Filmozercy.com | Forum
Chromecast - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Chromecast (/watek-chromecast)

Strony: 1 2


Chromecast - Użytkownik usunięty - 04-09-2018

Czy korzysta/korzystał ktoś z was z Chromecasta? Warte polecenia urządzenie? Wydaje mi się, że okazałoby się ono dla mnie bardzo przydatne, ale miałbym prośbę o potwierdzenie, czy rzeczywiście, czy dobrze rozumiem jego zastosowanie. Otóż aktualnie posiadam stary model telewizora Samsunga ze Smart TV, ale z niewystarczającej przepustowości gniazdkiem sieciowym, przez co nie mogę streamować bezpośrednio przez kabel filmów w jakości HD z Youtube, Netflix, itp. Obchodzę to ograniczenie przy pomocy konsoli PS3, która pełni funkcję odtwarzacza Youtube, czy Netflix. Jest to jednak z różnych powodów mało wygodne rozwiązanie i w związku z tym mam pytanie, czy taki Chromecast mógłby zastąpić mi konsolę? Rozumiem, że po podłączeniu Chromecasta, będę mógł streamować treści w jakości HD z telefonu na telewizor? Bez żadnej utraty jakości obrazu/dźwięku?

Czy powinienem na coś zwrócić uwagę decydując się na zakup Chromecasta? A może polecacie jakieś inne rozwiązania?


RE: Chromecast - czarodziejmarx - 04-09-2018

Jeżeli chodzi Ci o YT i Netflix to tak, wystarczy. To, czy Chromecast uciągnie streamy HD zależy w tym przypadku od mocy sygnału Wi-Fi. W sumie to możesz chyba wtedy w appce na telefonie ustawić na sztywno jakość a Chromecast dostanie ścieżkę do streama w dokładniej tej jakości, i choćby się zacinał, będzie ładował z tego streama a więc np. w 720p czy 1080p, tak jak ustalisz. W sumie musiałbym to sprawdzić.


RE: Chromecast - Ethan - 04-09-2018

Wszyscy polecają mi xiaomi mi box 3 4k android tv. Chyba spróbuję


RE: Chromecast - Użytkownik usunięty - 04-09-2018

Hm... ciekawy jest ten Xiaomi Mi Box. Wprawdzie na chwilę obecną 4K mi się nie przyda, ale z drugiej strony ma ciekawe funkcjonalności, których nie ma Chromecast. Z trzeciej natomiast strony Wink czy możliwość instalacji aplikacji będzie mi potrzebna, skoro mam telefon, a jak kupię nowy telewizor, to i tak te wszystkie apki będę miał w pakiecie? Ciężki orzech do zgryzienia, muszę jeszcze w domu pooglądać jakieś filmiki na temat tych urządzeń. Ale dzięki za podpowiedzi.


RE: Chromecast - Użytkownik usunięty - 19-09-2018

Od kilku dni jestem posiadaczem Chromecasta i jestem bardzo zadowolony. Sprawdził się zwłaszcza na wyjeździe, gdzie w hotelowej sieci Wi-Fi wszystkie te Netflixy i Youtube'y śmigały bez zarzutów. Dodatkowo okazało się, że przyda mi się do oglądania meczów na Eleven Sportsach Smile Ja generalnie prawie w ogóle nie oglądam telewizji, zatem niedawno skasowałem sobie telewizję w kablówce, zostawiłem tylko Internet + pakiet bezpłatnej telewizji analogowej. Jak się okazuje przy takim rozwiązaniu nie można sobie u dostawcy wykupić żadnych pakietów kanałów sportowych, bo trzeba kupić przynajmniej podstawowy pakiet kanałów, których w ogóle nie będę oglądał za jakieś 50-60 zł miesięcznie. I tu z pomocą przyszła mi aplikacja WP Pilot i możliwość zakupu pakietu Eleven Sports za 15 zł miesięcznie, no i streamowanie tego na Chromecasta Smile

A czy orientuje się ktoś może, czy podobna możliwość byłaby w przypadku kanałów Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów? Bo o Canal+ nawet nie marzę...


RE: Chromecast - Mierzwiak - 08-07-2022

Pytanie do posiadaczy Chromecasta:

Czy tak jak na Apple TV ustawienia napisów (font / kolor / rozmiar / przezroczystość) działają na wszystkie aplikacje?


RE: Chromecast - sebas - 08-07-2022

(08-07-2022, 06:12)Mierzwiak napisał(a):  Czy tak jak na Apple TV ustawienia napisów (font / kolor / rozmiar / przezroczystość) działają na wszystkie aplikacje?
Nie do końca rozumiem pytanie - nie mam Apple TV. Czy pytasz o jakieś "globalne" ustawienia napisów i ich wpływ na poszczególne apki? Ja mam Nvidię Shield Pro 2019 i tam za wygląd napisów odpowiada indywidualnie każda aplikacja. Te generowane w Kodi mają swój wygląd, te generowane w Amazon Prime też swój (nawiasem mówiąc ta aplikacja ma to słabo zorganizowane). Kupiłem ostatnio Mamie Chromecasta 4.0 więc mogę zapytać, bo szczerze powiedziawszy, to nie pamiętam, żeby wyglądało to jakoś inaczej niż na Nvidii.


RE: Chromecast - Mierzwiak - 08-07-2022

Dokładnie to mam na myśli - na Apple TV są jedne ustawienia globalne napisów, które działają w każdej aplikacji. (Choć, jeśli dobrze pamiętam, da się to wyłączyć)

Widziałem na YT krótki filmik z prezentacją menu opcji napisów na Chromecaście, tylko właśnie pytanie na co te opcje mają wpływ, czy na wszystko czy np. tylko na napisy z plików .srt itp.


RE: Chromecast - prodarek - 09-07-2022

Nie ma takich globalnych ustawień to tylko apple tak potrafi wymuszać na developerach Smile na androidzie jest wolna amerykanka "każdy se jak chce" Smile


RE: Chromecast - Piotrek P - 10-07-2022

Nieprawda - w Google TV takie zbiorcze ustawienia jak najbardziej są, co nie oznacza, że są używane przez wszystkie aplikacje. W tej kwestii jest trochę loteria, bo np. appka HBO Max ma swoje ustawienia, ale Disney+ korzysta właśnie z tych ustawień globalnych, choć jeśli dobrze pamiętam to trochę wybiórczo (np. ustawienia kolorów i przezroczystości są respektowane, ale bodajże font appka Disney+ ma własny) i tylko modyfikując te ustawienia można cokolwiek zmienić w Disney+.
Natomiast jak dokładnie jest w Chromecast to musiałby sprawdzić ktoś kto go ma (ale domyślam się, że skoro Chromecast 4.0 ma już Google TV to jest tam tak samo jak w Google TV bezpośrednio zainstalowanym w na TV).