Filmozercy.com | Forum
Dodawanie wersji PL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dodawanie wersji PL (/watek-dodawanie-wersji-pl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Dodawanie wersji PL - Użytkownik usunięty64562 - 31-07-2016

Post usunięty


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 31-07-2016

(31-07-2016, 19:42)Prometeus74 napisał(a):  Film odtwarzam na pc-cie programem Media player classic.
Nigdy w tym nie oglądałem filmów na blu i nie mam pojęcia jakie moga tam wystąpić problemy. Sprawdź w VLC media player.

No i jak widać wyżej powinny być polskie napisy, więc sprawdź co masz po norweskich, a przed portugalskimi / policz ścieżki napisów i porównaj z BD-info z posta powyżej Tongue Nie zawadzi screenshot z menu.


Cytat:Najdziwniejsze jest to, że nawet gdy wyrzucę ścieżkę napisów np. czeskich, podczas odtwarzania nadal ta ścieżka jest.
A na pewno odtwarzasz po muxowaniu pliki wyjściowe, a nie te pierwotne? Wink Bo w innym wypadku nie mam pojęcia o co chodzi. Zrób tylko video, oryginalne audio i dodane napisy, nie powinno być w wyjściowych żadnych więcej ścieżek jeśli robisz to jak należy.

No i zrób zrzut, o którym wspomniał Misfit.


Dodawanie wersji PL - Prometeus74 - 31-07-2016

Już sobie poradziłem. Nie potrzebnie przenosiłem zmuxowany plik do pierwotnej wersji, przekombinowałem


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 01-08-2016

No raczej nie ma takiej potrzeby (a jesli np chciałeś w ten sposób zachować menu, to procedura jest o wiele bardziej skomplikowana i wymaga wykorzystania z dodatkowych programów).

PS. Po raz kolejny zamiast odpowiedzieć w temacie, zaczynasz nowy wątek <scalone>


RE: Dodawanie wersji PL - fisiek - 24-08-2016

Witam bardzo mnie ciekawi jak zrobić żeby mieć wybór polskiej ścieżki audio spod menu w filmie bluray np w filmie zagranicznym dodać lub zmienić napis języka np z english 5.1 na polish 5.1,podmienić napis english 5.1na polish 5.1 może mi ktoś to wytłumaczyć mam film z BD JAVA
Prosił bym o mały poradnik


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 24-08-2016

Jak chcesz mieć w menu dodane polskie ścieżki oznaczone jako polskie to musisz albo zrobić sobie swoje menu od podstaw (wersja prostsza, rózne programy oferują taką możliwość), albo opanować edycję oryginalnych menu (wyższa szkoła jazdy o której nie mam bladego pojęcia).

Nawet podmiana ścieżek z zachowaniem oryginalnego menu to jak dla mnie strata czasu biorąc pod uwagę ile się trzeba z tym babrać (zrobiłem do dwóch filmów i dałem sobie spokój).


RE: Dodawanie wersji PL - pred895 - 03-09-2016

Znacie jakiś program w którym będę mógł zmienić pozycję wyświetlania napisów srt na TV, a następnie zmuksować to do pliku mkv ??


RE: Dodawanie wersji PL - Gieferg - 04-09-2016

TS_Muxerem możesz ustawiać pozycję napisów, z tym, że robisz blu-ray/m2ts/pokrewne i masz wtedy napisy w formacie typowym dla BD. Nie póbowałem muxować plików z napisami z blu do mkv, ale kto wie, może będą działać.


RE: Dodawanie wersji PL - misfit - 04-09-2016

Wątpię aby jego TV potrafił odczytać napisy PGS z mkv, ale spróbować nie zaszkodzi.
Jeśli nie potrafi to pozostają Ci dwie opcje, albo rekompresja z wtopieniem napisów na stałe do filmu lub też kupno jakiegoś sensownego odtwarzacza Smile


RE: Dodawanie wersji PL - czarodziejmarx - 04-09-2016

Jeżeli odtwarzacz nie ma jakichś nie wiadomo jak chorych ograniczeń to powinien odpalić każdy format jak obsługuje, niezależnie od kontenera. SRT w .ts, PGS w .mkv, wszystko jedno. Jeżeli przez "położenie" masz na myśli przesunięcie w czasie a nie to co Gieferg pisze to mkvtoolnix polecam.