Filmozercy.com | Forum
The Ring - Krąg / Ringu - seria - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: The Ring - Krąg / Ringu - seria (/watek-the-ring-krag-ringu-seria)



The Ring - Krąg / Ringu - seria - misfit - 03-04-2019

Niedawno Arrow wypuścił na BD kilka wydań japońskiego The Ring.
Pierwszą część filmu z 1998r, która została odrestaurowana na podstawie skanu negatywu w 4K (korekcja barwna nadzorowana przez Jun'ichirô Hayashi, czyli operatora tegoż filmu) można kupić w plastiku bądź steelbooku.
Oczywiście zostały zachowane kinowe proporcje obrazu 1.85:1, do wyboru jest też oryginalna japońska ścieżka dźwiękowa w DTS-HD MA 5.1, LPCM 2.0 oraz angielskie napisy.

[Obrazek: q4JXlfC.jpg] [Obrazek: qFE1t8F.jpg]

Materiały dodatkowe:
Kod:
- Audio Commentary by David Kalat
- "The Ring Legacy" featurette (27:34)
- "A Vicious Circle" featurette (21:12)
- "Circumnavigating Ring" featurette (24:56)
- "Sadako's Video" short (0:50)
- Image Gallery
- "Ring"/"Spiral" double bill trailer 1 (1:11)
- "Ring"/"Spiral" double bill trailer 2 (2:03)
- UK trailer (0:53)


Natomiast w poniższym box secie znajdziemy Ring, Ring 2, Ring 0, Spiral aka Rasen oraz 60 stronicową książeczkę. Box jest już prawie wszędzie wyprzedany, ale być może nakład zostanie zwiększony z uwagi na jego duże zainteresowanie.

[Obrazek: pAY0nIV.jpg]

Osobiście nabyłem Ring w steelbooku i po jego obejrzeniu mogę napisać, że Arrow odwalił kawał dobrej roboty począwszy od kontrastu, kolorów, odwzorowaniu ziarna na detaliczności obrazu kończąc. Dodajmy do tego, że za kompresję odpowiedzialny był David Mackenzie i mamy pozamiatane po całości.
Ale zerknijcie sami na kilka wybranych przeze mnie kadrów - porównanie BD od Arrow do wydania niemieckiego

Na koniec wklejam jeszcze skan BDInfo tej płyty:
Kod:
Disc Title:     RING
Disc Size:      46,748,446,073 bytes
Protection:     AACS
BDInfo:         0.7.5.5

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00003.MPLS
Length:                 1:35:16.210 (h:m:s.ms)
Size:                   31,090,431,552 bytes
Total Bitrate:          43.51 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        35318 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             Japanese        3567 kbps       5.1 / 48 kHz /  3567 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /   768 kbps / 24-bit)
LPCM Audio                      Japanese        2304 kbps       2.0 / 48 kHz /  2304 kbps / 24-bit
Dolby Digital Audio             English         192 kbps        2.0 / 48 kHz /   192 kbps / DN -31dB

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         15.546 kbps                    



RE: The Ring - Krąg / Ringu - seria - Mr.Hankey - 03-04-2019

Jednym słowem przepaść. Smile


RE: The Ring - Krąg / Ringu - seria - MasterThief - 03-04-2019

Czekam prawie dwa tygodnie już na paczkę z zavvi z całą trylogią.. Nie mogę się doczekać ponownego seansu Big Grin


RE: The Ring - Krąg / Ringu - seria - Szczepan600 - 03-04-2019

Zakupiłem box w pre. Naprawdę zabrali się za to porządnie i serdecznie polecam fanom horroru, bo pierwszy seans (po polskich DVD) zostawił milutki posmaczek :-)


RE: The Ring - Krąg / Ringu - seria - Mierzwiak - 14-04-2019

Dopiero teraz zauważyłym linkowane przez misfita porównanie + to tutaj:
https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=13062&d2=13063&s1=130264&s2=130247&i=0&l=0

Miazga i zakup obowiązkowy. Z racji zdjęć, muzyki i Naomi Watts preferuję remake, ale też oryginał ma zupełnie inny klimat i jest tak zwyczajnie zupełnie innym filmem, nawet jesli opowiada tę samą historię.


RE: The Ring - Krąg / Ringu - seria - KaMario - 21-11-2019

Do osób, które posiadają bądź są obeznane w wydaniach zbiorczych The Ring: czym różnią się dokładnie dwa wydania boxów, tylko grafiką kartonika i brakiem książeczki, czy jeszcze czymś? Generalnie chodzi mi o to, czy wewnątrz obu wydań są dokładnie te same wersje filmów?
Cena np. na dvdmax.pl za ciemny box jest powalająca 499,99 zł, a już za jasny 170,98 zł (podobnie jak w empik.com).


RE: The Ring - Krąg / Ringu - seria - Wolfman - 21-11-2019

W Arrow każde wydanie premierowe jest bogatsze o fizyczne dodatki, a filmy dostajesz zawsze takie same. Mogą się różnic też grafiki na płycie, wygląda pudełka, użyte materiały do wydruku pudełka i itd. Oglądaj unboxingi na YT


RE: The Ring - Krąg / Ringu - seria - MovieShelter - 06-05-2020

[Obrazek: Ring_Collection_The_Limited_Edition_Arro...ada_01.JPG]

Zapraszam na unboxing: TUTAJSmile


RE: The Ring - Krąg / Ringu - seria - Ash-9001 - 26-03-2024

Przebijam się powoli przez The Ring Collection od Shout Factory i w pierwszym filmie zauważyłem w kilku ujęciach nie za ładną pixelozę albo coś co ją przypomina, cholera wie co to jest. Poniżej screen z remuxa (bo po seansie od razu musiałem sprawdzić czy to problem tylko z moją kopią Wink ).

Tutaj najlepiej to widać na twarzy Naomi.

https://postimg.cc/0KdBRjBx

Jako, że nigdy nie posiadałem blu-ray'a z tym filmem, pytanko do tych co mają, czy takie było też obecne w starszych wydaniach, tylko może 4K podbiło "efekt"? To jest mój jedyny problem z tym filmem, reszta wygląda ładnie, filmowo. W The Ring Two nie rzuciły mi się w oczy żadne problemy z obrazkiem. Rings obejrzę dziś wieczorem.

PS. Jak napisałem w złym wątku to sorry.