Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - Nfsfan83 - 16-06-2019

(16-06-2019, 12:54)prodarek napisał(a):  @Nfsfan83
Ale żeś nawymyślał Smile powiem ci że interpretacja godna podziwu chodzi o zwykła kopię fizycznego nośnia na dysk hdd/ssd.

@Gieferg
Powiem ci że o tym nie pomyślałem żeby odtwarzać bezpośrednio m2ts, w sumie to rozwiązuje moje problemy wywalę sobie niepotrzebne ścieżki językowe\napisy i dzięki temu oszczędzę miejsce. Z tego co widzę polecałeś ts muxera zaraz go oblukam.

No starałem się Wink bo myślałem, jeszcze o tym, że pobrałeś jakiś film w formie cyfrowej i chciałeś go mieć na nośniku.


RE: Dodawanie wersji PL - prodarek - 16-06-2019

Co do tsmuxera zauważyłem że nie bardzo radzi sobie z rozdziałami czyli ich po prostu nie dodaje do filmu no i nazwami dla ścieżek audio\napisów, natomiast makemkv odczytuje takie informacje z BDMV bez problemu.


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 16-06-2019

(16-06-2019, 14:26)prodarek napisał(a):  makemkv spoko zbadałem plik w porównaniu do m2ts jest trochę mniejszy prawie 3GB przy pliki ~25-28GB czyli zachodzi jakaś kompresja ciekawe jak to odbija się na bezpośrednim porównaniu będę musiał zbadać temat.

Ten program nie dokonuje rekompresji więc ta mniejsza waga to jest mniejszy narzut ze strony kontenera względem m2ts (tzw. overhead) + ew. jakaś ścieżka dźwiękowa, którą wywaliłeś.


RE: Dodawanie wersji PL - prodarek - 16-06-2019

Nie nie ścieżki te same w jednym i drugim wypadki, czyli w teorii jakość powinna być ta sama zobaczymy, przy dużej kolekcji filmów każdy GB na wagę złota.


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 16-06-2019

Cytat:Co do tsmuxera zauważyłem że nie bardzo radzi sobie z rozdziałami czyli ich po prostu nie dodaje do filmu
Coś źle robisz.
Wrzuć mu plik playlisty, nie M2ts-a, zapisz jako BDMV to powinny być rozdziały.


RE: Dodawanie wersji PL - Marioo - 17-06-2019

Najprostsze zrobienie kopii filmu głównego z płyty blu-ray wraz z dodaniem własnych napisów załatwia chyba już kompleksowo DVDFab i nie trzeba dodatkowych programów. Wynikiem tego jest struktura płyty blu-ray, którą można wypalić lub odtworzyć np. w VLC.


RE: Dodawanie wersji PL - prodarek - 18-06-2019

@Gieferg
Nie nie dodawałem playlistę nie m2ts, muxowałem do m2ts i rozdziałów nie ma z tego co wyczytałem tsmuxer czasem nie potrafi ich wykryć i trzeba kombinować z innym edytorem aby exportować poprawnie rozdziały, ale nie ważne raczej i tak pójdę w stronę makemkv ponieważ działa pod linuxem obsługuje od razu szyfrowanie płyt i wykrywa wszystko jak należy wszystko wyjdzie w praniu ...
Zamówiłem dzisiaj ASUS BW-16D1HT to jeden z bardziej polecanych napędów.


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 18-06-2019

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby TS_Muxer nie wykrył rozdziałów po wrzuceniu playlisty, a używałem go setki razy.
W MakeMKV bawiłem się dosłownie kilka razy w okolicach 2011 roku, ale potem dałem sobie spokój, używam tylko standardowych formatów dla danego nośnika.


RE: Dodawanie wersji PL - prodarek - 19-06-2019

Doszła ASUS BW-16D1HT firmware był 3.03 wgrałem 3.02 paczuszką z makemkv, wszystko śmiga pod linuxem używając makemkv zrzuciłem już kilka płyt BLU jak i UHD kopia 1:1 można też od razu to kontenera mkv konwertować.


RE: Dodawanie wersji PL - prodarek - 28-10-2019

(14-03-2019, 20:16)misfit napisał(a):  Nie wiem czy w kwestii wypalania płyt coś się zmienia na lepsze lub gorsze po tej procedurze bo tej funkcjonalności napędu nie używam
Nagrywałeś już coś Big Grin ?
Ja ogólnie jestem zawiedziony prędkościami żeby zrzucać płytę BD na dysk 30 minut a uhd godzinę... łoo panie... kiedyś dyski były ograniczeniami a teraz płyty zostały wąskim gardłem, no nic trzeba z tym żyć.