Filmozercy.com | Forum
Polskie filmy, które warto kupić - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: Polskie filmy, które warto kupić (/watek-polskie-filmy-ktore-warto-kupic)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Daras - 08-06-2019

„Dyplomata” z Ciebie, Marian. Rolleyes
Dziś nie będę pisał na temat porównań - wiem co widziałem. Ten moment nie jest najlepszy aby właśnie tu się przekomarzać.

Kolekcjonerom zainteresowanym nabyciem „Przesłuchania” w wersji DVD mocno rekomenduję opcję DMMS. Mbps oscyluje wokół wartości 8. To naprawdę dużo. Natomiast nie mam pojęcia jak  wygląda wydanie Filmostrady.

Dziś kino domowe. Hura! Obejrzę z żoną uzgodniony film, a potem założę słuchawki i rzucę na ekran remaster „Bez znieczulenia” (1978). Już teraz wiem, że tu wrócę aby polecić dojrzałe kino A. Wajdy (znam rzeczony film). Tymczasem małe zadanie dla łowców streamingów... Wink Kto znajdzie w necie podany wyżej tytuł (po rekonstrukcji cyfrowej) i przebije moją przyszłą rekomendację DVD?


RE: Polskie filmy, które warto kupić - MarianPaz - 08-06-2019

„Bez znieczulenia” był w vod.pl ale kilka dni temu skończyła się licencja podobnie jak na pozostałe filmy studia Zebra. Mam nadzieję że wkrótce gdzieś się ponownie pojawią. Oczywiście najlepiej gdyby wydano je na Blu-ray, ale to chyba tylko pobożne życzenia.


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Daras - 09-06-2019

No dobra. Minęła północ. Cool

„Gratuluję łowco streamingów”. Huh Chyba już znasz powody, dla których „pcham się w dzisiejszej dobie w DVD (patrz strona poprzednia)”. Pomijając fabułę, cenię dodatkowo jakość – możliwie najlepszą do pozyskania w danym momencie.

Pytanie z „czapy” (to koło ratunkowe Wink ) – czy rzucałeś na swój KINOWY ekran (patrz strona poprzednia) tak zwane HD z vod.pl???
Panie ładny, jeśli piszesz mi, że DVD jest już nonsensem, to doświadcz energetyzującej przygody (oczywiście na swoim KINOWYM...) z filmem „HD” - właśnie VOD! Proszę o podanie konkretnych tytułów, najlepiej w kontekście dyskusji dotyczącej oglądanych / zrewitalizowanych (polskich) filmów? Moja sugerowana odpowiedź brzmi nie – nie oglądałeś. Ewentualnie zaniechałeś konfrontacji VOD vs DVD. Inaczej uniknąłbyś brnięcia w kontrowersyjne „tezy”.

To tak dyplomatycznie... Sick


RE: Polskie filmy, które warto kupić - misfit - 09-06-2019

Bez znieczulenia jest do obejrzenia za darmoszkę na stronie Studio ZEBRA -> https://www.zebrafilm.pl/vod
Ale jest w youtubowej kompresji obrazu więc oglądacie na własną odpowiedzialność Wink

Co do vod.pl i polskich klasyków to porównywałem sporą ich część do BD od Studio Blu i jeśli macie dobrą pamięć to nie w jednym i nie w dwóch przypadkach to vod.pl wypadło korzystniej (np. OAR, brak black crusha, mniejsza woskowina, itd.). O DVD nawet nie wspominając...

Co do Przesłuchania - Daras, zrób screeny tak z dziesięciu wybranych kadrów z posiadanego przez Ciebie DVD i jeśli okaże się, że nie rzucasz słów na wiatr to przy okazji przyczynisz się do zwiększenia sprzedaży tego film od DMMS Smile


RE: Polskie filmy, które warto kupić - MarianPaz - 09-06-2019

W zasadzie prościej będzie już kupić nowe wydanie od Filmostrady niż te od DMMS. Zresztą pewnie oba wydania będą miały identyczną zawartość.

Co do vod.pl to warto przypomnieć, że cześć z rekonstrukcji była wyrzucona w 1080p, podczas gdy już 720p często wyglądało lepiej jak DVD.

To bardzo smutne, że potencjał rekonstrukcji marrnowany jest przez wydawanie wielu tytułów wyłącznie na DVD.


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Gieferg - 09-06-2019

Cytat:lepiej jak DVD.
NIŻ.

720p niejako z definicji powinno wyglądać lepiej niż DVD, chyba, że jest lipnie skompresowane.


RE: Polskie filmy, które warto kupić - misfit - 09-06-2019

(09-06-2019, 09:20)MarianPaz napisał(a):  W zasadzie prościej będzie już kupić nowe wydanie od Filmostrady niż te od DMMS. Zresztą pewnie oba wydania będą miały identyczną zawartość.

Póki co od DMMS jest taniej Tongue

https://www.dvdmax.pl/przesluchanie-klasyka-polskiego-kina-booklet-dvd,art308900


RE: Polskie filmy, które warto kupić - MarianPaz - 09-06-2019

Polskie HDTV czy też VOD nie grzeszy jakością, jednak najczęściej wypada lepiej/znacznie lepiej niż DVD. Największy problem jest gdy film ma sporo ziarna i trafia do TVP gdzie namiętnie usuwają je co najlepiej widać po emisjach serialu Alternatywy 4. Akurat mam trochę "archiwalnych" porównań. Smile

DVD vs HDTV

Psy

[Obrazek: 4185f21246607424.jpg] [Obrazek: 1f25261246607454.jpg]
[Obrazek: 3313a81246607514.jpg] [Obrazek: af75211246607564.jpg]
[Obrazek: d53ac71246607604.jpg] [Obrazek: b5b5661246607624.jpg]

http://screenshotcomparison.com/comparison/1241

Dług

[Obrazek: 08d4211246607964.jpg] [Obrazek: 823ec11246607974.jpg]
[Obrazek: e817671246607984.jpg] [Obrazek: 472b1b1246607994.jpg]
[Obrazek: 4f2afe1246608004.jpg] [Obrazek: 41cefa1246608014.jpg]

http://screenshotcomparison.com/comparison/1242

Zabij mnie, glino

[Obrazek: 8fabd11246608094.jpg] [Obrazek: 5441f81246608114.jpg]
[Obrazek: 03becd1246608124.jpg] [Obrazek: 8bf1041246608134.jpg]
[Obrazek: ae8aab1246608144.jpg] [Obrazek: e5dbef1246608164.jpg]

http://screenshotcomparison.com/comparison/1243

Miś

[Obrazek: 08b4501246611304.jpg] [Obrazek: 7556971246611324.jpg]
[Obrazek: 88969b1246611334.jpg] [Obrazek: 7883611246611344.jpg]
[Obrazek: 48b1df1246611354.jpg] [Obrazek: 5af9d41246611374.jpg]
[Obrazek: 34fa681246611384.jpg] [Obrazek: 9aa6401246611394.jpg]

http://screenshotcomparison.com/comparison/1244

I na koniec bonus:

Przesłuchanie

VOD (Ninateka 9Mbps) vs Blu-ray (zwiastun 35Mbps)

[Obrazek: dbfb951246620664.jpg] [Obrazek: ffa8481246620704.jpg]
[Obrazek: 90d3131246620744.jpg] [Obrazek: 3ea4f01246620784.jpg]

http://screenshotcomparison.com/comparison/1245


RE: Polskie filmy, które warto kupić - Daras - 09-06-2019

Ostatnio nie odpalam kompa w soboty / niedziele, ale dzieje się tu sporo ciekawego. Smile Kontynuując temat niniejszego wątku na wszelki wypadek coś wyjaśnię: polecając określone tytuły na DVD / BD uznaję, iż spełniają one większość kryteriów definiujących standardy SD / HD. Oczywiście w każdym przypadku jestem posiadaczem rekomendowanych krążków.

Misfit wygrał konkurs i ma u mnie batonika. Smile Jednak dziś nawet pobieżnie nie porównam materiału proponowanego na stronie Zebry z zawartością płyty DVD. Jest ona nadal zafoliowana. „Obligatoryjna” projekcja skończyła się w środku nocy i najzwyczajniej w świecie nie zdążyłem obejrzeć „Bez znieczulenia”.

Po raz kolejny do czegoś się przyznam. Jestem analfabetą komputerowym i nigdy w życiu nie zrobiłem ani jednego zrzutu DVD. Bodajże w poczcie prywatnej przechowuję instruktaż Misfita i musi nadejść moment abym z niego skorzystał. Oczywiście pamiętam o wykonaniu fotek z „Faraona” (1965)  w kontekście porównania DVD z BD. Pierwszy krok już zrobiłem. Przed chwilą włożyłem jakiś krążek do kompa i uzyskałem pewność, że urządzenie czyta nośnik.Hura! Kiedyś się wezmę za te zrzuty.

Marian, dzięki za fotki. Z przyjemnością napiszę o swoich odczuciach związanych z oględzinami.

1. Temat „Psów” (1992) pamiętam z forum Kino Polska. Sporo osób wyraziło wówczas zdziwienie widząc jak nieznacznie jakość DVD ustępuje HDTV. Analizowałem rzeczone zrzuty do znudzenia i będąc posiadaczem płyty podtrzymuję rekomendację zakupową (na forum zaglądają kolekcjonerzy nośników fizycznych, w tym filmów DVD).

2. Pisałem już, że nie jestem w stanie obejrzeć żadnego materiału z HDTV na sporym ekranie projekcyjnym. No, nie! Tuner zapodaje sygnał „wprost”, a ja widzę wszelkie jego wady. Z kolei zawartość DVD odtwarzacz Philips poddaje „perfekcyjnej” obróbce. Przypomnę, że na pokład zainstalowano mu „legendarny” procesor Marvell Qdeo. Zatem siłą rzeczy kadry DVD najczęściej robią na mnie lepsze wrażenie niż filmy z mediów strumieniowych.
To co napisałem w punkcie 2 uważam za kluczowe w zrozumieniu osobistych decyzji zakupowych.

3. Dzięki Marianowi pierwszy raz dokonałem analizy zrzutów DVD vs HDTV z „Zabij mnie, glino” (1987). Na marginesie, film oglądałem na jednym z premierowych seansów w Warszawie. Rany, kiedy to było.
Hmm, możecie mnie zlinczować – ja wybieram DVD, i już! Misfit, co sądzisz?

Puenta. Dla mnie istotna jest jakość, którą widzę na domowym ekranie projekcyjnym. Napisałem wcześniej o przewadze „Przesłuchania” z DVD 8Mbps nad proponowaną przez Mariana Ninateką 9Mbps. Zdania nie zmieniam. Rzeczony stream, jak sądzę, to woskowina, a biorąc pod uwagę całokształt – syf.

EDIT:

Zapomniałem.

Misfit napisał:
Co do vod.pl i polskich klasyków to porównywałem sporą ich część do BD od Studio Blu i jeśli macie dobrą pamięć to nie w jednym i nie w dwóch przypadkach to vod.pl wypadło korzystniej (np. OAR, brak black crusha, mniejsza woskowina, itd.). O DVD nawet nie wspominając…

Tu pełna zgoda. Po kilkutygodniowych dyskusjach doszliśmy do absolutnego konsensusu. Ale miej też na uwadze o czym napisałem w niniejszym wątku. Nowe nabytki DVD wyżej oceniłem niż BD od Studio Blu. Oczywiście w grę wchodzą odmienne tytuły, ale w swoich postach chciałem zwrócić uwagę na subiektywną ocenę: DVD może dać więcej satysfakcji niż skopane BD. I to co napisałeś o VOD vs BD potwierdza powyższe.


RE: Polskie filmy, które warto kupić - MarianPaz - 09-06-2019

(09-06-2019, 16:47)Daras napisał(a):  1. Temat „Psów” (1992) pamiętam z forum Kino Polska. Sporo osób wyraziło wówczas zdziwienie widząc jak nieznacznie jakość DVD ustępuje HDTV. Analizowałem rzeczone zrzuty do znudzenia i będąc posiadaczem płyty podtrzymuję rekomendację zakupową (na forum zaglądają kolekcjonerzy nośników fizycznych, w tym filmów DVD).
Problem tylko w tym, że tamte porównania dotyczyły DVD i rekonstrukcji wykonywanej przez TVP a konkretnie transferu HD z Telekina, a tu masz porównanie tego z samego źródła pochodzącego od Zebry/KinoRP.

(09-06-2019, 16:47)Daras napisał(a):  Pisałem już, że nie jestem w stanie obejrzeć żadnego materiału z HDTV na sporym ekranie projekcyjnym. No, nie! Tuner zapodaje sygnał „wprost”, a ja widzę wszelkie jego wady. Z kolei zawartość DVD odtwarzacz Philips poddaje „perfekcyjnej” obróbce. Przypomnę, że na pokład zainstalowano mu „legendarny” procesor Marvell Qdeo. Zatem siłą rzeczy kadry DVD najczęściej robią na mnie lepsze wrażenie niż filmy z mediów strumieniowych.
Nie dostrzegam u siebie żadnych problemów zarówno przy oglądaniu materiałów HDTV jak i tych z VOD. Mało tego, nie spotykam się na innych forach z opiniami podobnymi do Twoich. Jednak to nic nowego ponieważ już na starym forum KP wielokrotnie budziłeś moje zdumienie tak i obecnie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Smile Osobiście nie zamierzam kupować czegoś co zapewnia często gorszą jakość niż to co jest za darmo w internecie (VOD) lub telewizji (ta już nie jest darmo więc niech się czasem na coś przyda).

Szkoda tylko, że nasi wydawcy dalej wpychają do oferty wyłącznie kolejne wydania na DVD, podczas gdy Blu-ray ukazuje się od święta. Stronę z polskimi rekonstrukcjami na Blu-ray aktualizuję tak rzadko, że prawie zapominam że funkcjonuje.