Filmozercy.com | Forum
Muzyka filmowa - wątek ogólny - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Muzyka filmowa (https://forum.filmozercy.com/dzial-muzyka-filmowa)
+--- Wątek: Muzyka filmowa - wątek ogólny (/watek-muzyka-filmowa-watek-ogolny)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Muzyka filmowa - pojedyncze utwory i soundtracki - Maikeru - 24-08-2016

Ostatnio sobie przypominałem różne części serii X-Men i od razu do głowy mi wpadł ten kultowy motyw przewodni:





RE: Muzyka filmowa - pojedyncze utwory i soundtracki - Gieferg - 28-10-2016

Katuję ostatnio ulubione soundtracki, które dołączyły do kolekcji - Rambo II Goldsmitha, Judge Dredd Silvestriego oraz score do pierwszego Transformers Jablonsky'ego, przesłuchałem też muzykę z kolejnych części tej serii na YT ale ta notuje spadek podobny w sumie do tego, jaki notują same filmy, więc na półce raczej stawiać nie będę (szczególnie, że 3 i 4 nie sposób dostać Tongue).












RE: Muzyka filmowa - pojedyncze utwory i soundtracki - whiteHussar - 28-10-2016

Czwarta część Transformersów trzyma przyzwoity poziom:





4 część akurat była wydana w dość małej liczbie egzemplarzy


Ja akurat w ostatnim czasie sporo przebierałem w muzyce. Raz wracałem do przesłuchanych płyt a raz coś co mniej znam.
Świetny "War Horse" Williamsa




Potem miłe zaskoczenie od Jackmana przy Uncharted 4:
Sporo godzin spędziłem na przesłuchiwaniu tej płytki






Następnie okropnie klimatyczne Unravel :





Mulan - Goldsmitha ( moja ulubiona praca tego Pana )






No i od tygodnia męczę rewelacyjnego Battlefielda!

Nie jest to lista moich ulubionych soundtracków, ale z pewnością Uncharted, Mulan czy War Horse za niedługo na tej liście się znajdą


RE: Muzyka filmowa - pojedyncze utwory i soundtracki - Gieferg - 16-11-2016

Cytat:Czwarta część Transformersów trzyma przyzwoity poziom:

Ten kawałek mnie o tym raczej nie przekona. Próbowałem przesłuchać całośc tego score'a, ale znudziło mi się dość szybko i wyłączyłem.

Z tego co zauważyłem zazwyczaj recenzenci wszelacy po Jablonskym jadą bez litości no i, szczerze mówiąc, szczególnie im się nie dziwię. Poza pierwszym Transformers odnoszę wrażenie, że jego muzyka jest dość nijaka. W filmach się nawet sprawdza, ale słuchanie płyt mnie męczy.

----

Powie mi ktoś, co to właściwie jest?





Rzeczywiście cover? Nie ma takiego kawałka na soundtracku, choć oczywiście brzmi jak Braveheart. Było to w filmie w takiej postaci? (nie oglądałem chyba sześć lat)


RE: Muzyka filmowa - pojedyncze utwory i soundtracki - pred895 - 16-11-2016

Jop to jakiś cover albo inspiracja filmem, bo melodia podobna ale aranżacja nieco inna i wszystko takie przyspieszone Tongue W filmie takiej wersji nie uraczysz Tongue


RE: Muzyka filmowa - pojedyncze utwory i soundtracki - Gieferg - 16-11-2016

Nie "uświadczysz" jak już Tongue


RE: Muzyka filmowa - nowości na Stronie Głównej - Sokal - 17-12-2016

Jestem na wyjazdowym weekendzie w Trójmieście. Kupuje alkohol na wieczór w pobliskiej Biedronce. Patrzę. Soundtracki. Wziąłem dwa po 19.99. Gladiator i Braveheart. Jakoś mnie zaintrygowaliscie tym pisaniem o muzyce filmowej [WHITE SMILING FACE]


RE: Muzyka filmowa - nowości na Stronie Głównej - Gieferg - 17-12-2016

Te dwa też kiedyś kupiłem po 20 zeta, tyle, że w empiku - na "rozruch" kolekcji są w sam raz, szczególnie, że to dwa najpopularniejsze soundtracki wg traffic ranking na stronie Filmtracks.com Smile choć ten z Gladiatora osobiście uważam za przereklamowany.


RE: Muzyka filmowa - wątek ogólny - Mister Tadeo - 17-12-2016

Za taką cenę na początek jak znalazł. Nie ma co wybrzydzać bo i tanio, i muzyka dobra.


RE: Muzyka filmowa - wątek ogólny - Sokal - 17-12-2016

Ja to traktuje raczej jako ciekawostke. Grosze kosztuje, a może dac troche przyjemnosci. Do tego fajna muza z super filmów. Byl jeszcze Vangelis z Rydwanow, ale 2 plyty wystarcza [WHITE SMILING FACE]

Chociaz, jakby byl Pulp Fiction (kiedys mialem) lub Lowca Androidow to bym bral.

Na ta chwile mam jeszcze 2 wydania ostr z Romea+Julii, ale slabo wypadaja. Lepiej w filmie.