Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - Nfsfan83 - 09-03-2019

jednym słowem UHD + OPPO zabawa dla bogatych.


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 09-03-2019

Marian napisał:
Jednak Daras lubi sobie komplikować życie z powodu różnych dziwactw. Być może to kwestia różnic pokoleniowych.

No bez jaj. Czym innym jest hobby i zabawa nim, czym innym zaś życie! Ludzie, co z Wami? Luzik, luzik panie ładny. Napiszę tylko, iż na przestrzeni lat dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom zaoszczędziłem kupę kasy. Ba, w zasadzie całe moje mieszkanie jest ponadprzeciętnie energooszczędne / funkcjonalne. W grę wchodzą nie tylko mało popularne rozwiązania techniczne, lecz także „drobiazgi”, jak np. przemyślany dobór mebli i sposób ich ustawienia. Ha, niekiedy walczyłem skutecznie z biurokracją (np. postawą spółdzielni) posiłkując się opiniami ekspertów, np. z Ministerstwa Infrastruktury (mam tę korespondencję do dziś). Ale nie o tym wątek.

Jeśli ktoś zapoda mi receptę na możliwość zapisania napisów w taki sposób, abym mógł je wyświetlać jako film, to ja najprawdopodobniej wcielę plan w życie. Teraz widzę, że „problemem” będzie jedynie otworzenie przed projekcją komody, w której na półce stanie mini projektor. Będzie on usytuowany centralnie pod głównym rzutnikiem FHD. Czy moja koncepcja wydaje się bardziej złożona niż Cinerama? Pytanie retoryczne, jakby co.

P.S.
Na marginesie. Przez kilka lat byłem „skazany” na rzutnik SD. Zoom nie zapewniał ukazania obrazu na całym  ekranie. Co uczyniłem? Odwróciłem projektor w stronę ściany (tyłem do ekranu), na której przytwierdziłem niewielkie lusterko. Tak właśnie oglądałem przez długi czas filmy panoramiczne. Cała zabawa nie sprawiała mi kłopotu, a znajomi gratulowali zastosowania ciekawego rozwiązania. Oczywiście nikt mi go nie podpowiedział. Po prostu zawsze miałem z optyki piątki. Cool


RE: Dodawanie wersji PL - MarianPaz - 09-03-2019

Nie twierdzę że będzie to obecnie rozwiązanie tańsze ale jest kwestią czasu kiedy na rynku pojawią się tańsze zewnętrzne odtwarzacze do których podepniemy dysk ze zgranym filmem uhd. Nie zgłebiam specjalnie tematu 4k, bo na chwilę obecną mnie nie interesuje choćby ze względu na ceny. Ale kto lubi nowości niech płaci. Smile

W wypadku FullHD można zastąpić znacznie taniej odtwarzacz Oppo i mieć bardziej funkcjonalny system.

Daras przecież odpalajac drugie źródło światła automatycznie pogarszasz sobie jakość obrazu. Na Twoim miejscu poszukałem znajomego z nagrywarką Blu-ray, zagrał film dodał napisy i wypalił sobie takiego skladaka.


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 09-03-2019

(09-03-2019, 14:50)MarianPaz napisał(a):  Daras przecież odpalajac drugie źródło światła automatycznie pogarszasz sobie jakość obrazu. Na Twoim miejscu poszukałem znajomego z nagrywarką Blu-ray, zagrał film dodał napisy i wypalił sobie takiego skladaka.

Spoko. Powyższe oczywiście także wziąłem pod uwagę. Czy interesowałeś się kiedyś historią „kastrowania” filmów? W roku 1953 zakładano na obiektywy projektorów kaszety aby uzyskać obraz 16:9. Jeszcze dziś sprawdzę na swojej Optomie skutki przycięcia wiązki światła w ten sposób. Powinno być nieźle. Obadamy.

EDIT:
Podczas seansów Cineramy włączano aż trzy źródła światła (projektory). Jakoś jestem dobrej myśli. Podjarałem się. Czy koledzy (spece od komputerów) podpowiedzą mi sposób na zgranie napisów w formie pliku filmowego?


RE: Dodawanie wersji PL - MarianPaz - 09-03-2019

Dobra ja się poddaję, szkoda nawet podsuwać jakiekolwiek pomysły skoro Daras woli stosować rozwiązania które na większości for zostałyby wyśmiane.


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 09-03-2019

(09-03-2019, 14:50)MarianPaz napisał(a):  ale jest kwestią czasu kiedy na rynku pojawią się tańsze zewnętrzne odtwarzacze do których podepniemy dysk ze zgranym filmem uhd.

Póki co nie ma takich urządzeń które byłyby w stanie w pełni zastąpić funkcjonalność OPPO więc nie ma tematu.
A nawet gdy kiedyś się pojawią to wciąż pozostaje kwestia o której wcześniej pisałem:

Cytat:już sam downgrade firmware napędu tak aby takie zgranie płyty było możliwe to jest rzecz nie do przebrnięcia przez większość zainteresowanych takim rozwiązaniem

Poza tym nie ma co patrzeć przez pryzmat tylko własnej osoby, wiele osób ma alergię do komputera i już na sam tekst o zgrywaniu płyty na dysk twardy pukają się w czoło Smile

(09-03-2019, 15:12)MarianPaz napisał(a):  Dobra ja się poddaję, szkoda nawet podsuwać jakiekolwiek pomysły skoro Daras woli stosować rozwiązania które na większości for zostałyby wyśmiane.

To masz jak w banku, że jeśli jest rozwiązanie jakiegoś problemu to Daras prawie zawsze wybierze te najbardziej irracjonalne Smile


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 09-03-2019

(09-03-2019, 15:12)MarianPaz napisał(a):  Dobra ja się poddaję, szkoda nawet podsuwać jakiekolwiek pomysły skoro Daras woli stosować rozwiązania które na większości for zostałyby wyśmiane.

Mnie absolutnie nie interesuje kto się z mojego pomysłu zaśmieje. To niewiele wniesie. Chcę po prostu wkładać do zwykłego odtwarzacza oryginalne filmy BD bez wersji PL i widzieć na dole polskie teksty. Oppo odpada. Czy istnieje sposób na zapisanie napisów w formie pliku video?
Abstrahując od sensu / bezsensu kina na dwa projektory, znalezienie sposobu „zmaterializowania” rzeczonego pliku stanowi wyzwanie (nawet jeśli potraktować sprawę wyłącznie zabawowo). Idea

Oj sztywni Wy, sztywni. Ja stąd dziś spadam. Zerknę w marketach na mini projektory. Shy


RE: Dodawanie wersji PL - Wolfman - 09-03-2019

(09-03-2019, 14:50)MarianPaz napisał(a):  Nie zgłebiam specjalnie tematu 4k, bo na chwilę obecną mnie nie interesuje choćby ze względu na ceny. Ale kto lubi nowości niech płaci.
To jest mit gubiący nie jednego. Jeśli masz zupełnie gdzieś steelbook 4k, to po mcu czy dwóch po premierze kupujesz nośnik 4k w promocji 2x15 ,2x10, 4x10, że o 5 euro ostatniej promocji nie wspomnę. Promocji jest tak dużo i są tak gęsto usiane, że kolegom z forum , aż 4k się przejadło. Ceny Oledów spadły mocno w dół, pisanie , że kogoś nie stać już można wsadzić między bajki. Format 4k przestał być większym dobrem luksusowym niż bd czy dvd.
A to co Daras usiłuje zrobić to mi się w głowie nie mieści Misfit.


RE: Dodawanie wersji PL - Kris - 09-03-2019

@Daras do odpalenia samego pliku z napisami i tak potrzebujesz komputer + dodatkowy projektor....to po co kombinować, wystarczy jakiś używany komputer czy laptop z Bluray i hdmi, który podłączasz do istniejącego projektora i oglądasz na nim filmy, które w oryginale nie posiadają napisów....


RE: Dodawanie wersji PL - shaman72 - 09-03-2019

(09-03-2019, 15:37)Wolfman napisał(a):  
(09-03-2019, 14:50)MarianPaz napisał(a):  Nie zgłebiam specjalnie tematu 4k, bo na chwilę obecną mnie nie interesuje choćby ze względu na ceny. Ale kto lubi nowości niech płaci.
To jest mit gubiący nie jednego. Jeśli masz zupełnie gdzieś steelbook 4k, to po mcu czy dwóch po premierze kupujesz nośnik 4k w promocji 2x15 ,2x10, 4x10, że o 5 euro ostatniej promocji nie wspomnę. Promocji jest tak dużo i są tak gęsto usiane, że kolegom z forum , aż 4k się przejadło. Ceny Oledów spadły mocno w dół, pisanie , że kogoś nie stać już można wsadzić między bajki. Format 4k przestał być większym dobrem luksusowym niż bd czy dvd.
A to co Daras usiłuje zrobić to mi się w głowie nie mieści Misfit.

Kolega Daras bardzo lubi komplikować sobie życie Wink Tam gdzie jest mnóstwo rozwiązań jak można sobie ułatwić.
Takie rozkminy z dodawaniem napisów ludzie mieli z 10 lat temu.