Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - Pablo0909 - 13-03-2019

(13-03-2019, 11:29)Wolfman napisał(a):  
(13-03-2019, 10:11)Ethan napisał(a):  Dlatego dobrze by było jakby powstała oficjalna, płatna baza napisów np. 50gr od pobrania lub 5zł abonament miesięczny
Chcesz płacić za coś co masz za darmo od fanów? Możesz do nich napisać, że chcesz im płacić. Pewnie przyjmą darmowe datki

Można dotować finansowo te strony i z czystym sumieniem pobierać napisy. Przecież się zapłaciło Big Grin Big Grin


RE: Dodawanie wersji PL - Nfsfan83 - 13-03-2019

Zgadzam się po raz pierwszy chyba z Wolfman-em Smile, fani robią to z potrzeby serca, a dystrybutor olewa i on czy ten kto udostępni ma mieć za to kasę???


RE: Dodawanie wersji PL - Kris - 13-03-2019

Sprawę by rozwiązała jedna, porządna, "ostra" (patrz > Boni) dyrektywa unijna, że jeśli wydajemy film na dvd / bluray / uhd w którymś z państw UE, dysk musi zawierać napisy lub audio dla wszystkich państw członkowskich. W końcu po coś tę unię mamy Smile


RE: Dodawanie wersji PL - Pablo0909 - 13-03-2019

(13-03-2019, 12:59)Kris napisał(a):  Sprawę by rozwiązała jedna, porządna, "ostra" (patrz > Boni) dyrektywa unijna, że jeśli wydajemy film na dvd / bluray / uhd w którymś z państw UE, dysk musi zawierać napisy lub audio dla wszystkich państw członkowskich. W końcu po coś tę unię mamy Smile

Problem w tym, że filmów nie wydają europejskie wytwórnie i można im, w związku z tym, nagwizdać. Nikt nie ruszy tych gigantów.


RE: Dodawanie wersji PL - Nfsfan83 - 13-03-2019

Michał Boni vel Jakub Bauer - TW ”Znak” prędzej zrobi coś aby filmy kosztowały więcej przez prawa autorskie niż coś dla kupujących.

ACTA 2 !!!


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 14-03-2019

(12-03-2019, 16:03)misfit napisał(a):  Odtworzyć płytę UHD w PowerDVD możesz za pomocą oficjalnego napędu UHD, ale jeśli chcesz zgrać jej zawartość na dysk twardy potrzebujesz napęd tzw. UHD friendly. Prawie wszystkie tego typu napędy to Asus i LG i AFAIK w każdym przypadku trzeba liczyć się z podmianą firmware napędu na starszą wersję.
Osobiście mam LG BH16NS55 kupowany w styczniu 2018r. i miał on wgrany firmware 1.03 i na nim nie dało się zrobić kopii w MakeMKV czy jakimkolwiek innym programie. W tym celu musiałem zrobić downgrade firmware 1.02 co w tym czasie nie należało do rzeczy prostych ani przyjemnych, ale jako, że z komputerami mam do czynienia od szóstego roku życia (Atari 65XE  ) to nie stanowiło to dla mnie problemu.

Mała poprawka do powyższego - okazuje się, że od około miesiąca proces zmiany firmware i uczynienie napędu UHD friendly zostało znacznie uproszczone. Więcej tutaj.

Wystarczy uruchomić plik ASUS_ODD_FW_Changer_(Modified).exe i wybrać odpowiedni firmware dla posiadanego przez nas napędu.
Może kogoś zainteresuje, że dla LG BH16NS55 można wgrać firmware z WH16NS60. Co w ten sposób zyskujemy ?
1. Większa prędkość odczytu m.in BD-66 czy BD-100 do x8 vs x6  - kopię płyty 90GB MakeMKV zrobił mi w 65 minut.
2. Brak buga obecnego w firmware 1.02 z usypianiem napędu po pewnym okresie bezczynności np. dłuższa pauza w trakcie odtwarzania filmu, po czym trzeba było wysunąć i z powrotem wsunąć tackę napędu przyciskiem eject aby płyta była dalej odczytywana, a w skrajnych przypadkach trzeba było robić restart komputera.

Nie wiem czy w kwestii wypalania płyt coś się zmienia na lepsze lub gorsze po tej procedurze bo tej funkcjonalności napędu nie używam.
Dodam tylko, że taki LG BH16NS55 z wgranym WH16NS60 jest widziany przez system jako oficjalny napęd UHD. Ultra HD Blu-ray Advisor Cyberlinka podaje mi wynik pass (czyli dobrze) w polu UHD-BD Optical Disc Drive, ale czy rzeczywiście za jego pomocą będzie się dało odczytać płytę UHD w PowerDVD tego nie sprawdzę bo nie spełniam innym wymagań PowerDVD (CPU, GPU i płyta główna Smile ).


RE: Dodawanie wersji PL - shaman72 - 14-03-2019

Z jaką prędkością wypalasz???


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 14-03-2019

W ogóle nie wypalam. Te 65 minut dotyczy zgrania zawartości płyty z danymi 90GB na dysk twardy (w MakeMKV Plik -> kopia zapasowa).


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 14-03-2019

(13-03-2019, 12:06)Nfsfan83 napisał(a):  Zgadzam się po raz pierwszy chyba z Wolfman-em Smile, fani robią to z potrzeby serca, a dystrybutor olewa i on czy ten kto udostępni ma mieć za to kasę???

Potwierdzam. Mam kumpla, który bawi się w te klocki. Ba, przetłumaczył on (niby dla mnie) krążący w sieci klip o historii formatów kinowych. Link do filmiku zamieściłem na naszym forum.


RE: Dodawanie wersji PL - Ethan - 15-03-2019

Tylko pytanie: jeżeli bawi się w te klocki to czy zarabia na tym jakieś, nawet grosze? Czy jeżeli zarabia płaci za to podatek itp itd Jeden udostępnia napisy, drugi udostępnia film innym do ściągnięcia. Prawo jest korzystnie skonstruowane dla odbiorcy. Tylko pytanie kolejne. Czy oglądanie filmu w towarzystwie znajomych, takiego ściągniętego, jest już udostępnianiem? Wolfman pisze o olewaniu przez dystrybutora, a sam kupuje od tego samego dystrybutora. Nie, to nie polski dystrybutor olewa, tylko olewa dystrybutor matka. Od samego początku. Tamci postrzegali zawsze nasz rynek słabo. Już 20 lat temu lub więcej. Mówiło się o nas jako o kolebce europejskiego piractwa. Wynikało to wówczas z biedy, obecnie nowe technologie sprawiają, że też nie ma potrzeby kupowania oryginałów. Dobry mkv czy podzielny netflix załatwiają sprawę. Dlaczego zatem miałby ten dystrybutor stamtąd dbać o polskiego odbiorcę poprzez ceny i jakość, jak jest to malutki rynek i zawsze taki był. My tutaj staramy się kupować oryginały na całym świecie, bawimy się w napisy, dogrywanie ścieżek, chodzenie do kina, życie nim, natomiast nie ma usprawiedliwienia dla nielegalności "kowalskich". Zwłaszcza, że Polacy nie są już tak biedni. Stać ich na Egipty i tanio-drogie łiskacze, za cenę których mogliby kupić film. Ale przecież mają dobrą kopię ściągnięta przez znajomego plus ściągnięte napisy. Po co mają wykupować pakiet Eleven jak Kodi załatwi im sprawę itd. Choćby fake'owe konta na spotify (co prawda złodzieje i mocno kibicuję Artystom w sporze z nimi, co może się wiązać ze wzrostem ceny, ale jeżeli ma być to z pożytkiem dla Artystów, niech i tak będzie) sprzedawane na allegro. Prosta sytuacja. Nie stać Cię na coś, nie masz tego.