Filmozercy.com | Forum
Gieferg's collection - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Gieferg's collection (/watek-gieferg-s-collection)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 02-02-2024

Miałem tylko jeden oryginał na VHS (Terminator 2) i ten trzymam. Przegrywek z nagrywanych z TV nie, bo nic mi po nich. Wszystkie ulubione wersje lektorskie z tamtych czasów dawno dorzuciłem do kopii zapasowych blu-ray.


RE: Gieferg's collection - Juby - 02-02-2024

Pewnie już o tym pisałem: w domu rodzinnym mieliśmy niemałą kolekcję kaset VHS - nie licząc zwykłych 180-240-minutowych kaset z kiosku, na które nagrywało się po 3-4 filmy z telewizji, było tego chyba z 60. Niestety, kilka miesięcy po mojej wyprowadzce, młodszy brat poinformował mnie, że nasz starszy brat i tata wszystko wyrzucili. Nie, nie spakowali i wynieśli na strych, nie sprzedali (dzisiaj każda z takich kaset pewnie wisi na olx/allegro po przynajmniej 40-50 zł, czyli miały wartość z 2,5K) tylko uznali, że odtwarzacz i tak już pada, nikt tego nie ogląda, więc wywalą je do śmieci! Uchowała się jedynie kaseta Terminatora 3, którą zabrałem ze sobą wcześniej do Łodzi, a młodszy brat-naoczny świadek, ocalił jedynie okładki, które wyjął z pudełek "na pamiątkę". Większość z nich mam u siebie w koszulkach w segregatorze - w sumie to fajny pomysł na prezentację w moim wątku - cyknę fotki tych coverów i pokażę od czego zaczęło się moje/nasze zbieranie filmów gdzieś w okolicach 2000 roku (wcześniej mieliśmy jeszcze Szklaną pułapkę 3 i kilka odcinków Flinstonów, ale wiele lat później zorientowałem się, że mimo plastikowych pudełek i okładek drukowanych na papierze kredowym, to były piraty z rynku - napisy końcowe urywały się po kilkudziesięciu sekundach). Mój skan okładki DH3 w sumie do dziś krąży w sieci:

[Obrazek: Chomik-Image.jpg] (tę okładkę akurat chyba zostawił sobie młodszy brat, sprawdzę co mam w weekend)

Cytat:Wszystkie ulubione wersje lektorskie z tamtych czasów dawno dorzuciłem do kopii zapasowych blu-ray.
Gratuluję i zazdraszczam Shy Wprawdzie dzięki tobie też sporo ze swoich "głosów z dzieciństwa" posiadam na płytach, ale kilku ważnych nadal brakuje (może kiedyś uda się ten stan rzeczy jeszcze poprawić).


RE: Gieferg's collection - slavekg - 02-02-2024

U mnie moja mama miewała takie pomysły, żeby kasety wyrzucić, bo przecież "to już się pewnie nawet nie nadaje do odtworzenia" Wink Ale nie pozwoliłem i swoją/rodzinną kolekcję ocaliłem. Przy czym jakieś 90% to filmy nagrywane z TV, czasem piratowane, tj. przegrywane z oryginalnych.

Stosunkowo niedawno "odkryłem je na nowo" i te interesujące mnie wersje audio zacząłem zgrywać. Mimo że wersja z napisami to dla mnie najdoskonalsza forma tłumaczenia filmów i ich oglądania, to mam sentyment to wersji lektorskich (i samych lektorów), na których się wychowałem. Znalazło się w moich zbiorach kilka "unikatów", których nigdzie w sieci nie znalazłem, albo są dostępne w słabiutkiej jakości.

Niestety kilkanaście kaset gdzieś mi (bezpowrotnie?) zaginęło i wraz z nimi lubiane przez mnie wersje - np. nieodżałowany disneyowski "Duch Czarnobrodego" czytany przez Marka Gajewskiego. Kilka też sam w przeszłości skasowałem, czego teraz żałuję, i w sieci znaleźć ich nie mogę - np. lektorski disneyowski Kubuś Puchatek z Henrykiem Talarem i trylogia "Powrót do przyszłości" (spiratowana) od ITI - czyli Szołajski do cz. 1 i Matul do 2 i 3 (wszystkie 3 części w sieci są, ale wersja dość słaba).


RE: Gieferg's collection - Juby - 02-02-2024

(02-02-2024, 11:38)slavekg napisał(a):  Ale nie pozwoliłem i swoją/rodzinną kolekcję ocaliłem. Przy czym jakieś 90% to filmy nagrywane z TV, czasem piratowane, tj. przegrywane z oryginalnych.
Akurat takie kasety z filmami, serialami i programami nagrywanymi z tv, bądź przegrywanymi od innych to mogli sobie wyrzucić (choć 5-6 z nich było moich-moich i nie powinni byli ich ruszać bez pytania). Najgorsze jednak było wyrzucenie oryginałów, w tym takich, które ewidentnie kupiłem ja za swoje pieniądze i nie wziąłem ich do wynajmowanego mieszkania w Łodzi wyłącznie z powodu braku miejsca Dodgy Straciłem na przykład 4 kasety z animowanymi Batmanami, w tym Batman Nowy bohater: Powrót Jokera w wersji PG z polskim lektorem (nie pamiętam kto czytał), którego w sieci nigdy nigdzie nie widziałem (wszędzie dostępna jest wersja PG-13 z napisami, lub Piotrem Borowcem z HBO), a na DVD film miał tylko napisy. O ile Batman i Superman oraz Batman kontra Drakula mam na DVD (ta sama wersja dubbingowa, którą miałem na VHS), a Batman & Mr. Freeze: SubZero na Blu-ray (brak pl), tak tego filmu nie jestem w stanie odzyskać. Nie w wersji, którą oglądałem przez lata.


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 02-02-2024

Proponowałbym jednak, żebyś kontynuował ten wątek w temacie o swojej kolekcji Tongue
Ja VHSów nigdy nie zbierałem, a ten jedyny, który mam trafił na półkę, bo zamiast wypożyczać po raz dwudziesty ten sam film zapytałem babkę z osiedlowej wypożyczalni czy by mi go nie sprzedała i się zgodziła (za 15 zeta po denominacji, a wypożyczała go wtedy bodaj za 60 groszy).


RE: Gieferg's collection - Daras - 03-02-2024

Sorry, ja tylko....






RE: Gieferg's collection - Gieferg - 20-04-2024

No i niby nic nie było na liście zakupowej na luty... yeah, right.

[Obrazek: MES4QB9_t.jpg]

----EDIT----

Marzec-kwiecień:

Nietypowy update trochę, dwa filmy, na których w kinie świetnie/dobrze się bawiłem, jeden na którym bawiłem się tak sobie, ale dla zamknięcia serii zamierzałem prędzej czy później postawić na półce, jeden klasyczny western i...
[Obrazek: MET3HOT_t.jpg]
...Marvels, cóż, jak to mówią, darowanemu koniowi...

A na liście zakupowej spośród tego co już wyszło zostało tylko The Abyss, ale nie zamierzam kupować wydania 4K (tzn mógłbym ale nie za taką cenę) więc sobie poczekam.


RE: Gieferg's collection - Mierzwiak - 20-04-2024

Marvels dostałeś do recenzji czy to prezent od kogoś kto Cię nienawidzi? Smile


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 20-04-2024

W sumie to chyba wychodzi, że ani jedno ani drugie.

Nie planowałem tego nawet oglądać prawdę mówiąc (i raczej drugi raz tego błędu nie popełnię), ale zgodnie z oczekiwaniami jest to dno absolutne całego MCU (pomijam kilka ostatnich seriali, trzeciego Ant Mana i Eternals, których nadal nie widziałem).