Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - shaman72 - 15-03-2019

(14-03-2019, 21:50)misfit napisał(a):  W ogóle nie wypalam. Te 65 minut dotyczy zgrania zawartości płyty z danymi 90GB na dysk twardy (w MakeMKV Plik -> kopia zapasowa).
Czyli robisz tak, jak Ja Wink Od razu na dysk.


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 15-03-2019

(15-03-2019, 08:57)Ethan napisał(a):  Tylko pytanie: jeżeli bawi się w te klocki to czy zarabia na tym jakieś, nawet grosze? Czy jeżeli zarabia płaci za to podatek itp itd Jeden udostępnia napisy, drugi udostępnia film innym do ściągnięcia. Prawo jest korzystnie skonstruowane dla odbiorcy.
(...)

Mogę napisać jak to wygląda w przypadku mojego kolegi. Dziś odbyłem z nim rozmowę referując forumową dyskusję.
Znajomy z całą pewnością nie zarobił na tłumaczeniu filmów. Zaznaczył jednak, iż jest to praca niezwykle pracochłonna (wykonanie dzieła). Inspiracją do utworzenia pierwszych napisów była jego żona. Kolega najzwyczajniej w świecie chciał coś obejrzeć z drugą połową. I tu zaistniał pierwszy odruch serca. Wink Z kolei na You Tube widnieje opcja dodawania tłumaczenia. Skoro było już ono gotowe to anglista postanowił skorzystać z takiej sposobności, tym samym „ofiarował swe serce” po raz drugi. Motywacje? Hmm, ziomal jest trochę idealistą. Fascynuje się Linuksem oraz międzynarodową społecznością wspierającą projekt. Także podczas rozmowy wspomniał o Wikipedii. Wszystko działa na podobnej zasadzie. A nasze forum? Czy czerpiemy finansowe korzyści pisząc posty? Zaglądają tu pasjonaci chcący czegoś się dowiedzieć, ale też zrewanżować za taką możliwość. Przykładowo – recenzując na forum daną rekonstrukcję cyfrową liczę na to, że ktoś odpowie mi na wątpliwości związane np. z dodawaniem wersji Pl (i tak się stało). Z tego powodu, jak sądzę, jesteśmy bardzo wyczuleni na trolli, którzy sporadycznie próbują ingerować w „nasz świat” - przestrzeń zarezerwowaną na bezinteresowną wymianę doświadczeń. Luźny przykład – Wolfman kiedyś napisał: Zadasz mi pytania ja odpowiem.
Pikne to, i już. Shy


RE: Dodawanie wersji PL - Pablo0909 - 15-03-2019

Wtrącę swoje 3 grosze Wink W wątku "Planet Earth" napisałem, że raz, jeden jedyny raz wziąłem się za tłumaczenie podobnego filmu "Earth: One Amazing Day" 4KUHD. Był to pierwszy i ostatni raz, gdy to zrobiłem. Dlaczego? Tu wracam do postu Darasa- jest to bardzo czasochłonne, trzeba mieć niezbędną wiedzę, bo bez tego musimy sięgać po książki lub inne filmy opisujące dane zjawisko czy zwierzaka. Zrobiłem je, zajęło mi to coś około miesiąca (praca Big Grin ) ale warto było. Nigdzie ich nie udostępniłem, nigdzie nie wstawiłem, po prostu je mam. Trzeba być rzeczywiście pasjonatem, żeby to robić systematycznie. Podziwiam i zazdroszczę ludziom, którzy tym się zajmują, ale pozytywnie Smile I pytanie do Ethana- czy to byłoby piractwem, gdybym za darmo udostępnił szerokiemu gronu efekt SWOJEJ PRACY?


RE: Dodawanie wersji PL - Kris - 15-03-2019

Też sobie kiedyś przetłumaczyłem odcinek pewnego serialu, dużo było z tym roboty, potem juz mi sie nie chciało i oglądałem z angielskimi napisami;-)


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 15-03-2019

Przetłumaczyłem może z 4-5 filmów, do których nie było napisów i prawdopodobnie dalej nie ma innych niż moje. Też mi się już nie chce w to bawić.


RE: Dodawanie wersji PL - Daras - 15-03-2019

Napisałem, że kumpel przetłumaczył dla mnie pewien filmik (oczywiście z korzyścią dla szerokiego odbiorcy). Jest dobry moment aby ponownie ocenić jego wysiłek.

(26-10-2017, 22:51)Daras napisał(a):  Zachęcam do obejrzenia filmu dotyczącego historii AR. Dokument ukazuje zawiłe kwestie w sposób bardzo przystępny. Dodam też, że cały materiał przetłumaczył (niby dla mnie  Wink ) wieloletni znajomy, z którym od lat dokonuję analiz porównawczych: sprzętów audio – video, filmów sprzed i po rekonstrukcji itd.
Andrzej, jeszcze raz dzięki z ten prezent!

https://www.youtube.com/watch?v=3CgrMsjGk7k



RE: Dodawanie wersji PL - Kris - 18-03-2019

Użyłem już kilka razy MakeMKV do zrzucania zawartości płyt dvd - wszystko bez problemu. Dziś w końcu przyszedł czas na płyty bluray z serialem "Wikingowie". I MakeMKV wyświetla komunikat, że ta funkcjonalności zgrywania BD działa tylko 30 dni Smile
Ok, wszystko się zgrało, więc pytanie czy jest coś darmowego do ripowania bluray, czy pozostaje mi zapłacić ok 250 zł, chyba że jakiś inny program polecacie?


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 18-03-2019

Od wielu lat poniżej publikowany jest aktualny kluczyk do MakeMKV.

https://www.makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=1053


RE: Dodawanie wersji PL - Kris - 18-03-2019

Wielkie dzięki, nie wgłębiałem się w ichniejsze forumSmile


RE: Dodawanie wersji PL - Nfsfan83 - 04-04-2019

A ja mam pytanie jak z zgranego DVD na dysk wywalić wszystkie nie PL wersje ścieżek i dodać własną. Jaki program użyć. Bo chciałbym to nagrać na DVD5, nie koniecznie jako DVD Video.

Mam te pliki w folderze:

[Obrazek: 41f60d3180ffe446med.jpg]