Filmozercy.com | Forum
Gieferg's collection - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Gieferg's collection (/watek-gieferg-s-collection)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Gieferg's collection - TomaszG - 03-04-2015

Pamiętam jak żyleta leciała pierwszy raz na HBO Smile
Tylko dlaczego dvd? W Realach zalegała za 10 zeta na BD.


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 20-06-2015

Kupiłem jakiś czas temu na blu Pearl Harbor ale jak na razie flmowa posucha trwa i potrwa pewnie jeszcze do jesieni kiedy wyjdą Avengersi i Mad Max (no chyba że Robot Jox albo X-Menów wcześniej kupię, ale że u nas nie wydają wersji rozszerzonej tego ostatniego filmu, to zakup może się odwlec), ale pod wpływem trzeciego Witchera (najlepsza gra z jaką w życiu miałem do czynienia) uzupełniłem dziś wiedźmińską kolekcję o Kompendium o świecie gier:

[Obrazek: 04d1f1416937552.jpg]

Zastanawiałem się, czego mi jeszcze brakuje - komiksów ani Gry planszowej nie zamierzam kupować, grę co prawda rozważałem, ale po zapoznaniu się recenzjami stwierdziłem, że nie wypada za ciekawie, poza tym i tak nie miałbym z kim w nią grać, a swoje kosztuje. Za to kupiłbym chętnie serial, gdyby tylko go wydano na DVD gdzieś poza Rosją, z której nie znalazłem sposobu na jego sprawdzenie, a teraz nawet w ich sklepach już tego nie widzę.


RE: Gieferg's collection - Sokal - 20-06-2015

Gief, u mnie słabo widać. Możesz opisać co dokładnie jest na zdjeciu? Domyślam się 7 tomów sagi i 3 gier. A reszta? I co to jest czas burz?

Drugi wątek. Naprawdę chcesz serial? Z sentymentu do uniwersum czy znajdujesz w nim jakieś wartości?


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 20-06-2015

Sezon burz to ósma książka Sapkowskiego o Wiedźminie Smile

Poza tym trzy gry, wspomniane kompendium, które miało premierę chyba razem z trzecią grą, muzyka Ciechowskiego z filmu i podręcznik wraz z jednym dodatkiem do "Gry wyobraźni" - papierowego RPG w wiedźmińskim świecie, w które grałem przez ponad pięć lat.

A serial chcę z sentymentu do serialu, który, choć sam w sobie tragiczny, kojarzy mi się ze starymi dobrymi czasami i dlatego, że mając go w rozsądnej jakości spróbowałbym zrobić z niego fanedit - przemontować po swojemu żeby miało to trochę więcej sensu.


RE: Gieferg's collection - Sokal - 20-06-2015

Ok dzięki :-)

A ten Sezon Burz to bezpośrednia kontynuacja Pani Jeziora? Nawet nie wiedziałem że coś takiego jest. Dobre? Przeczytałem wszystko wcześniejsze i było super (chyba 16 lat temu).


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 20-06-2015

Akcja Sezonu burz jest osadzona przed całą sagą.
Czy dobre? Jak dla mnie najsłabsza część, niby jest to powieść, ale napisana trochę jak miks kilku opowiadań. Fabuła nie bardzo wie, w którą ma iść stronę. Czytało mi się dobrze, ale to raczej zasługa stylu ASa i klimatu uwielbianego przeze mnie świata niż fabuły, no i chwilami były lekkie zgrzyty (szczególnie na samym początku).


RE: Gieferg's collection - Sokal - 20-06-2015

Jeszcze raz dzięki za wyczerpującą odpowiedź :-)


RE: Gieferg's collection - Barmon - 20-06-2015

Na yutubie widziałem w niezłej jakości ( napewno lepszej niż ripy z tvp 2) ripy serialowego Wiedżmina z kanału Ale Kino HD , może z nich dałoby się zrobić fan edit.


RE: Gieferg's collection - Gieferg - 20-06-2015

Z żadnymi plikami z Youtube, w dodatku z logiem stacji telewizyjnej się nie będę babrał. DVDripy z ruskiego wydania też niby są w sieci, ale to też dla mnie poniżej dopuszczalnej normy.


RE: Gieferg's collection - Mefisto - 21-06-2015

Widzę, że knigi trafiły Ci się niestety z polityką. Okropnie to wygląda.