Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 25-12-2015

(24-12-2015, 15:19)matwiko napisał(a):  Przypomniało mi się, znajoma pokazywąła mi opcje telewizora który łapie obraz z laptopa i wyświetla w czasie rzeczywistym to samo co na ekranie laptopa. Chyba przez bluetooth. W windowsie dawała szukaj urządzenia i po chwili obraz był na telewizorze. Świetna sprawa skoro można dodawać napisy na playerach komputerowych i bez kabli oglądać na tv. Laptop jest w miare cichy albo można go dalej odstawić.
Nie wiem czy to już standardowa opcja telewizorów ale jak będe myślał o nowym to zwrócę na to uwagę.

Pewnie chodzi o jakąś aplikację typu teamviewer, ale do oglądania filmów się to słabo nadaje. Jeśli znajoma ma Smart TV z możliwością zainstalowania aplikacji Kodi (a jeśli nie ma to może sobie dokupić niedrogiego sticka HDMI) to nie ma problemu np. w laptopie udostępnić napęd Blu-ray, którego to zawartość będzie można odtworzyć na TV w drugim pokoju (czy drugiej półkuli ziemskiej, o ile szybkość internetu nam pozwoli na płynne działanie Wink ) i dodać napisy zewnętrzne.
Problem tylko w tym, że wbudowany player w Kodi średnio nadaje się do odtwarzania struktury Blu-ray i raczej nieprędko się to zmieni bo ta kwestia jest u nich bardzo nisko na liście priorytetów.

Polecam jednak zainteresować się dedykowanym HTPC służącym stricte do odtwarzania audio/video - jest to najlepsza znana mi opcja do odtwarzania płyt BD z możliwością wgrania napisów zewnętrznych i nie musi być wcale droga czy trudna do ogarnięcia dla zwykłego Kowalskiego.

Z uwagi na to, że potrzebujemy napęd Blu-ray to takie wynalazki jak Intel NUC, Intel Compute Stick czy inne tańsze tego typu alternatywy nie mają większej racji bytu, ale jak ktoś się uprze to można złożyć w trzycyfrowej kwocie razem z napędem Blu-ray coś małego na mini-itx, a przy tym cichego i mało prądożernego. Dochodzi jeszcze OS oraz dodatkowe oprogramowanie np. PowerDVD chociaż jak ktoś może się obyć bez menu to sprawa jest też do ogarnięcia w Linuksie....
Jednak najprostsza opcja, z którą nikt nie powinien mieć kłopotów to Windows 7, 8, 10 z zainstalowanym PowerDVD.
Wygląda to po prostu tak: wkładamy płytę, automatycznie uruchamia się nam PowerDVD, otwieramy dodatkowy plugin w którym wczytujemy napisy w formacie srt + ew. dowolnie zmieniamy suwakami w nim wielkość czcionki oraz położenie napisów góra/dół i w zasadzie tyle. A wszystko to możemy zrobić siedząc wygodnie na kanapie sterując darmową aplikacją PowerDVD Remote zainstalowaną w dowolnym urządzeniu na androidzie czy ios (może to być np. smartfon czy tablet).


Dodawanie wersji PL - Montana - 26-06-2016

Mam PowerDVD 10 i nie moge odpalić zewnętrznych napisów. Moge wybrać tylko te co sa na płycie... Jaki niby plugin trzeba zainstalować? I skąd go sciągnąć? Na stronie cyberlinka nic nie znalazłem. Proszę o pomoc Smile


RE: Dodawanie wersji PL - Mister Tadeo - 26-06-2016

Wszystkie niezbędne informacje odnośnie dodawania napisów do PowerDVD są na 1 stronie tego tematu (6 post od góry).
Metoda ta działa pod PowerDVD 12 i 14 (na 10 nie - sprawdzone).


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 27-06-2016

Link prowadzi do najnowszej wersji tego plugina, czyli v1.5, która działa tylko pod PowerDVD 15.
Można sobie wyszukać starsze wersje - wersja 1.4 działa pod 13 i 14, a wersja 1.2 - 12.
10-tka nie zatrybi na żadnej wersji tego plugina.


Dodawanie wersji PL - Montana - 27-06-2016

Dziękuje wam za pomoc. Dzis po pracy sprawdzę Smile


RE: Dodawanie wersji PL - Wolfman - 07-07-2016

(27-06-2016, 08:01)misfit napisał(a):  Link prowadzi do najnowszej wersji tego plugina, czyli v1.5, która działa tylko pod PowerDVD 15.
Można sobie wyszukać starsze wersje - wersja 1.4 działa pod 13 i 14, a wersja 1.2 - 12.
10-tka nie zatrybi na żadnej wersji tego plugina.

Pod 16 działa?


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 07-07-2016

Nie działa, do PowerDVD 16 trzeba czekać na nową wersję tego plugina od chińczyków.
Informacyjnie dodam, że wersja 1.5 tego plugina jest zgłaszana przez niektóre antywirusy jakoby miała w sobie trojana. Nie wiem czy jest to fałszywy alarm czy też nie.


RE: Dodawanie wersji PL - Filmożerca Alan - 07-07-2016

A do filmu na DVD mogę jakoś dorobić napisy? (Bo nie ma Pl)


RE: Dodawanie wersji PL - Wolfman - 10-07-2016

(07-07-2016, 14:38)Filmożerca Alan napisał(a):  A do filmu na DVD mogę jakoś dorobić napisy? (Bo nie ma Pl)

Wysiliłeś się chociaż by poczytać cały wątek?


dodawanie napisów pl do blu-ray - Prometeus74 - 31-07-2016

Witam. Próbowałem przez program TSMuxer dodać napisy polskie. Niestety napisów nadal nie widać. Korzystałem z instrukcji użytkownika Gieferg. Opcja podczas muxing-owania : W programie przez okno input files, dodałem ścieżkę i plik z ze ścieżkami. Output blu-ray folder. Kilka razy próbowałem w różnych wariantach i nic. Pomocy