Filmozercy.com | Forum
Ad block którego nie mam? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Ad block którego nie mam? (/watek-ad-block-ktorego-nie-mam)



Ad block którego nie mam? - zibiboniek1 - 26-08-2018

Pytanie do obeznanych w temacie, przeglądając filmożerców na telefonie z zainstalowanym Firefoxem wyskakuje mi że mam wyłączyć adblocka pomimo że go nie posiadam, ktoś wie o co chodzi? FF ma jakieś dodatki w sobie?


RE: Ad block którego nie mam? - Mateusz - 26-08-2018

A nie wchodzisz przypadkiem na Filmożerców w trybie prywatnym (incognito)? Bo w tym trybie tak się właśnie dzieje, że reklamy są blokowane automatycznie. Ewentualnie masz zainstalowaną zewnętrzną aplikację do blokowania reklam (nie jako dodatek do przeglądarki) albo masz zrootowany system, a w nim zmodyfikowany plik "hosts" i odrzucane są konkretne strony reklamowe (dokładniej to domeny).


RE: Ad block którego nie mam? - zibiboniek1 - 26-08-2018

Nigdy nie używałem adblocka ani jemu podobnych, stronę przeglądam w trybie normalnym, telefon jest nie zrotowany (nie miałem takiej potrzeby) w dodatkach FF nic nie mam dlatego mnie dziwi taki stan rzeczy. P.s ten komunikat nie wyskakuje mi zawsze, tylko od czasu do czasu i nie tylko na tej stronie.


RE: Ad block którego nie mam? - Mateusz - 26-08-2018

Czyli nie tylko u nas tak się dzieje... Skoro tak, to do głowy przychodzi mi jeszcze kwestia, czy połączenie internetowe czasem nie jest zbyt wolne (bo rozumiem, że łączysz się nie poprzez WiFi) i strona z reklamą długo się ładuje, a skrypt traktuje to jako działanie blokowania. Albo po prostu skrypt wykrywający jest zwyczajnie niedoskonały.

A jeszcze: jaki to model telefonu?


RE: Ad block którego nie mam? - Pablo0909 - 27-08-2018

(26-08-2018, 15:48)zibiboniek1 napisał(a):  Pytanie do obeznanych w temacie, przeglądając filmożerców na telefonie z zainstalowanym Firefoxem wyskakuje mi że mam wyłączyć adblocka pomimo że go nie posiadam, ktoś wie o co chodzi? FF ma jakieś dodatki w sobie?

Może masz na tel. zainstalowanego AV i ten w ustawieniach ma zaznaczoną opcję blokowania reklam? U mnie tak było z Kaspersky.


RE: Ad block którego nie mam? - zibiboniek1 - 27-08-2018

Nie mam antywirusa ani firewalla na telefonie, właśnie o to chodzi że nic takiego na telefonie nie mam a w dodatku mam czystego Androida, a od czasu do czasu na filmożercach wyskakuje mi taki komunikat.


RE: Ad block którego nie mam? - zibiboniek1 - 27-08-2018

Nie mam antywirusa ani firewalla na telefonie, właśnie o to chodzi że nic takiego na telefonie nie mam a w dodatku mam czystego Androida, a od czasu do czasu na filmożercach wyskakuje mi taki komunikat.


RE: Ad block którego nie mam? - zibiboniek1 - 17-09-2018

Na stronie mozilli natrafiłem na taki wpis "Built-in tracking protection and block lists provided by Disconnect. " Chyba sprawa się rozwiązała?