Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - Nfsfan83 - 12-03-2019

Dla mnie, całe to zamieszanie wokół dodawania napisów jest bez sensu, ja bym nie miał nerwów... ale zaraz ja kupuję tylko DVD Smile Jak już kupować film BD czy UHD to z TYLKO napisami albo przez PC puścić i tam dodać napisy.


RE: Dodawanie wersji PL - Wolfman - 12-03-2019

(12-03-2019, 13:30)Nfsfan83 napisał(a):  Dla mnie, całe to zamieszanie wokół dodawania napisów jest bez sensu, ja bym nie miał nerwów
Bzdura do kwadratu, to osoby tutaj robią sobie pod górkę. Wymyślając coraz to nie stworzone historie, teorie spiskowe i z najprostszej rzeczy robią czyn będący praktycznie nie do wykonania. Dla mnie dodanie napisu to 30 sekund max. Na kompie jeszcze szybciej. Z prostego poradnika zrobiła się miazga i jak ktoś będzie chciał się tym posłużyć to zgłupieje.


RE: Dodawanie wersji PL - sebas - 12-03-2019

@nfsfan83
A czy Ty przypadkiem do avi nie zgrywasz? Nie podmieniasz ścieżek lektorskich?  Podłożenie napisów to przy tym pikuś Wink

(09-03-2019, 14:24)misfit napisał(a):  , ale już sam downgrade firmware napędu tak aby takie zgranie płyty było możliwe to jest rzecz nie do przebrnięcia przez większość zainteresowanych takim rozwiązaniem
Co masz dokładnie na myśli? Każdego napędu, czy tylko konkretego producenta? Czytałem coś o problemach z Pioneer BDR-211UBK w kontekście odtwarzania z wykorzystaniem PowerDVD...

(11-03-2019, 13:57)Daras napisał(a):  Inny temat, który jeśli się rozwinie, mógłby zostać przeniesiony do odrębnego wątku. Po kiego diabła Wam stacjonarne odtwarzacze? Przeczytałem tu sporo wpisów, sugerujących oglądanie filmów BD z komputera. Czy tak faktycznie tak nie jest prościej.
I to jest akurat dobry pomysł. Różnice są i to nie tylko w kontekście Oppo (wspominałem o tym tutaj, ale nie wiem na ile mam rację...).


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 12-03-2019

Nfsfan83 napisał(a):Dla mnie, całe to zamieszanie wokół dodawania napisów jest bez sensu, ja bym nie miał nerwów...
Audio dopasowujesz a do napisów nie miałbyś nerwów? ŻCK?


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 12-03-2019

Czarodziej napisał na poprzedniej stronie:
Założę się, że wiem…

Brawo! Dobry jesteś. Naprawdę dobry. Z przyjemnością przyznaję Ci punkcik reputacyjny za cierpliwość, wygranie potencjalnego zakładu oraz kreatywność. Tej drugiej cesze – dość rzadkiej -  hołduję od zawsze. Dziękuję za udział w „zabawie”. Smile
Do tego co dalej napisałeś można by zapodać kilka uwag natury technicznej. Ale dość o tym. Problem uważam za rozwiązany, tym bardziej , że…

Daras napisał:
Dziś, po analizach, bliższy jest mi pomysł Nfsfana (patrz poradnik).

Sebas, zatem powtarzam swoje pytanie:
Po kiego diabła Wam stacjonarne odtwarzacze? Przeczytałem tu sporo wpisów, sugerujących oglądanie filmów BD z komputera. Czy tak faktycznie tak nie jest prościej?

Tym razem o odpowiedzi proszę także posiadaczy Oppo w kontekście oglądania zwykłych filmów BD. Skoro komp umożliwia dodanie napisów...

Gieferg napisał:
Nie oglądałem filmu na kompie od kilkunastu lat i nie zamierzam oglądać. Raz, że szumi (tak, pewnie dałoby się z tym coś zrobić ale mi się nie chce)...  

Zaskoczyłeś mnie. Czy te szumy powstają także po podłączeniu kompa do zewnętrznego wyświetlacza? Na marginesie - nigdy nie obejrzałem filmu DVD / BD na komputerze.


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 12-03-2019

Dziiiz... Wentylator w kompie hałasuje i mi to przeszkadza w oglądaniu, co ma do tego podłączanie czegokolwiek? Tongue
Poza tym nawet nie wiem jak miałbym tego kompa podłączyć do TV.


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 12-03-2019

(12-03-2019, 14:57)sebas napisał(a):  Co masz dokładnie na myśli? Każdego napędu, czy tylko konkretego producenta? Czytałem coś o problemach z Pioneer BDR-211UBK w kontekście odtwarzania z wykorzystaniem PowerDVD...

Odtworzyć płytę UHD w PowerDVD możesz za pomocą oficjalnego napędu UHD, ale jeśli chcesz zgrać jej zawartość na dysk twardy potrzebujesz napęd tzw. UHD friendly. Prawie wszystkie tego typu napędy to Asus i LG i AFAIK w każdym przypadku trzeba liczyć się z podmianą firmware napędu na starszą wersję.
Osobiście mam LG BH16NS55 kupowany w styczniu 2018r. i miał on wgrany firmware 1.03 i na nim nie dało się zrobić kopii w MakeMKV czy jakimkolwiek innym programie. W tym celu musiałem zrobić downgrade firmware 1.02 co w tym czasie nie należało do rzeczy prostych ani przyjemnych, ale jako, że z komputerami mam do czynienia od szóstego roku życia (Atari 65XE Smile ) to nie stanowiło to dla mnie problemu.

(12-03-2019, 15:24)Daras napisał(a):  Tym razem o odpowiedzi proszę także posiadaczy Oppo w kontekście oglądania zwykłych filmów BD. Skoro komp umożliwia dodanie napisów...
Po kiego diabła Wam stacjonarne odtwarzacze? Przeczytałem tu sporo wpisów, sugerujących oglądanie filmów BD z komputera. Czy tak faktycznie tak nie jest prościej?

Prościej - nie.
Taniej - tak.

Można sobie złożyć bezgłośnego kompa (nie licząc oczywiście napędu), co kto lubi. W swoim mam łącznie jeden wentylator (na procesorze), skręcony na minimum i słyszę go dopiero gdy jest totalna cisza w pokoju. Do tego picoPSU o wysokiej sprawności energetycznej, w trakcie odtwarzania filmu pobiera jakieś 25-30W. Po uruchomieniu kompa autostartuje do Kodi zintegrowanego z MPC-HC więc ktoś niezorientowany mógłby nawet się nie skapować, że ma do czynienia z Windowsem.


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 12-03-2019

Gieferg – he, he. Sądziłem, że miałeś na uwadze „szumy” związane z zakłócaniem obrazu.

Czy Twój komp nie posiada wyjścia HDMI?


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 12-03-2019

Jakby posiadał to by raczej nie było problemu z podłączeniem Tongue


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 12-03-2019

OK. Sądziłem, że potrzebny będzie jakiś instruktaż.
Na skutek dawnej sugestii Mierzwiaka zamierzam napisać poradnik o wymianie baterii w pilocie. Wink