Filmozercy.com | Forum
Gra o Tron / Game of Thrones - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Seriale (https://forum.filmozercy.com/dzial-seriale)
+--- Wątek: Gra o Tron / Game of Thrones (/watek-gra-o-tron-game-of-thrones)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - Dario - 12-04-2016

(08-04-2016, 15:19)Inuki napisał(a):  Dostał już ktoś paczuszkę z Amazonu USA?
Zamówiłem z USA i przesunęli z 6.04 na 20.04 termin dostarczenia.


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - Inuki - 12-04-2016

Ja dzisiaj dostałem przesyłkę z USA; wysłali to w zwykłaej kopercie, żadnych bąbelków, utwardzenia, nic. Koperta wygląda jak psu z gardła wyjęta, ale jakimś cudem nic się nie uszkodziło. Jedynie tekturowa obwoluta jest w jednym miejscu lekko wduszona (pudełko przez to też), ale na szczęście nie pęknięta. W dodatku listonosz nie mógł tego wsadzić do skrzynki, zostawił awizo, a nawet nie zadzwonił sprawdzić, czy ktoś jest w domu, a byłem cały dzień. No, ale cóż, nie ja z tym cały dzień po mieście latałem :-P


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - pred895 - 12-04-2016

Oni tego nie biorą w ogóle z poczty, jak nie mieści się w skrzynce. Zostaje z automatu na poczcie , a awizo wędruje do Ciebie Tongue Uszkodzenia zgłoś na amazonie zwrócą ci kasę, a uszkodzony egzemplarz zachowasz dla siebie.


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - Inuki - 12-04-2016

(12-04-2016, 15:24)pred895 napisał(a):  Oni tego nie biorą w ogóle z poczty, jak nie mieści się w skrzynce. Zostaje z automatu na poczcie , a awizo wędruje do Ciebie Tongue Uszkodzenia zgłoś na amazonie zwrócą ci kasę, a uszkodzony egzemplarz zachowasz dla siebie.

No wiem, ale tym razem tak nie było, bo poszedłem z tym awizo na pocztę około 12.00 i babka mi powiedziała, że listonosz musi to mieć ze sobą bo takiej przesyłki na stanie nie mają. Poszedłem po 15.00 i była, listonosz faktycznie miał ją ze sobą, a do chałupy nawet nie zadzwonił Undecided

Z takim uszkodzeniem to ja się bawić nie będę, jestem pedantem, ale nie aż takim. Zresztą widać to tylko pod światło Smile


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - pred895 - 12-04-2016

Żadna zabawa tylko 3 minuty rozmowy po angielsku na chacie , amazon ;]


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - Inuki - 12-04-2016

(12-04-2016, 18:30)pred895 napisał(a):  Żadna zabawa tylko 3 minuty rozmowy po angielsku na chacie , amazon ;]

Ja tam maile zazwyczaj wysyłam Smile To może inaczej, takie "uszkodzenie" zwyczajnie wstyd mi reklamować. Jutro wstawię fotkę, to zobaczysz jak to wygląda. Wyśmialiby mnie jak nic. Gdyby to chodziło o pękniętą obwolutę, to co innego, ale jak już pisałem, widać to tylko pod światłem Smile


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - Mefisto - 15-04-2016

(12-04-2016, 15:24)pred895 napisał(a):  Oni tego nie biorą w ogóle z poczty, jak nie mieści się w skrzynce.

To nie tak działa. Jeśli coś jest polecone, to niezależnie od rozmiarów listonosz ma obowiązek brać to ze sobą. Natomiast przy najzwyjklejszej, nierejestrowanej przesyłce jest na odwrót - nawet filigranowy liścik może zlać.


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - Inuki - 15-04-2016

(15-04-2016, 01:39)Mefisto napisał(a):  To nie tak działa. Jeśli coś jest polecone, to niezależnie od rozmiarów listonosz ma obowiązek brać to ze sobą. Natomiast przy najzwyjklejszej, nierejestrowanej przesyłce jest na odwrót - nawet filigranowy liścik może zlać.

Chyba też nie do końca tak to wygląda. Wiele razy dostawałem przesyłki polecone, które nie mieściły się w skrzynce i listonosz tego nie brał, tylko zostawiał kwitek. Kiedyś z większymi paczkami to poczta jeździła, teraz chyba tego już nie robią (przynajmniej u mnie). Jedyna różnica polegała na tym, że idąc z awizo na pocztę po przesyłkę poleconą podpisywało się odbiór i pokazywało dowód. W przypadku listu zwykłego nie prosili mnie ani o dowód, ani o podpis. Tak było też teraz, w przypadku "Gry o Tron". Możliwe też, że co poczta, to obyczaj Big Grin


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - Mefisto - 15-04-2016

No to na pewno, co poczta to obyczaj Smile czasem wiele zależy też od obrotu danego dnia, bo listonosz może mieć tak najebane w torbie, że zwyczajnie nie weźmie ze sobą dodatkowo kolosa, który i tak do skrzynki nie wejdzie Smile Ale według przepisów powinien.


RE: Gra o Tron / Game of Thrones - Wolfman - 15-04-2016

Przepisy są jedne, jeśli nie weźmie możesz skargę napisać Smile. W końcu czemu czytnik blu ma odpoczywać