Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - prodarek - 06-12-2019

Nie bardzo rozumiem wątpliwości, wcześniejsza wersja była z 2014 roku porzucony projekt, od niedawna źródła kod programu stał się otwartym kodem i w końcu znaleźli się zapaleńcy do kontynuacji i rozwoju programu oby zaowocowało to udoskonaleniami.

Co do tematu wątku napisałem o tym tutaj ponieważ jest o nim tutaj często mowa.


RE: Dodawanie wersji PL - patrialchax - 26-12-2019

Witam!
Na wstępie życzę Wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
Mam pytanie dotyczące odtwarzania zagranicznych wydań płyt Blu-ray na Pc, tak, by można było odtworzyć film z napisami z zewnętrznego pliku (np. w srt.) Nie chodzi mi o zgrywanie i dodawanie polskich napisów na stałe. Widziałem wcześniejsze odpowiedzi, (any Dvd HD + Power Dvd+ dodatek) jednak link dodatku już nie istnieje.
Jaka aktualnie byłaby najlepsza i najprostsza metoda oglądania zagranicznych płyt Blu-ray z zewnętrznym plikiem napisów?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.


RE: Dodawanie wersji PL - piti198 - 26-12-2019

Co do najłatwiejszego sposobu to nie wiem. W powerdvd, bez żadnych dodatków, normalnie w ustawieniach, od jakiegoś czasu jest możliwość dodania napisów, ale tylko w formacie .srt. Oczywiście jest jeszcze kwestia dopasowania ich względem filmu, niby można to zrobić w samym powerdvd, ale łatwej jest w programach typu Subtitle Edit, Subtitle Workshop itp.


RE: Dodawanie wersji PL - Wolfman - 26-12-2019

Nic się nie zmieniło i dalej działa to samo i odpowiedź masz na pierwszej stronie. Jak nie potrzebujesz menu to nie potrzebujesz Powerdvd o czym też było wałkowane.


RE: Dodawanie wersji PL - patrialchax - 26-12-2019

Chodzi mi oczywiście by film był odtwarzany w najlepszej możliwej jakości również pod kątem dźwiękowym. Czyli MPC obsługuje formaty dźwięku Blu-ray: Dolby Atmos, Dolby True HD, DTS HD Master audio (7.1, 6.1, 5.1)?

Komputer podłączony HDMI do amplitunera, z niego do tv.


RE: Dodawanie wersji PL - Wolfman - 26-12-2019

Możesz się bawić jak chcesz
https://wiki.mikejung.biz/MPC-HC_Audio_Configuration


RE: Dodawanie wersji PL - patrialchax - 26-12-2019

Jak dotrze do mnie napęd Blu-ray do komputera będę próbował.
Dziękuję za pomoc.


RE: Dodawanie wersji PL - prodarek - 12-03-2020

Do ekspertów do dodawania ścieżek lektorskich czy ze źródeł takich jak DVD / TV wystarczy zmienić tempo do odpowiedniej ilości klatek z materiału źródłowego do docelowego aby wszystko było ok ?


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 12-03-2020

Niekoniecznie. Tzn całkiem często zdarza się, że tak jest, ale czasami występują różnice - pół biedy gdy chodzi tylko o inne logo na początku filmu, ale bywa i tak, że masz rozjazdy o 1-2 klatki czasem dłuższe, w losowych miejscach, kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt - im bardziej "podejrzane" wydanie od jakiegoś drugorzędnego dystrybutora, mające zupełnie inny transfer niż to do którego chcemy ścieżkę dopasować, tym większe szanse, że wystąpią jakieś problemy.

Czasami dodatkowy problem stanowi cenzura w którymś z wydań. No i nalezy pamiętać, że co prawda 95% albo i więcej filmów na Blu (spośród tych, które nie mają fps 25) ma fps 23,976, ale zdarzają się też takie, które mają równe 24 i wtedy już trzeba inaczej zmieniać tempo.

Z zasady łatwiej dopasować audio z DVD niż z innych źródeł (TV, VHS), ale zdarzały mi się takie przypadki że nie szło ogarnąć.


RE: Dodawanie wersji PL - prodarek - 12-03-2020

Bardziej mi chodziło o problemy kwestii tonu lektora czy będzie on różnił się od oryginalnego, bo wszystkie rzeczy o których napisałeś wyżej jestem świadom.