Filmozercy.com | Forum
ZOOM sklep, z najlepszymi promocjami i dłuuugą dostawą - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: ZOOM sklep, z najlepszymi promocjami i dłuuugą dostawą (/watek-zoom-sklep-z-najlepszymi-promocjami-i-dluuuga-dostawa)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - Wolfman - 30-01-2019

(30-01-2019, 21:40)Ethan napisał(a):  też podejrzewam, że kradną tutaj
Były nawet programy o tego typu złodziejskich "przedsiębiorcach" Przesyłka nierejestrowana to kto udowodni. Gdyby to szło zwykłą pocztą to nie byłoby problemów. Co ciekawe za granicą sporo przesyłek nierejestrowanych staje się nimi na danego kraju. Dla przykładu jeśli mnie nie ma w domu, to dostaję awizo z numerem do śledzenia i adresem do odbioru. Z Zoom kupowałem bardzo dużo, mieli darmowe wysyłki i najniższe ceny. Ale po tych akcjach, to nic do Polski nie wysyłam.


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - djgromo - 31-01-2019

Tak jak pisałem w głównym wątku dla mnie niewyobrażalne jest że Zoom jest nieświadomy, że u Nas tyle paczek nie dochodzi. Nie mówię, że oni oszukują i paczek nie wysyłają, ale w każdej większej firmie jest osoba co robi statystyki gdzie tracona jest kasa (zwroty) i to powinno im wyjść, że - strzelam - 80% paczek do PL ma status niedostarczony i klienci żądają zwrotu kasy. Firmę przewoźnika to bym za jaja powiesił i posłał z torbami. Pomimo tego uważam, że Zoom sam jest sobie winny bo nie oferują innych form dostawy niż te nierejestrowane przesyłki. Mnie jako klienta nie interesuje czy im się opłaca. To ja jako klient płacę za wysyłkę i choćbym miał zapłacić więcej za kuriera niż gdzie indziej to i tak bym się zdecydował, bo cenię swój czas i nerwy. To i tak idzie z moich pieniędzy więc im nic do tego czym wysyłają.


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - Wolfman - 31-01-2019

Najwidoczniej to marny odsetek idzie do PL. Plus kilkanaście osób się upomni o kasę czy ponownie o film. Statystycznie w całości może im wychodzi 00000,1%. Pewnie do tego mają umowy z pocztami na ten rodzaj przesyłek. Gdybyś musiał zapłacić rzeczywistą kwotę na kuriera to wychodzi 12 funtów bez zniżki za niewielką rzecz, firma ma taniej to i tak wyjdzie nie mało. Masowo powinniście zgłaszać , że was przewoźnik okrada


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - Mierzwiak - 31-01-2019

(31-01-2019, 08:29)Wolfman napisał(a):  00000,1%
Na jakiej planecie uczą takiego zapisu procentów? Tongue


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - Wolfman - 31-01-2019

(31-01-2019, 09:37)Mierzwiak napisał(a):  Na jakiej planecie uczą takiego zapisu procentów?
Planecie Ironia.


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - djgromo - 31-01-2019

(31-01-2019, 08:29)Wolfman napisał(a):  Gdybyś musiał zapłacić rzeczywistą kwotę na kuriera to wychodzi 12 funtów bez zniżki za niewielką rzecz, firma ma taniej to i tak wyjdzie nie mało. Masowo powinniście zgłaszać , że was przewoźnik okrada

To nie jest istotne. Jak będę chciał zapłacić 12 funtów to jest to moja decyzja. Nie każdy kupuje po 1-2 filmy na krzyż jak jest promocja. Ja z zagranicy robię zbiorcze zamówienia po kilka k i chętnie zapłacę za lepszą formę wysyłki. Jeszcze raz Ci mówię to moje pieniądze i mój wybór. Chcę zapłacić za usługę premium cenę premium. To oni żyją na innej planecie, że nie pozwalają wybrać innej formy wysyłki niż nierejestrowana.


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - misfit - 31-01-2019

Nie mogę teraz znaleźć maila, ale kilkanaście dni temu dostałem maila od zoom, że planują wprowadzić jakieś nowe metody wysyłki.


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - Wolfman - 31-01-2019

(31-01-2019, 10:13)djgromo napisał(a):  To oni żyją na innej planecie, że nie pozwalają wybrać innej formy wysyłki niż nierejestrowana.
To raczej w Polsce ludzie żyją. Bo ginie wszystko jak leci od tego dostawcy i nikt z tym nic nie robi. Nie dali możliwości wyboru, bo najwidoczniej ten rodzaj wysyłek w jakiś sposób pasuje do charakteru wysyłkowych sklepów za granicę. Umowy i itp oraz koszta. Przy okazji, więcej paczek rejestrowanych zginęło mi z Amazonu , aniżeli nierejestrowanych z Zoom czy Zavvi.


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - djgromo - 31-01-2019

Ja to Ciebie naprawdę nie rozumiem jak możesz tak zaciekle bronić ich praktyk i popierać brak wyboru po stronie konsumenta.

Co do Amazonu to obstawiam, że mają przemiał kilka rzędów wielkości większy niż Zoom.


RE: ZOOM sklep, którego należy unikać jak zarazy - Wolfman - 31-01-2019

Nie bronię, ale pisanie tego, że byś chciał nic nie zmieni. Za granicą większość sprzedawców , łącznie z prywatnymi wysyła rzeczy tego typu nierejestrowanymi, mam na myśli właśnie filmy, gry i tego typu podobne dobra. Skoro własnie Zavvi zrezygnowało z trackingowej wysyłki miało też ku temu powody,a to już jest niemały gigant. Dawniej można było wybierać już powyżej określonej kwoty rejestrowaną przesyłkę. Teraz tylko większe przedmioty tak wysyłają, nawet jak dorzucisz do tego kolekcjonerską edycję to tylko ona sama będzie wysłana rejestrowaną. Na pewno się to wiąże z tym, że nie czekają, aż zamówienie będzie razem w jednym miejscu tylko wysyłają wszystko oddzielnie i taka mają politykę. To co masz w Amazon drogo płatne czy Filmarena, w Zavvi masz standardem za free i mi to pasuje. Mają na stanie w magazynie blisko mnie, to nawet film dostaję w 2 dni, a tak bym czekał ileś tygodni, aż zbiorą wszystko razem jak właśnie w Amazon. Kupujesz w zasadzie od niedawna filmy więc wiele jeszcze nie widziałeś.