Filmozercy.com | Forum
The expanse - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Seriale (https://forum.filmozercy.com/dzial-seriale--14)
+--- Wątek: The expanse (/watek-the-expanse)



The expanse - Wolfman - 21-07-2018

The expanse amerykański serial w konwencji space opery, wyprodukowany przez Alcon Television oraz The Sean Daniel Company.

Serial jest adaptacją serii powieści o tym samym tytule, autorstwa Jamesa S.A. Coreya. The Expanse jest emitowany od 14 grudnia 2015 roku przez SyFy







Ja się spytam grzecznie, czemu nikt o nim nie wspomniał? Ma tak wysokie noty w internecie, a tu cisza i dowiedziałem się o nim całkiem przypadkiem. Czwarty sezon ma wypuścić Amazon
Link


RE: The expanse - Blackwood07 - 22-07-2018

Mała ciekawostka, pod pseudonimem James S.A Corey ukrywają się dwie osoby: Daniel Abraham i Ty Franck.


RE: The expanse - Uatu_TheWatcher - 29-07-2018

Po obejrzeniu finału drugiego sezonui "The Expanse" mógłbym powiedzieć tylko tyle: takiego obrotu spraw, napięcia i z perspektywy całego do tej pory doświadczonego przeze mnie serialu: świetnie finiszującego, rozwijającego się i wciąż wzrastającego, bardziej zawiłego wątku politycznego się po tym serialu po prostu nie spodziewałem. Nie wiem jak dokładnie, dalej w początkowych i ogólnie wszystkich epizodach trzeciej serii "The Expanse" rozwinie się wątek, ba, jego reperkusje: "Project Caliban", gdyż to w jaki sposób protomolekuła scalająca się z DNA w każdej komórce i tworząca niezwykle silną, ale i szpetną szarą hybrydę oszukała ludzi i ludzie oszukali siebie nawzajem próbując takiej ,,broni biologicznej" nie wypuścić nigdy z ręki, okazało się wprost niesamowite! Produkcja ta dość mocno porusza niebotyczną obejmującą swymi skutkami każdą dziedzinę życia, dosięgającą każdą klasę społeczną i polityczną, wojnę. Protomolekuła, którą posługiwano się eksperymentując m.in. na Erosie; śmierć Millera, który musiał przekonać sterującą, ba, będącą tą asteroidą, innomaterialną złączoną ze swojej i obcej świadomości Julie Mao, aby nie kierowała się na Ziemię, gdyż zagłada 20 mld ludzi wyłożona, jak na tacy. To był tylko jeden z niezliczonych przykładów niesamowitego tempa, wzrastającego napięcia serialu, jego zawartej w nim coraz większej eskalacji konfliktu w "Układzie"; to był piąty ale i niesamowity epizod drugiej serii "The Expanse". A szósty, również o podobnym napięciu, ze specyficznym końcem: pierwszym mającym miejsce na Ganimedesie kontakcie ludzkości z wygląda na to humanoidalną istotą obcą.

Na przestrzeni całego oglądanego przeze mnie "The Expanse", można stwierdzić jasno, że z tej produkcji aż wyziera jeden problem, który nadaje jej tego właściwego tonu: władza deprawuje, ale chęć posiadania, dzierżenia władzy absolutniej... deprawuje absolutnie. Wracając do finału pierwszego sezonu "The Expanse": córka potentata Julie Mao zapłaciła najwyższą cenę. Jej ciało pożarła nieznana biologiczna, mieniąca się błękitnym blaskiem zaraza, która w ostatnich scenach 10-ego odcinka wydaje się być organizmem wykazującym inteligencję i świadomośc zbiorową; konstrukty fizyczne tego czegoś i w pewnym momencie symulowanie przez to coś zarysu sylwetki jakiegoś człowieka robią ,,bezcenne", jak pocisk, wrażenie. Wydaje mi się, że na protomolekule nikt nie skorzysta. Będzie ona bardziej kartą przetargową, niż ,,praktycznym środkiem do celu". Jedynym zyskiem w "Układzie" jest czerpanie przyjemności z pokonywania wroga, a w przypadku przejęcia kontroli nad ,,Układową Wojną Domową", bo nie wiem jak to inaczej nazwać: uzyskanie dostępu do pokaźnych zasobów energetycznych. O ostatecznej sile genialnego wątku politycznego w przytłaczającym widoku rozwiniętej technologicznie, ale podzielonej ludzkości, przekonam się zapewne w trzecim sezonie, a narazie, po tych łącznie 26 odcinkach jest świetnie!


RE: The expanse - Bender - 04-08-2018

Po przejęciu pałeczki przez Amazon pojawi się też na BD w regionie B. Od jakiegoś czasu wiszą preordery na sezony 1 i 2.


RE: The expanse - Wolfman - 04-08-2018

Przecież na Amazon de masz dostępne od dawna


RE: The expanse - Bender - 04-08-2018

O no proszę. Ominęło mnie bo DE raczej nie kupuje filmów, w takim razie korekta: wydanie UK jest na preorderze. Smile


RE: The expanse - Uatu_TheWatcher - 31-08-2018

(04-08-2018, 12:40)wolfman napisał(a):  Przecież na Amazon de masz dostępne od dawna
Ponoć szanowny "Amazon" uratował "The Expanse", co zapewne w przyszłym poskutkuje czwartą serią, wypuszczoną gdzieś na platformie internetowej. Nie mogę wyjść z podziwu dla tej produkcji, a jestem dopiero po ośmiu odcinkach trzeciego sezonu "The Expanse". To właśnie po 7 odcinkach pojawił się tajemniczy, umiejscowiony gdzieś za orbitą Saturna, wytworzony przez samą protomolekułę, z segmentów różnych stopów metali i wytrzymałych materiałów, gigantyczny ,,pierścień", który momentalnie staje się punktem skupiającym uwagę Pasiarzy, NZ, SPZ oraz strony Marsa. Po przedostatnim - siódmym, przeze mnie obejrzanym odcinku główkowałem nad tym, czym ta gargantuiczna, metaliczna obejma mogła by być. Portalem do innego wymiaru? Skrótem przez czasoprzestrzeń? Może mikro czarną dziurą, zaburzającą w nieznany sposób pole grawitacyjne, o czym pomyślałem po 8 epizodzie, a czego do tej pory nie jestem nawet pewny? Natomiast zadziwiać może postać smukłej niewiasty, która podłożyła na okręcie transportowym NZ ładunek wybuchowy i go zdetonowała, powodując ponowną eskalację konfliktu; Układowa Wojna Domowa znów się rozkręca, a przygnębiony Holden dodatkowo zostaje jeszcze wrobiony - a czemu nie!