Filmozercy.com | Forum
Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC (/watek-sony-ht-st5000-tv-oled-problem-z-hdmi-arc)

Strony: 1 2 3


Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - MasterThief - 30-05-2018

Cześć, piszę tutaj i szczerze mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc bo ja już sam nie wiem co mógłbym zrobić :/ Jak wiecie, posiadam LG OLED 55C7V i soundbar Sony HT-ST5000. Od momentu zakupu soundbar z telewizorem były połączone poprzez HDMI ARC i do soundbara podpięte były odpowiednio odtwarzacz UHD Blu-ray, Apple TV 4K i Xbox One X. Niestety coś niedobrego z połączeniem pomiędzy TV a soundbarem zaczęło się dziać. Ostatnio na tydzień odpiąłem wszystkie urządzenia od zasilania (ze względu na zagraniczny wyjazd, a nie było przez ten czas nikogo w domu więc wolałem nie ryzykować). Niestety okazało się to błędem, ponieważ po powrocie do domu i podłączeniu urządzeń, soundbar dosłownie ześwirował. Do tej pory obydwa urządzenia były ze sobą idealnie zsynchronizowane, mogłem bez problemu pilotem od telewizora zwiększać bądź zmniejszać głośność soundbara, po włączeniu telewizora od razu odpalał się soundbar, dzięki czemu przykładowo na PS4 (druga konsola podpięta bezpośrednio do TV) czy aplikacja Netflixa od razu puszczała dźwięk z Sony. Teraz niestety nie ma jakiejkolwiek synchronizacji pomiędzy tymi urządzeniami. Gdy włączam któreś z urządzeń podpiętych do soundbara (przypomnę - odtwarzacz UHD Blu-ray, Apple TV i Xbox One X) dźwięk leci bezpośrednio z soundbara, lecz nie mogę zmieniać poziomu głośności pilotem od telewizora (co wcześniej działało bez problemu). Nie mogę natomiast w ogóle przełączyć dźwięku z telewizora do soundbara, czyli gdy przykładowo odpalam PS4 lub aplikację Netflixa to dźwięku na soundbarze w ogóle nie ma - jeśli chcę mieć jakiekolwiek audio to muszę w ustawieniach zmienić sobie na głośniki bezpośrednio od telewizora. Wygląda to tak, jakby nie było żadnego połączenia między telewizorem a soundbarem. Niestety przywracanie ustawień fabrycznych HT-ST5000 nie daje żadnych rezultatów i przyznam, że nie mam już pomysłów jak naprawić coś, czego nawet nie mogę zidentyfikować :/ Mam nadzieję, że może ktoś z Was będzie w stanie coś mi poradzić w tej sytuacji Sad


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - Mateusz - 30-05-2018

Jakieś aktualizacje w TV albo soundbarze robiłeś? SimpLink na pewno dobrze skonfigurowany pod soundbara?


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - MasterThief - 30-05-2018

Nie, po powrocie z wyjazdu nie było żadnych aktualizacji oprogramowania w jednym i drugim urządzeniu. Po prostu na tydzień wszystko było odpięte od kontaktu i zasilania, a po tygodniu jak podpiąłem z powrotem to soundbar dostał świra. SIMPLINK wydaje mi się, że jest dobrze skonfigurowany, skoro przed wyjazdem wszystko działało bez zarzutu.


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - Mateusz - 30-05-2018

Proponuję tego Simplinka jednak spróbować od początku skonfigurować. Może po odpięciu od zasilania na taki czas coś się pochrzaniło.


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - MasterThief - 30-05-2018

Ale w sensie, że mam w telewizorze przywrócić ustawienia fabryczne? Pytam, bo w menu SIMPLINK mam opcję tylko włącz/wyłącz oraz Auto Power Sync (który aktualnie jest włączony ale nie działa jak należy - wcześniej np. przy włączeniu TV włączał się również soundbar i tak samo przy wyłączeniu, teraz pomimo aktywnej opcji jak włączam telewizor to soundbar się nie włącza z automatu). Nic więcej w tym menu nie mam więc nie za bardzo wiem, co dokładnie mam ponownie skonfigurować :/

[Obrazek: 201805302_qepssnp.jpg]


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - Mateusz - 30-05-2018

Żeby móc sterować pilotem od telewizora soundbarem, powinieneś skonfigurować go w Simplink. Nie robiłeś tego wcześniej? Wchodzisz w wejścia HDMI (przycisk pomiędzy Netxliksem a Amazonem Prime) w ostatnią pozycję na liście "wszystkie wejścia" i tam wybierasz wejście HDMI, pod które podpięty jest soundbar. Dopiero po skonfigurowaniu sounbara powinna pojawić się możliwość sterowania nim za pomocą pilota od TV.


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - MasterThief - 30-05-2018

Może i tak konfigurowałem, to było tak dawno temu że już mogłem nawet o tym zapomnieć Smile Pogrzebie w tych opcjach, ale szczerze mówiąc wątpię, żeby to coś pomogło.

Próbowałem konfigurować, niby jest informacja o skonfigurowanym pilocie uniwersalnym, ale ani pilot nie działa na sounbarze, ani nie ma dźwięku w soundbarze. Niby wszystko w opcjach jest tak jak należy, ale sprzęt po prostu nie działa tak jak należy i najgorsze jest to, że nie mam pojęcia co jest źródłem tych problemów.


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - misfit - 30-05-2018

Sterowanie przez HDMI włączone w soundbarze ?
Jakie masz ustawienia dźwięku w TV ?


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - MasterThief - 31-05-2018

Tak, sterowanie przez HDMI w soundbarze jest włączone. W TV z kolei jest ustawione na połączenie przez HDMI-ARC (SIMPLINK) - tak było od początku i tak działało, a teraz przy tych samych ustawieniach nie działa to tak jak powinno :/ Normalnie jeszcze bym przywrócił ustawienia telewizora do fabrycznych, odpiął wszystkie kable HDMI i dopiero jeszcze raz ustawiać, ale boję się, że przywrócenie ustawień fabrycznych OLED-a spowoduje wymazanie wszystkich danych z kalibracji (a kalibrowanych było kilka trybów więc wolałbym zdecydowanie tego uniknąć).


RE: Sony HT-ST5000/TV OLED - problem z HDMI ARC - Mateusz - 31-05-2018

Sprawdź jeszcze, czy po przełączeniu na HDMI z PS4 w ustawieniach dźwięku masz włączone, żeby leciał dźwięk przez HDMI-ARC.