Filmozercy.com | Forum
Waterworld / Wodny świat - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Waterworld / Wodny świat (/watek-waterworld-wodny-swiat)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Waterworld / Wodny świat - misfit - 12-01-2019

Wodny świat w polskiej wersji językowej wyszedł póki co wyłącznie na DVD.
Co prawda m.in niemiecki amazon podaje, że w ichnim wydaniu BD znajdują się polskie napisy, ale nie dajcie się nabrać - w rzeczywistości nie ma ich na płycie (pomylili język polski z portugalskim).

Jeśli zaś chodzi o wydania zagraniczne to w 2008/2009 r. film został wydany w wielu krajach przez Universal (wyłącznie w wersji kinowej). Pod względem jakości obrazu czy dodatków jest skromnie mówiąc bez szału.
Recenzja i screeny na blu-ray.com.
Porównanie BD vs DVD na caps-a-holic.

Z kolei Arrow 21 stycznia tego roku wydaje edycję limitowaną w USA i UK, w której znajdować się będzie wersja kinowa oraz wersje rozszerzone (ponad 40 minut dłuższy tzw. US TV cut oraz europejski Ulysses cut). Wszystkie dostępne wersje filmu to będą remastery.

[Obrazek: EWgizVO.jpg] [Obrazek: WYOrKb2.jpg]

Zawartość wydania:
Cytat:THREE-DISC LIMITED EDITION CONTENTS:
- Three cuts of the film newly restored from original film elements by Arrow Films
- Original 5.1 DTSHD Master Audio and 2.0 stereo audio options
- Optional English subtitles for the deaf and hard of hearing
- Six collector’s postcards
- Double-sided fold-out poster
- Limited edition 60-page perfect bound book featuring new writing on the film by David J. Moore and Daniel Griffith, and archival articles
- Reversible sleeve featuring original and newly commissioned artwork by Paul Shipper

DISC ONE – THE THEATRICAL CUT
- High Definition Blu-ray (1080p) presentation of the original theatrical cut
- Maelstrom: The Odyssey of Waterworld, an all-new, feature-length making-of documentary including extensive cast and crew interviews and behind the scenes footage
- Dances With Waves, an original archival featurette capturing the film’s production
- Global Warnings, film critic Glenn Kenny explores the subgenre of ecologically themed end-of-the-world films
- Production and promotional stills gallery
- Visual effects stills gallery
- Original trailers and TV spots

DISC TWO – THE TV CUT [LIMITED EDITION EXCLUSIVE]
- High Definition Blu-ray (1080p) presentation of the extended US TV cut, which runs over 40 minutes longer than the theatrical cut

DISC THREE – THE “ULYSSES” CUT [LIMITED EDITION EXCLUSIVE]
- High Definition Blu-ray (1080p) presentation of the extended European “Ulysses” cut, which include previously censored shots and dialogue

Recenzja oraz screeny wydania od Arrow na doblu.com.
Screeny porównawcze Arrow vs Universal na screenshotcomparison: 1. 2, 3, 4.

Ponadto chodzą słuchy, że u Włochów ma się pojawić wydanie 4K, ale na razie brak konkretów kiedy do tego dojdzie i czy będzie to wyłącznie wersja kinowa.

[Obrazek: DhuKtXU.jpg]


RE: Waterworld / Wodny świat - Wolfman - 12-01-2019

Arrow udaje, że nie ma 4k z hdr, więc poczekam na info o nowszym formacie.


RE: Waterworld / Wodny świat - Mefisto - 12-01-2019

Śliczny ten nowy transfer - nie mogę się doczekać, bo, nie licząc jednej powtórki w TV pewnego razu, to będzie pierwszy raz od czasu kina.


RE: Waterworld / Wodny świat - pred895 - 12-01-2019

(12-01-2019, 17:12)misfit napisał(a):  Screeny porównawcze Arrow vs Universal na screenshotcomparison: 1. 2, 3, 4.

Obłędnie to wygląda, nie mogę doczekać się seansu Big Grin


RE: Waterworld / Wodny świat - pred895 - 18-01-2019

Zavvi wysłało swoje egzemplarze już w środę
Fotki wydania >>
https://www.instagram.com/p/BsqN2MBFYbf/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
Video reklamówka od Arrow >>





RE: Waterworld / Wodny świat - Wolfman - 19-01-2019

Ja czekam na wieści tutaj
https://www.facebook.com/477678185696351/posts/1431161130348047/


RE: Waterworld / Wodny świat - pred895 - 20-01-2019

Jaram się jak dzieciak !!! Mam nadzieję że do środy dojdzie Smile





RE: Waterworld / Wodny świat - sebas - 20-01-2019

Ten film, to chyba ostatni raz na VHS widziałem. DVD na pewno nie miałem, więc pewnie też nie widziałem na tym nośniku. Ciekawe jaki byłby odbiór po tylu latach... W sumie, to prawie jak pierwszy seans...


RE: Waterworld / Wodny świat - misfit - 21-01-2019

To na dokładkę jeszcze recenzja i screeny porównawcze z dvdbeaver.com.

To teraz mam zagwozdkę - brać Arrow czy wstrzymać się z nadzieją, że Włosi na UHD też umieszczą wersję rozszerzoną, a zależy mi na niej bo nigdy jeszcze jej nie widziałem. Z drugiej strony może się też tak stać, że Włosi wydadzą tylko wersję kinową, a gdy o tym się dowiem Arrow będzie już wyprzedany.
Chyba wybiorę tę bezpieczniejszą opcję, a jeśli okaże się, że pojawi się też wersja rozszerzona na UHD to opyli się Arrow Wink


RE: Waterworld / Wodny świat - Wolfman - 21-01-2019

(21-01-2019, 12:45)misfit napisał(a):  Chyba wybiorę tę bezpieczniejszą opcję, a jeśli okaże się, że pojawi się też wersja rozszerzona na UHD to opyli się Arrow
Nie prościej do nich napisać na fb? Będziesz wiedział czy będzie.