Filmozercy.com | Forum
Gieferg's collection - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Gieferg's collection (/watek-gieferg-s-collection)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 02-10-2023

Wrzesień:
[Obrazek: MEP9BJY_t.JPG]

Wyspy Piratów nie widziałem od lat 90-tych, ciekawe jak wejdzie...


RE: Gieferg's collection - Juby - 06-10-2023

Ile łącznie filmów/seriali na Blu-ray w kolekcji?


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 06-10-2023

Nie wiem, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio liczyłem.

Ale jak zerkniesz na pierwszą stronę tematu, to masz tam na samym początku fotkę z dwiema półkami - teraz byłoby nieco ponad dwa razy tyle, gdybym miał to normalnie poustawiane pewnie by zajęło coś w okolicach 4,5 takiej półki.


RE: Gieferg's collection - Juby - 07-10-2023

"Gdybyś miał normalnie poustawiane" - nie pisałeś kiedyś, że szykuje ci się remont salonu? Kiedy nowy regał pod filmy (i komiksy)?


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 19-01-2024

No i szykuje się dalej, a kiedy będzie to by trzeba wróżki zapytać.

-------------

Październik był pod względem zakupów filmowych bardzo słaby (jeden film z Amazon.de), ale wyprzedaż u Mefisto poprawiła końcowy wynik o cztery kolejne pozycje (w tym jedna bardziej z myślą o żonie, ale sam też obejrzę):

[Obrazek: MEPQS9M_t.JPG]

----


34 wydania BD doszły w zeszłym roku (czyli mniej niż w 2022), listopad i grudzień bez filmowych zakupów, nawet pod choinką też filmów w tym roku nie było, ale w styczniu coś tam wpadło, update pewnie w weekend, bo może coś jeszcze wpadnie, w każdym razie jeden ze styczniowych nabytków będzie w następnej NN.

W 2024 spodziewam się mniejszej ilości filmowych zakupów, w planach zaledwie kilka filmów (w tym The Abyss i Ex4), bo w zasadzie nie czekam nawet za bardzo na żadne kinowe nowości.

----EDIT----

Styczeń:

[Obrazek: MERHQ2S_t.jpg]


RE: Gieferg's collection - Marioo - 21-01-2024

Czytałem recenzję Rapa Nui z głównej. Też sobie przypomniałem o istnieniu tego filmu całkiem niedawno przy okazji oglądania filmu, który wyjaśnia, co tam się prawdopodobnie stało:






RE: Gieferg's collection - Gieferg - 31-01-2024

Oglądałem to ostatnio - teoria akurat w sam raz na dzisiejsze czasy. Winni musieli być biali Smile

Daras napisał(a):Dlaczego ograniczasz zakupy? Co się stało? Nie kręci Cię już to hobby?

Szereg czynników od przepełnionych półek po fakt, że mam prawie wszystko, co chciałem mieć, a prócz filmów zbieram też muzykę i komiksy, a ostatnio zdarza się czasem kupić jakieś książki, tymczasem streaming załatwia sprawę jeśli chodzi o oglądanie rzeczy, których nie muszę koniecznie mieć na półce, a wśród kinowych nowości coraz mniej filmów, które mnie interesują (w tym roku może ze dwie jeszcze), czy tym bardziej takich, do których miałbym chęci wracać. To, że polska dystrybucja leży i kwiczy też nie pomaga, bo rzadziej się zdarza sytuacja, że coś nieplanowanego wpadnie w promocji za grosze.

To powiedziawszy, na luty już coś wpadło Tongue


RE: Gieferg's collection - Daras - 31-01-2024

OK, nie przeczytawszy Twojej odpowiedzi (pojawiła się stosunkowo niedawno) przygotowałem skromy elaboracik z pytaniami do Ciebie. Teraz straciły one sens,.
Niemniej zacytuję jedno zadanie z przygotowanego "listu": Jak na razie nie zarzuciłem żadnego ze swoich hobby, choć brak mi pewności jak będzie w przyszłości. Swoje różnorakie pasje zgłębiam nieprzerwanie od ponad 40 lat.

P.S.
W lutym wpadną mi dwie płytki z zagranicy z PL (brak dystrybucji w Polsce).


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 01-02-2024

Filmowe hobby realizuję też w inny sposób - przemontowując i przerabiając filmy na najróżniejsze sposoby (podmianki muzyki, zmiany kadrowania, grindhouse-treatment, przycinanie, rozszerzanie itp.), i w sumie od jakiegoś czasu bardziej mnie ciągnie do grzebania przy filmach, które już mam, niż do kupowania i oglądania kolejnych. Za dużo mam pomysłów żeby skupiać się tylko na biernej konsumpcji Tongue


RE: Gieferg's collection - Daras - 02-02-2024

Założyłem co możesz odpowiedzieć. Także wiedziałem co napisze dalej. Wink
Oczywiście czasy się zmieniają i to nasz hobby musi podlegać modyfikacjom. U mnie, gwoli przypomnienia / podsumowania, było tak:

1. Na seanse prowadzała mnie mama. Gdy nieco podrosłem, w każdą niedzielę zaliczałem filmy dla osób b.o. w dwu kinach. Czy znasz skrót b.o.? Smile  

2. Jako persona "dojrzała" permanentnie chadzałem do kina w niedziele. Zawsze miałem towarzystwo. W tym czasie zaopatrzyłem się w ekran projekcyjny oraz projektor 8 mm. Sam filmowałem i wywoływałem. Na marginesie. W klasycznej fotografii byłem dobry oraz doceniany. Niemniej zabrakło mi ochoty aby talenta przekuć na umiejętności cyfrowe.

3. Następnie zapisałem się do dyskusyjnego klubu filmowego i mogłem "nowości" oglądać z VHS. W końcu format dotarł pod strzechy i na bazarze kupiłem pierwszy odtwarzacz oraz pirackie kasety. Potem doszły trzy wypożyczalnie video. Stało się w tych kolejkach. OJ - stało. Rolleyes

4. O projektorze SD pisałem wielokrotnie. Na seanse DVD przychodziła do mojego kina cała rodzina plus sąsiedzi. To były czasy. Cool

5. Jak jest dziś? Wiesz o tym z moich postów. Coraz częściej myślę podobnie jak Ty. Brak miejsca na półkach, także oferty w PL, to problem, który zaczyna mi doskwierać.

EDIT:
Czy trzymasz jeszcze kasety VHS? Ja tak.