Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 09-03-2019

Cytat:Czy istnieje sposób na zapisanie napisów w formie pliku video?

Musisz je dodać do pliku video w standardowy sposób w jaki się dodaje napisy do filmu i to potem wyświetlić.
Owszem, można się bawić w robienie pustego pliku video z wtopionymi napisami, ale to jest maksymalnie porąbany pomysł Big Grin (i nie, nie wiem i nawet nie chcę wiedzieć jak to zrobić).


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 09-03-2019

(09-03-2019, 15:37)Wolfman napisał(a):  A to co Daras usiłuje zrobić to mi się w głowie nie mieści Misfit.

Głowę warto ćwiczyć, choćby rozwiązując „irracjonalne” problemy. Smile W mojej mieści się sporo, co nie znaczy, że akceptuję wszystkie pomysły osób trzecich.

(09-03-2019, 15:47)Kris napisał(a):  @Daras do odpalenia samego pliku z napisami i tak potrzebujesz komputer + dodatkowy projektor...

Chodzi o to, że nie chcę podczas projekcji włączać komputera. Myślałem o podłączeniu pamięci przenośnej z plikiem do jednego z odtwarzaczy, których mam w pokoju trzy. Tylko jak stworzyć taki plik? Czy ktoś mi w tym pomoże? Pisanie o sensie / bezsensie pomysłu niewiele wnosi. Moja prośba jest konkretna.

(09-03-2019, 15:51)shaman72 napisał(a):  Kolega Daras bardzo lubi komplikować sobie życie Wink

O życiu to ja kilka słów napisałem nieco wyżej. Cool

Cytat:
No bez jaj. Czym innym jest hobby i zabawa nim, czym innym zaś życie! Ludzie, co z Wami? Luzik, luzik panie ładny...

EDIT:
(09-03-2019, 16:14)Gieferg napisał(a):  Owszem, można się bawić w robienie pustego pliku video z wtopionymi napisami, ale to jest maksymalnie porąbany pomysł Big Grin (i nie, nie wiem i nawet nie chcę wiedzieć jak to zrobić).

OK, ja z kolei uważam rozwiązanie tego problemu za interesujące. Podjąłbym się zadania dla samego „treningu”. Niestety, kiepski ze mnie komputerowiec. Nic to. Zapytam kumpla fachowca.

Teraz to już naprawdę spadam.


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 09-03-2019

Cytat:Chodzi o to, że nie chcę podczas projekcji włączać komputera.
To zrób kopię zapasową i ją wrzuć do odtwarzacza. Nic lepszego nie wymyślisz.


RE: Dodawanie wersji PL - MarianPaz - 09-03-2019

On napisał tak:
Cytat:Natomiast dziecięcą satysfakcję sprawia mi rozpakowanie oryginalnego krążka BD i umieszczenie go w odtwarzaczu stacjonarnym.
Czyli kopia zapasowa raczej nie przejdzie, bo to nie będzie to samo. Cool

(09-03-2019, 15:37)Wolfman napisał(a):  To jest mit gubiący nie jednego. Jeśli masz zupełnie gdzieś steelbook 4k, to po mcu czy dwóch po premierze kupujesz nośnik 4k w promocji 2x15 ,2x10, 4x10, że o 5 euro ostatniej promocji nie wspomnę. Promocji jest tak dużo i są tak gęsto usiane, że kolegom z forum , aż 4k się przejadło.
O tym że na zachodzie jest mnóstwo promocji wiem doskonale, bo przeglądam oferty. W moim wypadku problem jest jedynie taki, że spośród filmów które wyszły w UHD łącznie z zapowiedziami na ten moment interesuje mnie raptem kilkanaście, podczas gdy tych w 1080p jest kilkaset. Moja kolekcja ma nieco ponad rok i w pierwszej kolejności kupowałem te które są dostępne w przyzwoitej cenie i polskiej dystrybucji. Teraz przychodzi powoli czas na filmy dużo mniej popularne, których w większości nie dostaniesz od naszych dystrybutorów a które nawet jeśli wyjdą w 4K, to na pewno nie będą tanie z racji na dużo mniejszego kręgu zainteresowanych.

(09-03-2019, 15:37)Wolfman napisał(a):  Ceny Oledów spadły mocno w dół, pisanie , że kogoś nie stać już można wsadzić między bajki. Format 4k przestał być większym dobrem luksusowym niż bd czy dvd.
Tylko kupno Oleda i Oppo to wydatek bliski lub przekraczający 10 tysięcy, co raczej nie jest standardem trzy zakupach sprzętu wideo w Polsce. Ba, u nas nawet odtwarzacze Blu-ray marnie się sprzedają. Zauważ że z przytaczanych danych w innym temacie sprzedaż filmów na DVD (USA) w dalszym ciągu jest na całkiem wysokim poziomie, co zaskakuje zważywszy że inne nośniki nie są znacznie droższe a poziom zarobków jest tam nieporównanie lepszy jak u nas.

Zresztą w obecnych czasach jest wysoce prawdopodobne, że rynek nośników 4k zostanie mocno wyhamowany przez serwisy VOD i nie ma się co spodziewać ilości tytułów zbliży się do tych wydanych na zwykłym Blu-ray.


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 09-03-2019

Cytat:Czyli kopia zapasowa raczej nie przejdzie, bo to nie będzie to samo.
No to sorry, ale tylko i wyłącznie Oppo zostaje.


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 11-03-2019

Gieferg, dzięki za wyrozumiałość. Blush W sobotę spotkałem się z kumplem, który „sypia” z komputerami (pełnił kiedyś w swojej firmie funkcję głównego informatyka). W bardzo swobodny sposób wykazał mi, że realizując kontrowersyjną koncepcję robię sobie pod górkę (i tu zgoda), ale utworzenie „pustego” pliku z napisami jest banalnie proste. Wyjaśnienie tegoż zajęło mu jakieś kilkadziesiąt sekund. Jeśli nikt nie wpadnie na rozwiązanie (mózgi warto trenować Wink ), to za jakiś czas mogę podać „receptę”. Ale czy ona kogokolwiek zainteresuje?

Dziś, po analizach, bliższy jest mi pomysł Nfsfana. Umówiłem się wstępnie z zaprzyjaźnionym komputerowcem na sesję. Muszę jednak najpierw kupić „The Graduate” (1967) na BD. Hmm, nadal chciałbym obejrzeć to ze zwykłego odtwarzacza… Cool

Inny temat, który jeśli się rozwinie, mógłby zostać przeniesiony do odrębnego wątku. Po kiego diabła Wam stacjonarne odtwarzacze? Przeczytałem tu sporo wpisów, sugerujących oglądanie filmów BD z komputera. Czy tak faktycznie tak nie jest prościej. Z oczywistych powodów proszę o wypowiedzi tylko te osoby, które nie posiadają Oppo. Wink


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 11-03-2019

(11-03-2019, 13:57)Daras napisał(a):  Po kiego diabła Wam stacjonarne odtwarzacze? Przeczytałem tu sporo wpisów, sugerujących oglądanie filmów BD z komputera. Czy tak faktycznie tak nie jest prościej. Z oczywistych powodów proszę o wypowiedzi tylko te osoby, które nie posiadają Oppo. Wink

Nie oglądałem filmu na kompie od kilkunastu lat i nie zamierzam oglądać. Raz, że szumi (tak, pewnie dałoby się z tym coś zrobić ale mi się nie chce), dwa - oszczędzam napęd który jest mi potrzebny do innych celów. Używam go do zrobienia kopii zapasowych do oglądania na odtwarzaczu i tyle.


RE: Dodawanie wersji PL - Kris - 11-03-2019

@Daras - najlepsze rozwiązanie takie - na kompie odpalasz sobie godzinę wcześniej, czy dzień wcześniej MakeMKV, zrzucasz film bluray na pendrive + napisy. Następnie do stacjonarnego odtwarzacza bluray wkładasz oryginalną płytę BD (rytuał) oraz pendrive do gniazda usb tegoż odtwarzaczaSmile No i puszczasz już film z pendriva. Wilk będzie syty i owca cała, rytuał zachowany!


RE: Dodawanie wersji PL - czarodziejmarx - 11-03-2019

(11-03-2019, 13:57)Daras napisał(a):  [ale utworzenie „pustego” pliku z napisami jest banalnie proste. Wyjaśnienie tegoż zajęło mu jakieś kilkadziesiąt sekund. Jeśli nikt nie wpadnie na rozwiązanie (mózgi warto trenować Wink ), to za jakiś czas mogę podać „receptę”. Ale czy ona kogokolwiek zainteresuje?

Założę się, że wiem co Ci kolega zasugerował. I uważam, że to nie wystarczy. Programy odtwarzające, zależnie od tego jak zostały zaimplementowane, mogą takiego pliku nie odpalić bo wykryją, że nie zawiera odtwarzalnej ścieżki. Jeśli Twoją złotą receptą jest utworzenie kontenera tylko ze ścieżką napisową, to właśnie może się okazać tak, że odtwarzacz uzna plik za niekompletny lub wadliwy i nie będzie tak sobie po prostu renderował napisów w odpowiednich momentach. Dlatego rozwiązaniem sugerowanym przez Gieferga jest wtopienie napisów w "pustą" ścieżkę wideo. Taka ścieżka nie może być pusta w takim sensie, że zawiera kolor przezroczysty, bo nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić jaki to oznaczałoby kolor projektowany przez projektor. Kolor musiałby być jakiś, np. czarny lub biały. Jeśli biały to rzucanie takiego obrazu na inny obraz już rzucany rozjaśni go, rzucanie czarnego obrazu z napisem - przyciemni. Trzeba by pokombinować z warunkami oświetleniowymi w pomieszczeniu i ustawieniami projektorów. Nie warto moim zdaniem. Kolejna rzecz - wtopienie napisów w ścieżkę wideo wymaga kodowania wideo, nie jest jedynie umieszczeniem ścieżki w kontenerze i wymaga czasu oraz mocy obliczeniowej. Dlatego to za dużo zabawy jak dla mnie.


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 11-03-2019

I jeszcze za każdym raz próbuj to zsynchronizować przed seansem, no klimat kinowy jak nic.