Filmozercy.com | Forum
Polskie filmy, które warto kupić - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: Polskie filmy, które warto kupić (/watek-polskie-filmy-ktore-warto-kupic)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Bender - 24-06-2019

Ja nie mam nic do pojawianie się słowa pedał w filmie. Mam do pojawienia się tego słowa w obraźliwy sposób w Twoim poście. Jeśli w jakimś filmie pojawi się w dialogu "k****" adresowane do kobiety to poczujesz się usprawiedliwiony używając takiego określenia w swoich postach?


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Kirek - 24-06-2019

To co jest w filmach niech w nich zostanie ale to nie oznacza, że wszystko co w nich zobaczysz/usłyszysz należy przenosić na inne sfery życia. Argument "bo w filmach tak mówią" wypada dość słabo. Nie były to cytaty z filmów tylko Twoje opisy określające tematykę filmów. Zaraz się okaże, że słuszne jest wprowadzanie zakazów na projekcje filmów, ponieważ mogą one decydować o naszych czynach "przecież w filmie tak robili a teraz każą mi się tłumaczyć dlaczego ja to robię".


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Pai-Chi-Wo - 24-06-2019

(24-06-2019, 20:16)Kirek napisał(a):  Argument "bo w filmach tak mówią" wypada dość słabo. Nie były to cytaty z filmów tylko Twoje opisy określające tematykę filmów.
Rzeczywiście, na przykładzie podanym na tym forum nie były to cytaty tylko coś niegrzecznego. Poza tym takie filmy są w zdecydowanej mniejszości. Ja natomiast podjąłem się wątku polskich filmów wydawanych na zachodzie i uważam, że nie licząc zasłużonej klasyki, wydawane tam tytuły mi nie imponują. Nie spełnia to moich oczekiwań. Oczywiście jestem w stanie podać też pozytywne tytuły.

(24-06-2019, 20:16)Bender napisał(a):  Ja nie mam nic do pojawianie się słowa pedał w filmie. Mam do pojawienia się tego słowa w obraźliwy sposób w Twoim poście. Jeśli w jakimś filmie pojawi się w dialogu "k****" adresowane do kobiety to poczujesz się usprawiedliwiony używając takiego określenia w swoich postach?

Zgadza się, zmieniam ton.


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Daras - 24-06-2019

Można się porozumieć? Można! Smile

Żartują, że Wojciech Jaruzelski dał nam pierwszy film o miłości lezbijskiej. Chodzi o „Inne spojrzenie” (1982) z wyrazistą i atrakcyjną Grażyną Szapołowską. Obraz Karoly Makka oglądałem jakoś w tamtych czasach i zapamiętałem go jako opowieść o walce z systemem totalitarnym, podejmowaniu wysiłków w celu realizacji podstawowych praw jednostki (dostęp do prawdy itd.). Co ciekawe, cenzura nie miała problemu z sympatyzującymi ze sobą paniami, lecz kontekstem politycznym.

Nie wiem ile kobiet tu zagląda, ale film polecam przede wszystkim Polkom mającym odwagę walczyć z otwartą przyłbicą o swoje racje.
W niniejszym wątku wypada zarekomendować kupno nośnika fizycznego. Hmm, jest kłopot. Wygląda na to, że tylko osoby władające językiem węgierskim / angielskim będą w pełni usatysfakcjonowane. Speców od wyszukiwania płyt DVD / BD proszę o namierzenie wersji PL.

Marian, czy film został zrekonstruowany?


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Pai-Chi-Wo - 24-06-2019

(24-06-2019, 22:11)Daras napisał(a):  „Inne spojrzenie” (1982)

Daras, dzięki za tytuł, zagraniczne filmy z polskimi aktorami to dla mnie cycuś... to wydał Second Run i film jest po rekonstrukcji.

Daras, jak na fana klasyków powinno ciebie zainteresować tegoroczne wydanie BD Ikarie XB 1 od Second Run po rekonstrukcji 4K Big Grin


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Daras - 24-06-2019

(24-06-2019, 23:11)Pai-Chi-Wo napisał(a):  Daras, dzięki za tytuł, zagraniczne filmy z polskimi aktorami to dla mnie cycuś... to wydał Second Run i film jest po rekonstrukcji.

Dobry jesteś. Warto znać języki. Smile
A co z wersją PL? Może wklej tu okładkę wydania, o którym wspomniałeś.


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Pai-Chi-Wo - 24-06-2019

(24-06-2019, 23:11)Daras napisał(a):  Dobry jesteś. Warto znać języki. Smile
A co z wersją PL? Może wklej tu okładkę wydania, o którym wspomniałeś.


(niestety tylko angielskie napisy)

[Obrazek: 299709420.jpg]

https://www.secondrundvd.com/release_anotherway.html

----------------------------------

[Obrazek: egymasranezve_3D_v2.jpg]

http://mandarchiv.hu/cikk/6221/Egymasra_nezve

==============================

[Obrazek: ikarieBD.gif]

https://www.secondrundvd.com/release_ikarieBD.html


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Marioo - 25-06-2019

Wprawdzie Ikarie XB-1 to nie polski film (chociaż reżyserem jest Polak Wink ), jednak warto o nim wspomnieć, ponieważ jest to jedna z wczesnych ekranizacji Stanisława Lema. Warto zobaczyć jak wygląda wizja space opery nie tylko spod ręki Amerykanów.

Taniej chyba można nabyć stąd: Ikarie XB-1

Sam od niedawna jestem posiadaczem tegoż i jakby co, to mam w pliku dopasowane polskie napisy  Cool


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Daras - 25-06-2019

Swojego czasu przepracowałem temat dotyczący polskich kin 70 mm. Pomogła mi w tym dyskusja ze sobą samym, którą odbyłem na forum Kino Polska. O dziwo, podobno ludzie to czytali. Rolleyes

Prawda jest taka, że Polacy nie nakręcili samodzielnie ani jednego filmu w nowoczesnym wówczas formacie (?). Ale niewiele brakowało. Mam na uwadze „Sygnały MMXX” (NRD / Polska 1970). Teraz uwaga. Dotarłem jakoś do kolekcjonera z niniejszego forum (wówczas nie byłem jego użytkownikiem) i ustaliliśmy, że rodzima edycja DVD ma skopany AR. Natomiast w OAR film wydali bodajże tylko Niemcy. To może być gratka dla zbieraczy wszelkiej maści zapomnianych produkcji SF. Zastanawiałem się nad kupnem krążka z uwagi na tę panoramę i polskie akcenty.  

Na marginesie. Lema „zekranizował” też mój kolega. Zrobił to na taśmie 8 mm i pochwalił się tym pisarzowi. Ten mu odpisał komplementując zapał młodych ludzi. Smile


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Pai-Chi-Wo - 25-06-2019

Ostatnią ekranizację Lema zrobili Węgrzy...
Mam jeszcze jeden tytuł, lewiznę na twardym dysku, stary film SF zagraniczny z polskim aktorem Ignacym Machowskim i Lucyną Winnicką.
Teraz tytułu se nie przypomnę, ale może ktoś zna? Daras?
Mam!

DER SCHWEIGENDE STERN - MILCZĄCA GWIAZDA

[Obrazek: s-l500.jpg]

Chciałem go kupić ale kosztuje majątek.