Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 08-03-2019

(07-03-2019, 22:19)Daras napisał(a):  Przepracuję temat, ale potem najprawdopodobniej przyjdą mi do głowy kolejne koncepcje / pytania. Drżyjcie sprzedawcy Oppo...

A ja już myślę o kolejnym „patencie” na obejrzenie oryginalnego filmu BD bez PL (lecz w PL) na zwykłym odtwarzaczu. I nie chodzi oczywiście o ripy, komputery, PoweryDVD itp. Tymczasem tssssyyy... Wink  


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 08-03-2019

Sorry, ale dodam nowy wpis. Nie chciałbym podczas edycji czegoś namieszać.

No dobra, jedziemy z tym „patentem”.  Pomysłodawcą jest – uwaga – Ethan. Smile Także nieco upierdliwy Daras.
Proszę dość serio odnieść się do poniższych wywodów. Być może zapodane rozwiązanie przetestuję w domu i napiszę na forum coś w rodzaju recenzji.

Cytat z wątku o Oppo:

(06-03-2019, 12:52)Daras napisał(a):  
(06-03-2019, 10:50)Ethan napisał(a):  I przy okazji pytanie na "kiedyś". Nie wiecie może czy np dałoby się włączyć filmu na projektorze, a napisy np wyświetlać z jakiegoś rzutnika?

Analizowałem wszystkie pomysły, które przyszły mi do głowy odnośnie filmów bez PL. Posiadam dwa rzutniki / projektory i rozważałem uruchomienie obu naraz. Teoretycznie wyświetlanie w ten sposób napisów na dole ekranu jest możliwe. Ba, miałem też inną koncepcję. Co sądzisz o oglądaniu filmu BD z projektora oraz puszczeniu audio PL z zapasowego odtwarzacza DVD? Wink Kłopot stanowiłaby tu synchronizacja obrazu z dźwiękiem.

Oczywiście powyższe rozważania trącą amatorszczyzną. Wdrażając je cofnęlibyśmy się do początków filmów dźwiękowych (podobno próbowano puszczać audio z patefonu) lub czasów Cineramy (aktywne trzy projektory naraz). Ale kto komu zabroni snuć przemyślenia, Ethan. Smile

Załóżmy, że jakiś filmożerca (np. Daras) chce oglądać płyty oryginalne wyłącznie z odtwarzacza stacjonarnego. Oczywiście krążki nie są w wersji PL, a taka właśnie opcja jest pożądana. Co posiadamy do realizacji zamierzenia?

1. Stacjonarny odtwarzacz BD.

2. Projektor FHD.

3. Komputer z  windows  10.

4. Kieszonkowy projektorek typu (tu potrzebne są testy): Mini Projektor DLP 1080p:

https://mpcsavings.com/products/mini-hd
https://www.youtube.com/watch?v=CJauXfLo51Q

Pytania:
1. Gdzie pozyskać napisy do filmu X (to raczej wiadomo i pytam dla prządku)?

2. Jak je zapisać w taki sposób, aby mogły być one rzucane przez mały projektor, np. z pamięci przenośnej? Oczywiście istotny jest tu czas „projekcji” (film trwa np. 90 min. a wyświetlanie napisów powinno wynosić tyle samo).

W zaproponowanej koncepcji nie widzę większego problemu z synchronizacją. Po prostu należy w jednym momencie odpalić dwa rzutniki i powinno być OK.


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 09-03-2019

Cytat:2. Jak je zapisać w taki sposób, aby mogły być one rzucane przez mały projektor, np. z pamięci przenośnej?

Chyba musiałbyś mieć "pusty" plik video zawierający tylko jednolitą powierzchnię z FPSem odpowiadającym temu, który ma film.
Z tym, że to wygląda na kolejne przekombinowane rozwiązanie z którym więcej zabawy niż to warte.


RE: Dodawanie wersji PL - paniron - 09-03-2019

@Daras

Wiem, ze to nie do konca odpowiedz na ktorekolwiek z Twoich pytan, ale jako ciekawostke podaje link do video z youtuba, na ktorym mozesz zobaczyc jak mozna dodawac napisy w przypadku laserdyskow, za pomoca Genlock'a. Kiedys o tym czytalem, ale juz nie umiem znalesc tej strony, dlatego tylko video z youtuba ;-)


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 09-03-2019

Gieferg napisał:
Chyba musiałbyś mieć "pusty" plik video zawierający tylko jednolitą powierzchnię z FPSem odpowiadającym temu, który ma film.

Też tak to widzę. Kto zapoda komputerowemu analfabecie instruktarz? Wink

Gieferg napisał:
Z tym, że to wygląda na kolejne przekombinowane rozwiązanie z którym więcej zabawy niż to warte.

Ja z kolei uważam, że gra jest warta świeczki. Po kiego diabła kupować Oppo za cztery koła, jak można za stosunkowo małe pieniądze nabyć mikro rzutnik (kwestia znalezienia korzystnej oferty). Może zabrzmi to dziwacznie, ale nigdy nie obejrzałem ani jednej płyty odpalonej na komputerze! Natomiast dziecięcą satysfakcję sprawia mi rozpakowanie oryginalnego krążka BD i umieszczenie go w odtwarzaczu stacjonarnym. Napiszę więcej - już sama obecność laptopa w pobliżu pozbawia mnie radości odczuwania klimatu kina domowego.

Paniron, o czymś podobnym pisał w innym wątku Sebas.
Pamiętam jak kupę lat temu oglądałem Sondę TVP, w której dyskutowano o przyszłości nowych nośników. Ależ wówczas zazdrościłem naszym zachodnim sąsiadom możliwości kupowania płyt wizyjnych. Sick Zachęcam kolekcjonerów do obejrzenia kilku minut audycji od 6:00. Natomiast spece z Fiomostrady zobaczą w jaki sposób nie palcować cennych krążków. Exclamation

https://www.youtube.com/watch?v=3SSDfoey0yw


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 09-03-2019

(09-03-2019, 13:13)Daras napisał(a):  . Po kiego diabła kupować Oppo za cztery koła, jak można za stosunkowo małe pieniądze nabyć mikro rzutnik (kwestia znalezienia korzystnej oferty).

Jak już kupisz ten rzutnik do napisów to koniecznie nagraj filmik z jego użytkowania i nam go udostępnij. Może być w dziale OPPO.

[Obrazek: 122889588.gif]


RE: Dodawanie wersji PL - MarianPaz - 09-03-2019

Też uważam że taka zabawa w dwa projektory na dłuższą metę jest bez sensu tym bardziej, że można sobie bardzo łatwo rozwiązać problem napisów w cenie znacznie niższej jak Oppo.

BTW będąc w posiadaniu laptopa z wyjściem HDMI nawet do głowy nie przyszedłby mi pomysł z kupowaniem dodatkowego projektora. Jednak Daras lubi sobie komplikować życie z powodu różnych dziwactw. Być może to kwestia różnic pokoleniowych. Smile


RE: Dodawanie wersji PL - Wolfman - 09-03-2019

(09-03-2019, 13:35)MarianPaz napisał(a):  łatwo rozwiązać problem napisów w cenie znacznie niższej jak Oppo.
O ile nie chcemy filmów 4k tylko bd. No i te 4000 wydane jednorazowo ,to nie jest jakaś zapora nie do przebycia.


RE: Dodawanie wersji PL - MarianPaz - 09-03-2019

Darasa 4k nie interesuje niemniej chyba nie ma dziś problemu w zagraniu dysku UHD na komputer. Co najwyżej trzeba czekać na złamanie zabezpieczenia i aktualizację oprogramowania. Dla mnie Oppo byłby wart rozważenia gdyby kosztował co najmniej połowę tego. A tak mam inne, znacznie tańsze i z mojej perspektywy bardziej praktyczne rozwiązanie.


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 09-03-2019

Złożenie kompa do odtwarzania UHD BD, który spełniłby bardzo wygórowane wymagania PowerDVD to jest koszt porównywalny do OPPO 203. W bonusie dostajesz potencjalnie sporo zabawy ze sterownikami tak aby PowerDVD jednak odczytał płytę UHD oraz gorszą końcową jakość obrazu w stosunku do OPPO i brak wielu ważnych funkcjonalności jak choćby np. obsługa Dolby Vision.
Alternatywą jest zgranie płyty na dysk twardy i MPC-HC z rendererem madVR, ale już sam downgrade firmware napędu tak aby takie zgranie płyty było możliwe to jest rzecz nie do przebrnięcia przez większość zainteresowanych takim rozwiązaniem. I wciąż pozostaje sprawa braku wielu ważnych funkcjonalności jak choćby np. obsługa Dolby Vision.