Filmozercy.com | Forum
Narcos - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Seriale (https://forum.filmozercy.com/dzial-seriale)
+--- Wątek: Narcos (/watek-narcos)

Strony: 1 2 3 4


Narcos - pred895 - 21-06-2018

Myślę że nie trzeba przedstawiać tej perełki od Netflixa z początku opowiadającej o legendarnym Pablo Escobar ( początek i upadek imperium). Sam serial cieszył się taką popularnością że postanowiono go kontynuować przenosząc nowe serie na inne równie popularne Kartele luźno powiązane z pierwszą i drugą serią. Już w tym roku czeka nas premiera czwartej serii, która z Kolumbii przeniesie się do Meksyku. Serial jest bodaj utrzymany w 80 % w języku Hiszpańskim reszta to Angielski.
Na tę chwilę najpopularniejsze wydania tego serialu pochodzą z:
USA >>
[Obrazek: 61cnquDLOML._SX342_.jpg][Obrazek: 518hmGNROnL._SX342_.jpg] i UK. Serial również zawitał w Niemczech, Francji i Hiszpanii.

Teraz mam mały problem jeśli chodzi o zakup. Nie jestem do końca przekonany czy Hiszpańskie dialogi nie mają na stałe wbudowanych napisów w zależności od kraju w którym jest to wydane. I tak np. w wydaniu UK Angielskie napisy stanowią integralną część filmu ( nie da ich się wyłączyć ) jeśli chodzi o sekwencje Hiszpańskie. Od niedawna jestem posiadaczem Oppo więc przydałaby się taka wersja która nie posiada na stałe wbudowanych napisów aby nie nakładały się z tymi z USB. Oczywiście można to zniwelować kolorem czcionki i ewentualną zmianą pozycji na ekranie ale mimo to by mnie to denerwowało. Kwestia tego czy takowa wersja istnieje, może ktoś wie więcej coś na ten temat ??


RE: Narcos - czuubakka - 21-06-2018

(21-06-2018, 14:09)pred895 napisał(a):  Myślę że nie trzeba przedstawiać tej perełki
Mądrze prawisz. Sezon jeden i dwa rewelacja, natomiast trzeci już trochę przynudzał, lecz obejrzany do końca.
Teraz tylko czekać na kolejny, i kartele meksykańskie...Obstawiam że będzie to mocniejsza rzecz od poprzednich...


RE: Narcos - Profes - 13-10-2018

Ciekawe czy agent Peña pojawi się "gościnnie" w nowym sezonie?


RE: Narcos - Pai-Chi-Wo - 13-10-2018

Mam to w UK wydaniu sezon 1 na DVD. Jednak nie widzę sensu trzymania na półkach sezonów seriali.


RE: Narcos - pred895 - 13-09-2019

To jak ma ktoś dojście do BD Info jakiegoś zagranicznego wydania lub jakieś info gdzie można kupić edycję bez hard subów, tak aby spokojnie obejrzeć z napisami pl podpiętymi do oppo ??


RE: Narcos - Pablo0909 - 14-09-2019

Możesz obniżyć oryginalne napisy, a podnieść te z pendriva.


RE: Narcos - pred895 - 14-09-2019

Myślałem o tym, tylko martwię się czy oby tłumaczenia kwestii Hiszpańskich nie są wtopione w film... Z drugiej strony zavvi ma świetną ofertę na sezon 1 - 3 BD - z Kodem WELCOME36 wychodzi za 26,5 £ . Wydanie od Arrow a oni raczej takich baboli by nie wydawali Big Grin Rozumiem że napisy z płyty da sie wywalić poza kadr i nie będzie ich kompletnie widać a ten z pena normalnie jak mi się podoba ?? Jak tak to oppo nie ma równych i biere ten zestaw w ciemno Big Grin


RE: Narcos - MSW - 14-09-2019

Oppo nie w każdym przypadku umozliwia przesunięcie napisów poza kadr. Przykładowo w czeskim wydaniu "Wiek Adaline" tak, a w brytyjskim wydaniu "Kochanek królowej" nie.


RE: Narcos - Pablo0909 - 14-09-2019

(14-09-2019, 12:13)pred895 napisał(a):  Myślałem o tym, tylko martwię się czy oby tłumaczenia  kwestii Hiszpańskich nie są wtopione w film... Z drugiej strony zavvi ma świetną ofertę na sezon 1 - 3 BD - z Kodem WELCOME36 wychodzi za 26,5 £  . Wydanie od Arrow a oni raczej takich baboli by nie wydawali Big Grin Rozumiem że napisy z płyty da sie wywalić poza kadr i nie będzie ich kompletnie widać a ten z pena normalnie jak mi się podoba ?? Jak tak to oppo nie ma równych i biere ten zestaw w ciemno Big Grin

Mam wydanie z UK, więc mogę potwierdzić, że pojawiają się angielskie napisy, które możesz sobie obniżyć. Przy niektórych dialogach są lekko widoczne, ale nie na tyle, żeby przeszkadzały. U siebie ustawiłem polskie napisy na kolor niebieski i jest ok. A te napisy, które się pojawiają, gdy aktorzy mówią po hiszpańsku, będą pewnie obecne w każdym innym wydaniu.


RE: Narcos - pred895 - 14-09-2019

(14-09-2019, 16:13)Pablo0909 napisał(a):  A te napisy, które się pojawiają, gdy aktorzy mówią po hiszpańsku, będą pewnie obecne w każdym innym wydaniu.

Czyli jest tak jak mówiłem angielskie napisy na sekwencjach hiszpańskich są wtopione w film ??