. Lecz jak na razie zaczynam swoją przygodę z Netflixem i Hbo Go.
Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie kabli HDMI. Posiadam 1 kabel: PureLink PS3000-020 (ProSpeed kabel HDMI v2.0 klasy Premium 4K 18Gbps HDR Ethernet), tym kablem podłącze Soundbar z apple 4k TV i potrzebuje jeszcze jeden kabel aby podłączyć soundbar z TV czy tej samej firmy co wyżej będzie odpowiedni? Czytałem o kablach belkin apple które są kompatybilne z Dolby Vision lecz czy wyżej wymieniony kabel nie wystarczy? Kolejne pytanie posiadam dekoder Inea(nie obsługuje 4K) podłącze go kablem HDMI (zwykłym)do TV, czy będę musiał użyć jeszcze kabla optycznego aby był dźwięk z Soundbara?


RE: Apple TV 4K - Mierzwiak - 14-04-2019

Kabel będzie OK. Jeśli ktoś twierdzi że do Dolby Vision potrzebny jest inny specjalny kabel to nabija ludzi w butelkę Smile

Jeśli dekoder ma odpowiednie wyjście to jak najbardziej możesz użyć kabla optycznego.


Apple TV 4K - lukasz19900.90 - 14-04-2019

trzeba kabel z high speed ethernet , mi np na zwyklym.kablu obraz i dzwiek atmos sie przycinal

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka