Filmozercy.com | Forum
Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI (/watek-arcam-solo-movie-5-1-problemy-z-dzwiekiem-hdmi)

Strony: 1 2


Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Kubek - 31-05-2018

Cześć, tego Arcama kupiłem jesienią 2017 nowego w sklepie w PL. Jest to rodzaj odtwarzacza BD z amplitunerem 5.1 w jednym (dla porządku piszę).
Mam taką sytuację: Czasami nie odpala dźwięk w tym urządzeniu. Wkładam płytę, normalnie pojawia się menu, można włączyć film itp, a dźwięku brak. Tylko nieprzyjemny szumek po zgłośnieniu (brzmiący zdecydowanie nie analogowo). Wyłączenie i włączenie urządzenia zwykle nie pomaga. Pomaga w 99% przypadków przełączenie na radio, poczekanie aż pojawi się dźwięk stacji radiowej i wtedy powrót do płyty (ponowne odczytanie moich praw itd  Wink ).
Podobny problem występuje w przypadku źródeł zewnętrznych czy to HDMI, czy Coaxial. Cisza po wybraniu źródła i zwykle pomaga przełączenie źródła na radio i powrót po zaskoczeniu dźwięku. Problem dość frustujący, zwłaszcza przy sprzęcie z tej półki jakościowej/cenowej.

Sprawa wydawała się prosta - zabawka nie działa tak jak powinna, więc serwis. Odebrali kurierem, "po tygodniu testów nie stwierdzono wadliwego działania sprzętu". No dobra, "naprawił się na wybojach" Wink . Kurier przywiózł (w sumie ok. 3 tygodnie od wysłania), włączam ..brak dźwięku. Przełączenie na radio - pomogło, czyli jest jak było. Telefon do serwisu - delikatnie zasugerowano mi, że może nie potrafię się obchodzić ze sprzętem, albo moje zewnętrzne klocki są nie halo (Popcorn VTen, Oppo 203).

Postanowiłem nagrać dwa filmy - bez podłączonych zewn. urządzeń i drugi z podłączonymi. Na 2 filmach bez cięć zademonstrowałem kilkukrotnie wszystkie problemy - włączałem i wyłączałem Arcama, i ten raz odpalał z dźwiękiem, innym razem bez, czyli norma. Oczywiście był też reset do ustawień fabr. Człowiek w serwisie czeka teraz na filmy, a ja mam obsuwkę, bo postanowiłem dodać do nich napisy ang., żeby w razie czego w Anglii nie mieli wątpliwości co tam pod nosem objaśniam na filmie, i ciągle jestem w 75% gotowy, bo czas nie jest z gumy. Skończę, wyślę, zobaczymy co oni na to.

Tutaj mam z kolei pytanie do tych z Was, którzy mają wiedzę na temat protokołu HDMI - czy urządzenia mogą się między sobą "gryźć" z powodu - bo ja wiem - miernej implementacji tegoż? Co prawda w moim przypadku usterka dźwięku Arcama występuje również bez podłączonych jakichkolwiek zewn. urządz. HDMI, ale zauważyłem, że kiedy mam podłączone OPPO, do którego przez HDMI-in jest podłączony Popcorn, to czasem muszę parokrotnie zrestartować Arcama i Oppo, żeby w ogóle zabanglała muzyka z NAS (czy tam film) streamowana przez Popcorna.

Dużo tego i dalej się nie rozpisuję nt. takiej a nie innej konfiguracji poszcz. klocków. Jak będą na ten temat pytania, to chętnie odpowiem. Teraz poproszę o ew. sugestie w temacie konfliktów HDMI.


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Mr.Hankey - 01-06-2018

Jak najbardziej różne urządzenia mogą nie chcieć że sobą współpracować jak należy. Zwykle sprawę w takich wypadkach rozwiązywał nowy soft.


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Kubek - 01-06-2018

(01-06-2018, 01:22)Mr.Hankey napisał(a):  Jak najbardziej różne urządzenia mogą nie chcieć że sobą współpracować jak należy. Zwykle sprawę w takich wypadkach rozwiązywał nowy soft.
Dzięki.
Noo, soft mam aktualny we wszystkich klockach. Są ustawione na powiadamianie, ale sprawdziłem sam.
Myślę, że we w miarę aktualnym amplitunerze (ostatnia generacja Arcam Solo), który deklaruje współpracę ze wszystkimi rodzajami urządzeń i oferuje 4 wejścia HDMI, plus optical, plus coaxial, plus line stereo, a problem występuje zarówno przy źródłach HDMI jak i optical/coaxial, oraz przy użyciu własnego napędu, to jest to wadliwe działanie urządzenia. Nie powinno tak być.


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Kubek - 01-07-2018

Takie wieści - wysłałem kilka filmów do serwisu, wszystkie z dodanymi angielskimi napisami. Miły człowiek z serwisu po kilku dniach zażyczył sobie jeszcze sprawdzenie Arcama bez podłączonych żadnych kabli HDMI. Zrobiłem test, nagrałem przezornie pierwszą próbę i znowu brak dźwięku. Przełączenie na radio i dźwięk wraca. Zaistniało to zarówno z CD audio jak i z filmem blu ray.
Około tygodnia ciszy i przychodzi info, że ..Arcam jedzie do Anglii, więc żebym złożył dyspozycję odbioru przez www. No to się ucieszyłem, że nie będzie surroundu w chacie przez cholera wie ile czasu.  Confused


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Daras - 01-07-2018

(31-05-2018, 17:45)Kubek napisał(a):  Cześć, tego Arcama kupiłem jesienią 2017 nowego w sklepie w PL. Jest to rodzaj odtwarzacza BD z amplitunerem 5.1 w jednym (dla porządku piszę).
Mam taką sytuację: Czasami nie odpala dźwięk w tym urządzeniu. Wkładam płytę, normalnie pojawia się menu, można włączyć film itp, a dźwięku brak. Tylko nieprzyjemny szumek po zgłośnieniu (brzmiący zdecydowanie nie analogowo). Wyłączenie i włączenie urządzenia zwykle nie pomaga. Pomaga w 99% przypadków przełączenie na radio, poczekanie aż pojawi się dźwięk stacji radiowej i wtedy powrót do płyty (ponowne odczytanie moich praw itd  Wink ).
Podobny problem występuje w przypadku źródeł zewnętrznych czy to HDMI, czy Coaxial. Cisza po wybraniu źródła i zwykle pomaga przełączenie źródła na radio i powrót po zaskoczeniu dźwięku. Problem dość frustujący, zwłaszcza przy sprzęcie z tej półki jakościowej/cenowej. (...)

Miałem podobną sytuację w markowym sprzęcie. Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim przypadku chodziło o tak zwany „zimny lut”. Zdiagnozował to najlepszy w mieście serwisant. Podlutował słabe styki i jest OK.

Pochodź za tym, raczej warto. Sprawa potencjalnie wydaje się błaha (?).


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Kubek - 02-07-2018

(01-07-2018, 22:35)Daras napisał(a):  Miałem podobną sytuację w markowym sprzęcie. Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim przypadku chodziło o tak zwany „zimny lut”. Zdiagnozował to najlepszy w mieście serwisant. Podlutował słabe styki i jest OK.

Pochodź za tym, raczej warto. Sprawa potencjalnie wydaje się błaha (?).
Dla mnie to też może być jakaś niedociśnięta taśma. Ale klocek jest na gwarancji, problem na początku występował sporadycznie, potem z przerwami coraz częściej, by teraz przejść w stan bliski permanentnemu, plus chętne zawieszanie się w trakcie ładowania płyty.
Nie łyka wszystkich standardów dźwięku, ale tu Oppo przejmuje sprawę. Za to brzmieniowo wciąga nosem droższe amplitunery, a tani nie był.


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Daras - 02-07-2018

(02-07-2018, 11:43)Kubek napisał(a):  Dla mnie to też może być jakaś niedociśnięta taśma. Ale klocek jest na gwarancji, problem na początku występował sporadycznie, potem z przerwami coraz częściej...

No właśnie, coś w ten deseń.
Mój kłopot pojawił się już w pierwszych dniach użytkowania sprzętu. Musiałem kilka razy włączać i wyłączać odtwarzacz aby feralne styki dostały kopa. O ile teraz dobrze pamiętam, to brakowało na wyświetlaczu informacji o formacie dźwięku itd.  Szczęśliwie licencjonowany serwis miałem na miejscu. Sprawa została załatwiona w ramach gwarancji.
Skoro nie ma w Twoim mieście odpowiedniego punktu, proponuję ponowne wysłanie zestawu, tym razem z sugestiami dotyczącymi przyczyn awarii. Ja w takich sprawach potrafię być dość upierdliwy. Płacę dobrymi pieniędzmi, zatem dobrego towaru oczekuję.
Może nadmień w mailu, że nie odbierzesz sprzętu bez uprzedniego sprawdzenia go w obecności kuriera. O ile wiem, ten ma obowiązek poświęcić Tobie jakieś 10 minut (?). Daj znać jak sprawa została załatwiona.


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Kubek - 02-07-2018

(02-07-2018, 12:33)Daras napisał(a):  No właśnie, coś w ten deseń.
Mój kłopot pojawił się już w pierwszych dniach użytkowania sprzętu. Musiałem kilka razy włączać i wyłączać odtwarzacz aby feralne styki dostały kopa. O ile teraz dobrze pamiętam, to brakowało na wyświetlaczu informacji o formacie dźwięku itd.  Szczęśliwie licencjonowany serwis miałem na miejscu. Sprawa została załatwiona w ramach gwarancji.
Skoro nie ma w Twoim mieście odpowiedniego punktu, proponuję ponowne wysłanie zestawu, tym razem z sugestiami dotyczącymi przyczyn awarii. Ja w takich sprawach potrafię być dość upierdliwy. Płacę dobrymi pieniędzmi, zatem dobrego towaru oczekuję.
Może nadmień w mailu, że nie odbierzesz sprzętu bez uprzedniego sprawdzenia go w obecności kuriera. O ile wiem, ten ma obowiązek poświęcić Tobie jakieś 10 minut (?). Daj znać jak sprawa została załatwiona.
Oj, nie czytamy z uwagą  Smile
Jak pisałem wyżej, dwa tygodnie zdalnych konsultacji z serwisem w Krakowie (filmy) i decyzja o wysłaniu do Anglii. Właśnie czekam na kuriera  Wink .


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Daras - 02-07-2018

(02-07-2018, 13:09)Kubek napisał(a):  Oj, nie czytamy z uwagą  Smile

Oj, najczęściej wszystko czytam na forum z uwagą. Blush Ale dzięki za uwagę. Wink
Może niech pewnym usprawiedliwieniem będzie fakt, że wczoraj jakby równolegle pisałem dwa komentarze dotyczące zupełnie różnych spraw. Po prostu zapomniałem kilka szczegółów z powyższych postów.

Czy myślałeś o alternatywie na czas awarii? Zapraszam do wątku poświęconemu słuchawkom TV. Wypiję kawę i w ramach zadośćuczynienia (specjalnie dla Ciebie) napiszę tam kilka zdań.


RE: Arcam Solo Movie 5.1 - problemy z dźwiękiem HDMI - Kubek - 02-07-2018

(02-07-2018, 14:22)Daras napisał(a):  Czy myślałeś o alternatywie na czas awarii? Zapraszam do wątku poświęconemu słuchawkom TV. Wypiję kawę i w ramach zadośćuczynienia (specjalnie dla Ciebie) napiszę tam kilka zdań.
O słuchawkach chętnie poczytam, choć w przypadku filmów odpada - oglądamy z żoną. Alternatywę mam taką, że przekonfiguruję Oppo na 4 kanały bez centralnego i przód wyślę do monitorów aktywnych, a tył do Denona stereo, do którego przełączę satelity. Już to przerabiałem w trakcie poprzedniego pobytu Arcama w serwisie (kiedy to nie stwierdzono usterek Wink ).