Filmozercy.com | Forum
Problemy z nowymi wydaniami - ponowne foliowanie i inne - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Problemy z nowymi wydaniami - ponowne foliowanie i inne (/watek-problemy-z-nowymi-wydaniami-ponowne-foliowanie-i-inne)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Problemy z nowymi wydaniami - ponowne foliowanie i inne - Daras - 13-01-2019

Nie wiem czy dotyczy to wszystkich stacjonarnych Empików. Warto sprawdzić cenę „Dunkierki” (2017) na BD, która po obniżce powinna wynosić niespełna 60 zł. Natomiast Empik internetowy wysyła za tę kwotę „Dunkierkę” foliowaną amatorsko. Dwa razy zwróciłem trefne zamówienie.

EDIT:
Teraz widzę, że dobrą cenę mają też inne sklepy (internetowe). Jednak kupując krążek w Emiku stacjonarnym zaoszczędza się na koszcie wysyłki.


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - Kirek - 13-01-2019

Możesz zamawiać w internetowym Empiku z odbiorem w placówce stacjonarnej, wtedy nie masz opłat za wysyłkę.


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - Daras - 13-01-2019

Tak, oczywiście. Jednak nie akceptuję płyt foliowanych na zapleczu, a dwa razy próbowali mi takie wcisnąć. Natomiast z półki wziąłem zapakowaną fabrycznie.


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - Profes - 13-01-2019

(13-01-2019, 15:11)Daras napisał(a):  Tak, oczywiście. Jednak nie akceptuję płyt foliowanych na zapleczu, a dwa razy próbowali mi takie wcisnąć. Natomiast z półki wziąłem zapakowaną fabrycznie.

Mogli by się w końcu nauczyć, żeby opisywać te przedmioty jako "przepakowane" i obniżać cenę, a nie traktować to jako nowe.
"Teoretycznie" nie są to zwroty, bo po otwarciu (filmów, gier, muzyki) zwrotów się nie przyjmuje, ale "nowe" tez już nie są.


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - Ethan - 13-01-2019

Znajomy z Imperiala dał mi ostatnio znać, że Oni też foliują całe partie, bo dostają czasami jakiś tytuł (cała partię) STAMTĄD rozfoliowany lub w formie "grzechotników", które muszą rozfoliować, włożyć porządnie i zafoliować. I dzieje się tak coraz częściej, nie wiedzieć czemu.


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - eMAR - 14-01-2019

Nie wiedzieć czemu ?
Choćby dlatego, że pakują filmy w coraz gorsze jakościowo pudełka, z cienkiego, odkształcalnego plastiku i zaczepy puszczają - stąd grzechotki gotowe.
Zauważyłem jednak, że gdy płyty latają w środku same (bez ewentualnych fragmentów potrzaskanego pudełka), to raczej się nie rysują - tak dobrze zaprojektowano środek pudełka płyt Blu-ray.


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - Daras - 14-01-2019

Już jakiś czas temu podjąłem decyzję o nieodbieraniu płyt foliowanych amatorsko. Drażnią mnie tłuste odciski paluchów, w gorszym przypadku także zarysowania. Koniec z tym
Pierwsza „Dunkierka” nie dość, że zgrzana na kolanie, to w dodatku latała. Drugą także oddałem z opisanego we wcześniejszych postach powodu.


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - lukee - 14-01-2019

(14-01-2019, 13:47)Daras napisał(a):  Już jakiś czas temu podjąłem decyzję o nieodbieraniu płyt foliowanych amatorsko. Drażnią mnie tłuste odciski paluchów, w gorszym przypadku także zarysowania. Koniec z tym
Pierwsza „Dunkierka” nie dość, że zgrzana na kolanie, to w dodatku latała. Drugą także oddałem z opisanego we wcześniejszych postach powodu.

Podziwiam Cie za to. Tylko czy opłaca Ci się coś takiego? Pewnie więcej na paliwo wydałeś na jeżdżenie do tego empiku niż zaoszczędziłeś na tej promocji względem pierwotnej ceny. Oczywiście nie moja sprawa i każdy może sobie robić co chce ale czy wy coś z tymi foliami potem robicie, że to jest taki problem dla was, że jakiś film w promocji ma inną folię? Zrozumiał bym jak bym brał z półki nówkę sztukę za 100-150 zł i była by w jakiś sposób zniszczona. No ale folia? Czy nawet jakiś odciska palca … no zrozumiał bym porysowaną płytę czy podłamane pudełko …

Odwiedziłem dziś MM w Łodzi w Galerii Łódzkiej i dorzucili trochę BD z przecen i muzyki. Z ciekawszych pozycji Bitwa o Los Angeles steel za 35zł, Mroczna Wierza steel za 60zł ( jest z 4-5 sztuk ) i jeszcze Mission Impossible 5 czesc steel za 40. Z muzyki filmowej Strażnicy Galaktyki 2 za 19zł i Czarna Pantera za 30zł


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - Wolfman - 14-01-2019

(14-01-2019, 13:47)Daras napisał(a):  Koniec z tym
Pierwsza „Dunkierka” nie dość, że zgrzana na kolanie, to w dodatku latała. Drugą także oddałem z opisanego we wcześniejszych postach powodu.
Możesz kupować na alledrogo od sprzedawców co pokazują towar z rzeczywistym zdjęciem, będziesz miał pewność, że dostaniesz to co chcesz


RE: Promocje w sklepach (MM/Saturn/Empik) - KaMario - 15-01-2019

(14-01-2019, 16:44)lukee napisał(a):  Oczywiście nie moja sprawa i każdy może sobie robić co chce ale czy wy coś z tymi foliami potem robicie, że to jest taki problem dla was, że jakiś film w promocji ma inną folię?
Problem z tym ponownym foliowaniem płyt blu-ray jest taki, że to od razu sugeruje, iż ktoś z jakiegoś powodu grzebał przy płytach, czyli albo wypożyczał do domu w celach tzw. zapoznania się z produktem lub przepakowywał z jakichś powodów, np. wypadniętych dysków (grzechotników).
Dla mnie takie wydania już nie są fabrycznie nowe i nietknięte. Kilka razy z różnych powodów skusiłem się na zakup płyt ponownie foliowanych i niestety, ale za każdym razem były tłuste odciski palców i/lub rysy. Niestety, kupując produkt sprzedawany jako nowy, wymagam aby był rzeczywiście nowy, a nie już przez kogoś używany... Jeśli dystrybutorzy bądź sieci handlowe chcą sprzedawać płyty w ten sposób pakowane to niech oznaczą, że jest to produkt używany, a nie za cenę nowego próbują wcisnąć coś, w czym już ktoś maczał swoje brudne paluchy. Niestety właśnie empik w tym wiedzie... a u w innych też się zdarza. Wyjątkiem jest tu z ostatnich wydań Czarna Pantera w 3D, którą Galapagos spakował odziwo wyjątkowo w folie zgrzewane.
A z dystrybutorów to prym wiedzie Filmostrada, której filmy, praktycznie wszystkie są popalcowane i też zdarzają się porysowane, nawet w tych właściwych foliach. Ale to już było wielokrotnie opisywane... pracownicy Filmostrady chyba nie wiedzą co i jak należy robić...