Filmozercy.com | Forum
Kryteria zakupu filmów - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Kryteria zakupu filmów (/watek-kryteria-zakupu-filmow)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Kryteria zakupu filmów - Wolfman - 13-02-2018

(12-02-2018, 22:50)Ethan napisał(a):  Przecież ile może się spodobać rocznie nowych filmów? 20? maks.
Dlaczego wyznaczasz komuś na swojej osobie ile filmów się może podobać? Nie odbieram tego jako afront i aluzje do mnie, żeby nie było. Kupuję dużo, ale ile tam jest nowości? Większość to starsze tytuły w nowych opakowaniach.


RE: Kryteria zakupu filmów - Ethan - 13-02-2018

Nie chodzi o Twoją kolekcję, bo kilka fajnych tytułów w nietypowych wydaniach widziałem, chodzi mi np o co drugi film będący nowością w mm/saturn/empik. Gdybym miał kupować blu to zdecydowanie wybrałbym zagraniczne sklepy czy przede wszystkim ebay'a

I nikomu nie wyznaczam, po prostu sporo człowiek ogląda rocznie filmów z danego rocznika i jak sobie później ranking robi to ciężko zrobić top 20 rzeczy które must have na półce.

PS Gdzie "szukacie" filmów. Tzn w oparciu o jaki portal, bo staram się być na bieżąco z nowymi filmami i słabo to wygląda na imdb, metacritic czy filmwebie (chodzi o oceny użytkowników), a okazuje się, że najlepiej jest chyba tutaj, bo kino widowiskowe swobodnie koegzystuje z kinem studyjnym i chyba jest najfajniej (zresztą to jest chyba najlepszy portal katalogujący muzykę, zdecydowanie lepszy od allmusic czy discgsa):

https://rateyourmusic.com/films/chart?page=1&chart_type=top&type=film&year=2017&genre_include=1&include_child_genres=1&genres=&include_child_genres_chk=1&include=both&limit=none&countries=


RE: Kryteria zakupu filmów - Gieferg - 13-02-2018

Cytat:PS Gdzie "szukacie" filmów. Tzn w oparciu o jaki portal,

Od kilkunastu lat przede wszystkim: http://forum.film.org.pl/
Nic innego nigdy nie było nawet blisko pod względem ilości rekomendacji filmowych, z których skorzystałem (interesują mnie oceny i opinie od ludzi, po których wiem czego się spodziewać, a nie od anonimowego tłumu). Ale to już raczej temat na osobny... temat. Więc jak ktoś chce go rozwijać, to sugeruję założyć temat w tym dziale: http://forum.filmozercy.com/dzial-ogolnie-o-kinie


RE: Kryteria zakupu filmów - Wolfman - 13-02-2018

(13-02-2018, 12:35)Ethan napisał(a):  I nikomu nie wyznaczam, po prostu sporo człowiek ogląda rocznie filmów z danego rocznika i jak sobie później ranking robi to ciężko zrobić top 20 rzeczy które must have na półce.
Wiesz są ludzie, którym się podoba wszystko , lub prawie wszystko. Zauważyłeś jakie filmy teraz przodują w kinie i zarabiają mln, a mało do którego z nich mam ochotę wrócić , czy chociaż raz obejrzeć. Ludzie jednak to oglądają. Posiadanie kolekcji , lub nie, to już tylko kwestia kasy.


RE: Kryteria zakupu filmów - lukee - 13-02-2018

(13-02-2018, 13:11)wolfman napisał(a):  
(13-02-2018, 12:35)Ethan napisał(a):  I nikomu nie wyznaczam, po prostu sporo człowiek ogląda rocznie filmów z danego rocznika i jak sobie później ranking robi to ciężko zrobić top 20 rzeczy które must have na półce.
Wiesz są ludzie, którym się podoba wszystko , lub prawie wszystko. Zauważyłeś jakie filmy teraz przodują w kinie i zarabiają mln, a mało do którego z nich mam ochotę wrócić , czy chociaż raz obejrzeć. Ludzie jednak to oglądają. Posiadanie kolekcji , lub nie, to już tylko kwestia kasy.
Istnieją też ludzie tacy np jak ja którzy kupią sobie film na BD własnie po to żeby się przekonać czy film jest fajny. Czy każdy musi mieć na półce tylko to co już widział i co jest warte? Przecież do kina też idzie dla sprawdzenia czy fajne. Nie wyobrażam sobie chodzić tylko na to co ktoś poleci, ktoś już ocenił czy na sprawdzony film. Dlatego tak samo podchodzę do tematu filmów czy książek w domu. Wręcz nie wyobrażam sobie bym zbierał tylko to co już widziałem bądź tylko to co "warto". W dobie rynku wtórnego i licznych portali aukcyjnych można nawet używki w idealnych stanach kupować w śmiesznej cenie nawet właśnie po to by samemu się przekonać. Film po obejrzeniu zawsze można odsprzedać bądź się wymienić jeśli zakup nie był udany Smile


RE: Kryteria zakupu filmów - Ethan - 13-02-2018

Cytat:Istnieją też ludzie tacy np jak ja którzy kupią sobie film na BD własnie po to żeby się przekonać czy film jest fajny. Czy każdy musi mieć na półce tylko to co już widział i co jest warte? Przecież do kina też idzie dla sprawdzenia czy fajne. Nie wyobrażam sobie chodzić tylko na to co ktoś poleci, ktoś już ocenił czy na sprawdzony film. Dlatego tak samo podchodzę do tematu filmów czy książek w domu. Wręcz nie wyobrażam sobie bym zbierał tylko to co już widziałem bądź tylko to co "warto". W dobie rynku wtórnego i licznych portali aukcyjnych można nawet używki w idealnych stanach kupować w śmiesznej cenie nawet właśnie po to by samemu się przekonać. Film po obejrzeniu zawsze można odsprzedać bądź się wymienić jeśli zakup nie był udany Smile

Ok to teraz prośba do Ciebie, bo wrzuciłeś zdjęcie swojej kolekcji, żebyś opisał dlaczego dany film w niej jest, jednym zdaniem. Chociaż 30 pierwszych filmów Smile Ja mogę opowiedzieć o swoich różne ciekawe historie.


RE: Kryteria zakupu filmów - lukee - 13-02-2018

(13-02-2018, 15:40)Ethan napisał(a):  
Cytat:Istnieją też ludzie tacy np jak ja którzy kupią sobie film na BD własnie po to żeby się przekonać czy film jest fajny. Czy każdy musi mieć na półce tylko to co już widział i co jest warte? Przecież do kina też idzie dla sprawdzenia czy fajne. Nie wyobrażam sobie chodzić tylko na to co ktoś poleci, ktoś już ocenił czy na sprawdzony film. Dlatego tak samo podchodzę do tematu filmów czy książek w domu. Wręcz nie wyobrażam sobie bym zbierał tylko to co już widziałem bądź tylko to co "warto". W dobie rynku wtórnego i licznych portali aukcyjnych można nawet używki w idealnych stanach kupować w śmiesznej cenie nawet właśnie po to by samemu się przekonać. Film po obejrzeniu zawsze można odsprzedać bądź się wymienić jeśli zakup nie był udany Smile

Ok to teraz prośba do Ciebie, bo wrzuciłeś zdjęcie swojej kolekcji, żebyś opisał dlaczego dany film w niej jest, jednym zdaniem. Chociaż 30 pierwszych filmów Smile Ja mogę opowiedzieć o swoich różne ciekawe historie.
Tylko w jakim celu? Osobiście nie potrzebuje dopisywać ideologii do kawałka plastiku. Powyżej opisałem w kilku zdaniach mniej więcej jak kupuje filmy. Wiadomo że nabywam też pozycje dobrze znane dla chęci posiadania ale wielokrotnie kupowałem coś czego nie widziałem np. w kinie a chciałbym obejrzeć.


RE: Kryteria zakupu filmów - Gieferg - 13-02-2018

Możesz nie cytować w całości postów, na które odpowiadasz bezpośrednio pod nimi? To nie ma sensu i psuje czytelnośc tematu.

(13-02-2018, 15:40)Ethan napisał(a):  Ok to teraz prośba do Ciebie, bo wrzuciłeś zdjęcie swojej kolekcji, żebyś opisał dlaczego dany film w niej jest, jednym zdaniem. Chociaż 30 pierwszych filmów Smile Ja mogę opowiedzieć o swoich różne ciekawe historie.

U mnie to samo. Do każdego wydania (nie licząc filmów żony) mogę napisać uzasadnienie, dlaczego trafił do mojej kolekcji i praktycznie nigdy nie będzie to nic w rodzaju "a bo było w promocji to kupiłem" ani "nie widziałem, to kupiłem, a potem już zostało", ani "a bo ładny steelbook".

Cytat:Tylko w jakim celu? Osobiście nie potrzebuje dopisywać ideologii do kawałka plastiku.

Nie chodzi o kawałek plastiku tylko film. Dla mnie to jest istotne, co trzymam na półce, jak mi ktoś przyjdzie do domu i będzie patrzył co tam mam, to nie ma prawa zobaczyć tam niczego, czego nie uważam za warte tego by tam było. Tyczy się to zarówno muzyki jak i filmów. Gdyby ktoś spytał "po co ci to?" (wiadomo, że w ten sposób raczej nikt nie spyta) zawsze się dowie po co.

Cytat:nabywam też pozycje dobrze znane dla chęci posiadania ale wielokrotnie kupowałem coś czego nie widziałem np. w kinie a chciałbym obejrzeć.

Pozostaje kwestia co z tym robisz po obejrzeniu, jeśli ci się nie spodoba. Jeśli składujesz, to twoja kolekcja niczego nie odzwierciedla i jest jak sklepowa półka. Jeśli się pozbywasz, a zostawiasz tylko to, do czego będziesz wracał bo twoim zdaniem jest tego warte, wtedy ok, podejście zrozumiałe.


RE: Kryteria zakupu filmów - lukee - 13-02-2018

Dobry jesteś. Czyli jeśli kupię film w ciemno i mi się nie spodoba to muszę koniecznie sprzedać bo moja kolekcja nic nie przedstawia? Na szczęście moja kolekcja jest dla mnie a nie dla chwalenia się tym którzy do mnie przyjdą. Żyj sobie w swoim hermetycznym świecie wśród swoich wyselekcjonowanych samych pereł filmowych ale na boga otwórz swój umysł i zrozum że nie każdy musi robić to co ty i wyznawać twoje/wasze zasady. Sorry ale ostatnią rzeczą jaką chciał bym czytać na tym forum to jakieś śmieszne pouczenia o tym co przedstawia moja kolekcja. Polacy są mistrzami w ocenianiu każdego tylko nie siebie .....


RE: Kryteria zakupu filmów - Gieferg - 13-02-2018

Ocenianie siebie nie ma sensu Smile

Cytat:Dobry jesteś. Czyli jeśli kupię film w ciemno i mi się nie spodoba to muszę koniecznie sprzedać bo moja kolekcja nic nie przedstawia?
Jeśli trzymasz na półce byle śmieci*, to oglądanie twojej kolekcji nic nie mówi o jej posiadaczu poza tym, że ma gdzieś, co trzyma na półce.
A takich kolekcji nie widzę w ogóle sensu oglądać. Tyle.

* które są nimi TWOIM zdaniem, bo wiadomo, że ktoś może uważać za śmieci filmy dla innego wartościowe/dobre itd i to akurat nie ma tu nic do rzeczy.

Cytat:Na szczęście moja kolekcja jest dla mnie a nie dla chwalenia się tym którzy do mnie przyjdą.
Ale do chwalenia się na forum już tak? Smile
W takim razie licz się z tym, że będzie oceniana.

Cytat:Żyj sobie w swoim hermetycznym świecie wśród swoich wyselekcjonowanych samych pereł filmowych ale na boga otwórz swój umysł i zrozum że nie każdy musi robić to co ty i wyznawać twoje/wasze zasady.

Wskaż gdzie powiedziałem, że masz robić to co ja, czy wyznawać moje zasady. Cytat poproszę.

Cytat:Sorry ale ostatnią rzeczą jaką chciał bym czytać na tym forum to jakieś śmieszne pouczenia o tym co przedstawia moja kolekcja.

Nikt cię do czytania nie zmusza.
Przedstawiłem swoje zdanie o określonym typie kolekcji filmowych bo między innymi TEMU SŁUŻY TEN TEMAT - jest o kryteriach kupowania i służy dyskusji o nich. Nie musi cię ono w ogóle obchodzić, ani nie musisz się do niczego stosować, więc nie wiem po kiego się o to rzucasz.