Filmozercy.com | Forum
Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD (/watek-nfsfan83-kolekcja-%E2%80%93-ostatni-bastion-dvd)



RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wolfman - 23-11-2019

(23-11-2019, 18:17)Nfsfan83 napisał(a):  To po kiego wywaliłeś 8 kafli na coś na czym twoja kolekcja wyglądała średnio???
Bredzisz trochę. Czy ja kupiłem tv pod Amigę? Weź opanuj te zapędy pisarskie. To wyjaśniłem poniżej, dlaczego o tym wspomniałem. Kupiłem jeden z lepszych tv na rynku, zaraz po przecenie z 13000 na 8000 do oglądania bd i gier z konsol ówczesnej generacji,
.
(23-11-2019, 18:17)Nfsfan83 napisał(a):  też będziesz miał atak, 3D to martwy szajs.
W szczególności możesz się o czymkolwiek wypowiedzieć zwłaszcza, że do kina nie chodzisz, a hd jakie oglądałeś to pewnie ripy z netu i tvp 1&2 z polsatem. Te 3D miałbyś przy okazji to plazma to dobry sprzęt i mógłbyś cokolwiek po testować i nadrobić. Zwłaszcza, że to tania technologia. Po setkach postów z pytaniami o porównania, screeny z różnych filmów można by było się samemu przekonać. Ale po co ja można być upartym jak wół i mieć dalej opinię z dupy (czyt powietrza). Średniowiecze.
Gdybyś też wielki retro-fanie interesował bardziej retro to byś wiedział jaki sprzęt jest dobry pod stare formaty.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - sebas - 24-11-2019

(23-11-2019, 13:30)Nfsfan83 napisał(a):  No to lecimy z odparciem ataku
Dodajmy, który sam świadomie prowokujesz.

(23-11-2019, 13:30)Nfsfan83 napisał(a):  jakość wykonania bije na głowę to co jest teraz... 40 cali w 2010
To sprawdź sobie jak była wtedy wartość nabywcza pieniądza, jak się zmieniła inflacja i na tej podstawie wybierz podobnie pozycjonowany model z aktualnej oferty Sony.  Tymczasem Ty...
(23-11-2019, 13:30)Nfsfan83 napisał(a):  o co mi chodzi jak teraz 40 cali jest nawet po 1200 zł to jakościowo spadek musi być!!! nie ma chu...
No genialne. Porównujesz to z dzisiejszym TV 40" za blisko trzy razy mniej niż 10 lat temu. Ty tak na poważnie? Przecież musi być gorsze.
Nie pomyślałeś, że dzisiaj 40" to nie jest najchętniej wybierana przekątna ekranu? Dzisiaj pewnie 50" to minimum. Logiczne, że modele 40" już przez samych producentów są traktowane po macoszemu, bo nie tutaj mogą zarobić większe pieniądze.

(23-11-2019, 14:25)Nfsfan83 napisał(a):  poczytajcie sobie fora różna hdtvpolska czy hdtv kupują ludzie tv za 5 tys w górę i jakiś cloudingi, a to mu muli a to aplikacje wyłączają!!!
Mam rozumieć, że w 2010 w TV za 3500zł cloudingu nie było, a apki śmigały bez zarzutu?

(23-11-2019, 15:06)Nfsfan83 napisał(a):  a wprowadzili LCD.
Bo tańsze  w produkcji, magazynowaniu, transporcie, serwisowaniu, itd...
Swoja drogą dlaczego jakiegoś porządnego panoramicznego trintrona nie używasz? Przy twoim zamiłowaniu do DVD miałoby to sens.

(23-11-2019, 15:06)Nfsfan83 napisał(a):  I teraz pytanie jaka kolej jest, najpierw BD filmy dali a potem LCD czy na odwrót LCD i aby tv dawały przewagę wprowadzili filmy na BD?
W tym wielokrotnie złożonym zdaniu kryje się tak wiele różnych teorii spiskowych (w zależności od tego jakby je odczytać), że przy pierwszej próbie analizy poddałem się ze strachu.

(23-11-2019, 18:17)Nfsfan83 napisał(a):  Dla was, którzy siedzą 1 m od tv i podniecają się każdym pikselem, obraz z tego tv może nie oglądalny, ale ja nie mam takich wymagań.
(23-11-2019, 18:17)Nfsfan83 napisał(a):  jak pisałem ten tv jest dla starszej osoby
To w końcu dla Ciebie, czy dla kogoś ten TV? Acha, ja się pikselami nie podniecam, jestem normalny, hetero.

(23-11-2019, 18:17)Nfsfan83 napisał(a):  czy ja dopierdalam się jak widzę jakie gówno niektórzy kupują bo pudełko inne... nie bo mam na to wywalone, wasz wybór wasze szambo, ale DVD, że oglądam to od razu się robi problem.
Nie przeszkadza mi (podobnie jak innym), że sobie DVD oglądasz. Sam mam sporo filmów/seriali w tym formacie i wracam do nich. Czasem nawet coś na DVD kupię. Ja jednak, podobnie jak inni, nie próbuję na siłę wszystkich przekonać, że to DVD jest super, bo ma jakieś tam lepsze kolorki i widać to dopiero po przekonwertowaniu do divx i wyświetlaniu na 10-letnim telewizorze LCD, ze średniej półki cenowej. Natomiast BD i UHD krytykujesz, chociaż ani jednego, ani drugiego na oczy nie widziałeś.

(23-11-2019, 18:17)Nfsfan83 napisał(a):  albo myślisz jak MY albo nie masz prawa mieć żadnych innych poglądów.
Sorki, ale tu to już masz urojenia. Ja mam sporo DVD (i kiepskich BD też) w swoim archiwum i absolutnie nie czuję się tak traktowany. Na siłę próbujesz zrobić z siebie ofiarę.

(23-11-2019, 18:17)Nfsfan83 napisał(a):  3D to martwy szajs
I pisze to osoba, która w życiu płyty BD nie kupiła? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Ja widzę, że wciąż wydawane są filmy na BD 3D.

(23-11-2019, 18:17)Nfsfan83 napisał(a):  Co do Plazm pomijając wypalanie różnych duchów, oraz zużycie prądu,
No tak, LCD z CCFL to czysta ekologia. Wypalenia? A widziałeś na oczy plazmę? Te wypalenia to pikuś w porównaniu z atrakcjami jakie serwuje LCD - kąty obserwacji, wyraźne podkolorowanie czerni, "świecąca" przy nocnych seansach czerń, itd... Nie ma co,  same zalety...
I żeby była jasność, jestem użytkownikiem plazmy panasa ostatniej generacji (ST60). Mam też w sypialni stareńki LCD Samsunga LE40A656. Wiem co piszę.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 24-11-2019

#Sebas z wieloma zarzutami masz rację.

Ale np taki aspekt: czasami przeglądam obecne tv np 40-43 cale i oprócz chyba samsunga, wszędzie daja IPS a ja mam uczulenie na tą matrycę. w 40W705C ma VA ale on kosztował w 2015 w Sony Center 2599 zł na premierę i mam VA. A teraz tv staniały ale wszędzie dają gówniane IPS-y. Czyli na czymś ceny zbijają.

Plazmę widziałem w sklepie i byłem swego czasu zachwycony, ale ile to zżrera prądu przy np 8 godzin dziennie oglądania, dzięki to nie dla mnie. I one nie miały chyba tak dobrych procesorów skalujących jakie są w Sony genialny X-Reality PRO.

Może i były modele plazm nie podatne na wypalanie ale ja nie mam nerwów aby się tak cackać z tv http://szymonadamus.pl/wypalanie-plazmy-jak-dbac-o-swoj-nowy-telewizor-pdp/ Wink

Sebas masz ST60 to może dużo się różni ale znalazłem o VT60 https://www.spidersweb.pl/2013/04/panasonic-vt60-recenzja.html i w dzień to trochę to ciemny jest... chyba, że specjalnie tak zrobili aby zniechęcić.

Ciekawie mnie jedno, Mierzwiak napisał ostatnio, że miał bardzo dobrego QLED do SD, to moje pytanie czy można zrobić max HD Ready i 40 cali w tych technologiach - QLED czy nawet OLED, czy tylko duże? Plazm np nie robi się mniejszych niż 37 cali.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wolfman - 24-11-2019

Za 250 funtów są 4k
https://prcdirect.co.uk/lg-43uk6500pla-43-ultra-hd-4k-active-hdr-smart-tv.html?source=aw&AIDO=affiliate&awc=3631_1574547868_8b9c90a94d951751358a543396a18455&tm_source=Affiliate_Window&utm_medium=Affiliate_Marketing&utm_campaign=Affiliate_Window_Sale
A ściągasz za 100 funtów jakiegoś wypalonego trupa.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - djgromo - 24-11-2019

Kilka miesięcy temu były wzmianki o planach wprowadzenia oledów w rozmiarze 48". Podejrzewam, że pojawią się zapowiedzi w styczniu na targach CES w Las Vegas. Będzie można MasterThiefa podpytać czy będzie leciał też na najbliższe targi jak rok temu i czy uda mu się coś dowiedzieć na ten temat. Co do HD Ready, taka rozdzielczość to już od dawna przeżytek i się jej nie stosuje, zwłaszcza w nowych TV. Co do plazmy kupiłem z 8-9 lat temu niski model FullHD Panasonica, który działa bardzo dobrze do tej pory tylko, że już nie u mnie. Płaciłem za nią na tamte czasy ok 2000-2200 zł i moim zdaniem już wtedy to była najlepsza opcja w tej półce cenowej. Nie wiem ile teraz kosztują używki, ale jakbyś trafił w dobrym stanie zadbany jak mój to bez problemu by działał. Te plazmy panasa były zrobione jak czołg. Metalowy korpus i solidna elektronika. Ja miałem chyba 42" albo 46", ale był duży przedział przekątnych. Co do energii to moim zdaniem przesada żeby zwracać sobie głowę czy TV pobiera te kilkadziesiąt W w tą czy w tą. To ma działać i dawać rozrywkę (przy dobrej jakości obrazu), a nie "zasadzać drzewa". Różnica kosztów w energii w skali miesiąca będzie o ile większa? Parę zł? Więcej pieniędzy wydaję na głupoty niż na tą różnicę w opłatach za energię.

Co do poboru prądu "dobrych" LCD w dużych rozmiarach to i tak jest przepaść na stronę Oleda. Zanim kupiłem swój TV śledziłem recenzje i testy na HDTV Polska i u Vincenta na YT. Topowy LCD na tamte czasy (Panasonic DX900) brał z tego co pamiętam ponad 400W papu i miał 4 wiatraczki za matrycą do schłodzenia tego. Porównywalny Oled potrzebował ok 150-200 przy czym to wartość chwilowa przy maksymalnej jasności i białej planszy. Podczas normalnego oglądania ta wartość będzie znacznie niższa. Jako ciekawostkę wspomnę tylko, że pytałem o pobór topowego LCD Sony z matrycą 100" jaki Maciek i Piotrek testowali. 4000 W Smile

Ogólnie miałem się nie udzielać w temacie bo od dłuższego czasu obie strony się trolują nawzajem, nakręcając coraz bardziej przy tym. Odnoszę wrażenie, że kreujesz się na takiego celebrytę/męczennika, który stara się wmówić innym, że przestarzała technologia daje lepsze efekty, krytykując przy tym wszystko co nowe. Nie wiem tylko czy naprawdę nie widziałeś tych filmów w lepszej jakości czy starasz wmówić sobie, że DVD jest lepsze tylko dlatego, że przecież masz już bogatą kolekcję i nie możesz przecież przecież przyznać wprost że masz niższą jakość od innych. Nie krytykuję zbierania filmów DVD bo to co kto zbiera to tylko i wyłącznie jego sprawa, można mieć bardzo bogatą kolekcję np polskich wydań jak Poral i cały czas dbać o jej powiększenie. Problem się robi jak ktoś na siłę stara się wmówić innym, że coś jest lepsze kiedy nie da się tego w żaden sposób poprzeć argumentami.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mierzwiak - 24-11-2019

(24-11-2019, 14:06)Nfsfan83 napisał(a):  Ciekawie mnie jedno, Mierzwiak napisał ostatnio, że miał bardzo dobrego QLED do SD, to moje pytanie czy można zrobić max HD Ready i 40 cali w tych technologiach - QLED czy nawet OLED, czy tylko duże?
Pisałem o SDR.

SD = Standard Definition.
SDR = Standard Dynamic Range.

To pierwsze określa rozdzielczość, drugie - rozpiętość tonalną. To dwie różne rzeczy.

Po co w 2019 roku ktokolwiek miałby wyrzucać w błoto pieniądze na produkcję matryc o rozdzielczości 720p? Kto by to kupował, skoro nawet darmowa naziemna telewizja cyfrowa oferuje Full HD? W nadchodzących latach należy się spodziewać wręcz zaprzestania produkcji matryc Full HD, ewentualnie ograniczenia jej wyłącznie do najniższych, najtańszych modeli.

Słupki sprzedaży dyktują jakość dostępną dla poszczególnych przekątnych. Nikt nie wyprodukuje flagowego LCD z setkami stref podświetlenia o rozdzielczości 42 cale i mniej, ponieważ byłoby to nieopłacalne.

Cytat:Plazm np nie  robi się mniejszych niż 37 cali.
Chyba nie robiło, czas przeszły.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Pablo0909 - 24-11-2019

Panasonic już ogłosił, że w 2021 r. zaprzestaje produkować panele LCD. Będą korzystać z paneli od dostawców zewnętrznych. Inni pewnie pójdą tą samą drogą, może ostanie się jakiś "ostatni Mohikanin" i będzie produkował 100 szt rocznie dla kolekcjonerów.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - MasterThief - 24-11-2019

(24-11-2019, 14:37)djgromo napisał(a):  Kilka miesięcy temu były wzmianki o planach wprowadzenia oledów w rozmiarze 48". Podejrzewam, że pojawią się zapowiedzi w styczniu na targach CES w Las Vegas. Będzie można MasterThiefa podpytać czy będzie leciał też na najbliższe targi jak rok temu i czy uda mu się coś dowiedzieć na ten temat.
Planuję wyjazd na CES w styczniu, obecnie takie 85% pewności odnośnie lotu Tongue


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 24-11-2019

(23-11-2019, 15:42)Mierzwiak napisał(a):  Niech będzie. Co oglądali ludzie w 2010 roku? Nie wiem, co mnie to obchodzi? Wiem że u mnie stał CRT, a potem od chyba 2008 plazma, a gdy ta padła kupiłem jeden z najlepszych modeli LCD ze średniej półki (Samsung H6400), po nim był bardzo dobry QLED (bardzo dobry do SD, co najwyżej taki sobie do HDR) a teraz OLED.


a to źle zrozumiałem z tym SD, zresztą powinnienem się domyślić, że nie o SD mowa.

A ciekawe jakby ktoś wypuścił model tv matryca 1270x720 tylko dla kolekcjonerów od vhs po dvd max, albo celując w retro konsole czy to miało by sens?

Ale Panowie pytanie laika czy możliwie fizycznie zrobić np matrycę 720p w 40 calach??? piksele by musiały być większe, to wiadomo, ale chodzi mi o pytanie czysto teoretyczne Wink

#djgromo mam dvd i mam gorszą jakość od bd to wiadomo, ale nie uważam, żeby była tak zła, że nie da się tego oglądać. Nie ukrywam, że wkurza mnie postęp technologiczny, który wymusza kupowanie rzeczy mi nie potrzebnych abym miał dobrą jakość.

Jak myślą producenci:

Masz DVD, a chcesz kupić LCD czy OLED, musisz kupować tylko BD bo producent nie zamierza zrobić nic aby (jak dla mnie to da się oglądać, ale forumowicze piszą cyt "że to nie oglądalne gówno" ok było to odnośnie moich ripów, ale też było odnośnie formatu DVD, że to nieoglądalne bez słowa gówno) powinni zrobić taki tv, który nawet ma 4k ale nawet sygnał SD nie powinnien wyglądać na nim bardzo źle.

A za rogiem już czyha 8k...


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mierzwiak - 24-11-2019

Nie, niemożliwe Smile

https://m.emag.pl/telewizor-samsung-40-lcd-le40a551-pl-330298-le40a551p2/pd/D047NMBBM/