Filmozercy.com | Forum
Kryteria zakupu filmów - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Kryteria zakupu filmów (/watek-kryteria-zakupu-filmow)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Kryteria zakupu filmów - Gieferg - 12-02-2019

Cytat:Opierając się jedynie na zwiastunie, potencjalnie omijasz wartościowy film.

Jeszcze nie było filmu przy którym zwiastuny uznałbym za denne, a potem film mi się podobał. Poza tym kieruję się głównie tematyką (czasami to o czym jest film już wystarczy żebym chciał go obejrzeć, nieważne jak wyglądają zwiastuny), jeśli ta mnie z miejsca nie przekonuje, to w zwiastunie musi być coś, co mnie zainteresuje - nie ma, to do widzenia. Ile razy dałem szansę filmom, których zwiastuny mnie odrzucały, tyle razy żałowałem, tak było w przypadku nieszczęsnego Warcrafta - dostał szansę, bo to jednak fantasy i odpadłem w trakcie seansu oraz ostatniej części Planety Małp - zwiastuny po mnie spłynęły, postanowiłem mu później dać szansę i co? I dno (pierwsza połowa jeszcze byłą niezła, ale potem...).
Tak więc teraz daję im szansę tylko jeśli dostaną co najmniej kilka pozytywnych opinii od osób, których zdanie sobie cenię. To się bardzo rzadko zdarza.


RE: Kryteria zakupu filmów - Wolfman - 12-02-2019

Ile to razy zmieniałeś zdanie po kolejnym seansie? Znudzisz się chłopcami w obcisłych trykotach obejrzysz Warcrafta i zmienisz ocenę tego filmu


RE: Kryteria zakupu filmów - Gieferg - 12-02-2019

Żeby coś mi się nie podobało, a potem nagle jednak się spodobało? Hmm... King Kong Jacksona... może Street fighter, chyba tyle. Czasem ocena się zmienia o punkt czy dwa, ale drastyczne zmiany - bardzo rzadko.

Superbohaterowie nie znudzili mi się od 30 lat to się już nie znudzą. A Warcrafta nigdy więcej nie obejrzę. Nie ma szans. To przypadek skrajnie dennego filmu, który wywołuje u mnie odruch wymiotny, takie nie dostają drugiej szansy (chyba, że są częścią jakiejś ważnej dla mnie serii - wtedy owszem, zdarza się - vide: Transformers Last Knight). Poza tym mam zasadę, że jak chcę film obejrzeć po raz drugi to go kupuję, a nie ma takiej siły, która by mnie zmusiła do zakupu tego syfu.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - ifeelveryblah - 15-02-2019

Co wy z tym sprowadzaniem wydań spoza Polski? Przecież na premierę różnicę są groszowe.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Wolfman - 15-02-2019

(15-02-2019, 20:05)ifeelveryblah napisał(a):  Co wy z tym sprowadzaniem wydań spoza Polski? Przecież na premierę różnicę są groszowe.
Po 2-3 tygodniach są już w promocji. Lub 2 za 30 funta. Sensu nie ma kupować nawet na premierę.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - ifeelveryblah - 15-02-2019

(15-02-2019, 20:12)Wolfman napisał(a):  
(15-02-2019, 20:05)ifeelveryblah napisał(a):  Co wy z tym sprowadzaniem wydań spoza Polski? Przecież na premierę różnicę są groszowe.
Po 2-3 tygodniach są już w promocji. Lub 2 za 30 funta. Sensu nie ma kupować nawet na premierę.

Wtedy to tak. Niemniej jednak kiepsko mieć filmy w kolekcji z różnymi pudełkami, okładkami w różnych językach, okładki i płyty oszpecone przez znaczki z klasyfikacją wiekową. Ostatnio kupiłem sobie Interstellar 4K, nasze wydanie jest piękne, płytki pierwsza klasa, zero paskudztwa na grafice. Gdzie tu porównać wydania z IT lub UK. Lepiej mniej a lepiej Smile


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Wolfman - 15-02-2019

(15-02-2019, 20:47)ifeelveryblah napisał(a):  Lepiej mniej a lepiej
Trudno się zgodzić bym chciał płacić za film z tymi samymi wersjami językowymi 149, zamiast 2x75, lub z kodem 65. Tylko po to by mieć polskie pudełeczko, a z pudełeczkiem tego typu moje obcowanie się kończy po pierwszym seansie, bo film sobie stoi na półce. Lepiej taniej, a więcej. Zadne to kolekcjonerskie wydanie, a wracam do filmu, a nie pudełka. Lubisz cienkie to kupuj w Usa, nawet z wysyłką czy jak się dogadasz z Amazon to wyślą za darmo. W dodatku mają slipcovery


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Mierzwiak - 15-02-2019

(15-02-2019, 20:47)ifeelveryblah napisał(a):  Lepiej mniej a lepiej Smile
Zabawnie brzmiąca zasada biorąc pod uwagę że wolisz przepłacać.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - djgromo - 16-02-2019

Jak Wam okładki nie pasują to podrukujcie sobie swoje własne Smile Kiedyś trafiłem przypadkowo na jedno forum gdzie robili customowe okładki do pudełek z grami to powiem tylko, że efekt był mega.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - ifeelveryblah - 16-02-2019

(15-02-2019, 22:07)Mierzwiak napisał(a):  
(15-02-2019, 20:47)ifeelveryblah napisał(a):  Lepiej mniej a lepiej Smile
Zabawnie brzmiąca zasada biorąc pod uwagę że wolisz przepłacać.

Nie lubię kupować śmieci. Z reguły filmy są tańsze w pakietach i rzadko mogę sobie dobrać coś dobrego. Jak Wolfman napisał, jeden dobry film za 150 zł lub 2x75 zł, w tym jeden śmieć. Nie moja sprawa, że lubisz śmieci.

Mortal Engines i Bumblebee też biorę z PL, jeżeli oczywiście się ukażą. Nie będę sknerą i paskudził sobie wydań, tak żeby zaoszczędzić kilkanaście złotych. A co do tych 149 zł... Jakoś Ready Player One 4K w dniu premiery na bonito.pl kupiłem za 121 zł. Da się? Nie widziałem lepszych ofert.