Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wolfman - 30-09-2019

Malina1976 , ile widziałeś stacjonarnych amazonów np w Polsce? Chyba ta sieć też już wymiera, nikt tam nie kupuje nic z Polski to nie otwierali nawet sieci sklepów? Sklep potrzebuje do obsługi setki pracowników, duże powierzchnie do wynajmu lub zakupu i duże koszta utrzymania. Tak biorąc to na chłopski rozum, skoro coraz więcej leniwców kupuje przez net, by się nie spocić idąc 1 km do MM (w tym ja), to po co te powierzchnie utrzymywać?
Czekam na rozwój takich sklepów ze spożywką Big Grin


Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - vandel - 30-09-2019

CA na allegro i w 1 sklepie internetowym

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - malin1976 - 30-09-2019

To że Wy kupujecie filmy w internecie to ja wiem bo i ja wszystko biorę albo z empiku albo z media markt tylkoi wyłącznie przez net ale to jest właśnie problem bo gdy z półek znikają filmy i pojawiają się w ich miejscu pralki a znikają bo w wymienionych sklepach pozycji 4k jest ok 10 do 20 sztuk a blu ryjków powystawiali od 50 do 100 sztuk a jeszcze rok czy dwa lata temu było jednak sporo więcej to kto te filmy ma zbierać ? Garstka zapaleńców i to by było na tyle . Masowa sprzedaż się kurczy właśnie przez to i lepiej to już jakby było .


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Ethan - 30-09-2019

Malin ma rację. Znajomy z MM powiedział, że w najbliższym czasie będzie wygaszanie działu filmowego i znaczne ograniczenie muzyki i gier. sklepy wielkopowierznchniowe zarabiają na udostępnianych miejscach/ekspozycjach/stołach dużych firm z branży telefonicznej, tv czy dużego agd. Firmy płacą za miejsca i w miejsce tych wszystkich filmów, tabletów czy aparatów fotograficznych pojawią się kolejne telefony np firmy Oppo, która teraz prezentuje mocną ekspansję na naszym rynku. Do tego towar z "kulturą" w momencie gdy produkty trzeba sprzedawać poniżej ceny zakupu, nie ratują się opcją dosprzedania do niego gwarancji czy Usługi (np doklejenia folii czy zainstalowania antywirusa). Podobno dasan (monolith) zmniejszył się personalnie o 3/4. imperial już tylko jakieś ochłapy tylko sprzedaje. dostawcy ratują się wrzucaniem towaru do biedronek, ale nastąpił kres.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 30-09-2019

@vandel
Wysłałem Ci wiadomość na priv.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Marioo - 30-09-2019

Heh, od tygodnia zastanawiam się nad tym CA, co się jeszcze uchował w tymże jednym sklepie internetowym, ale cena jednak odstrasza. Chyba, że na raty... Codziennie biję się z myślami...


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - malin1976 - 30-09-2019

Niestety ale to kupowanie za granicą tak weszło ludziom w krew że firemki polskie padają na ryj na naszych oczach . Aż dziwne że wydają za moment dwa filmy które biorę na premierę od ręki czyli Skazanych na Shawshank oraz Więźnia nienawiści . Może naród to kupi w ilości 1000 sztuk i wydadzą np Wściekłe psy czy Miasto boga Wink


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 30-09-2019

(30-09-2019, 19:46)malin1976 napisał(a):  Niestety ale to kupowanie za granicą tak weszło ludziom w krew że firemki polskie padają na ryj na naszych oczach
(30-09-2019, 15:47)sebas napisał(a):  kupuję zagranicą. Tylko tam są dostępne tytuły, które mnie interesują.
Kupuję zagranicą, bo nie mam innego wyjścia.
W wątku o Skazanych na Shawshank napisałem wyraźnie, że gdybym wiedział, że to w tym roku wydadzą, to nie kupowałbym na zavvi. Ile należy według Ciebie czekać, aż coś trafi wreszcie na BD, w wersji PL? "Skazani..." to nie jest nowość.
Ja zacząłem kupować BD dość późno po premierze formatu. Myślałem, że z BD będzie tak jak z DVD. W przypadku tego ostatniego kupowałem płyty zaraz po premierze formatu, pierwsze wydania. Potem okazało się, że niektóre tytuły można było kupić potem trochę taniej, bo trafiały do jakichś kolekcji tematycznych sprzedawanych w empikach. W przypadku BD rzeczywistość okazała się inna i w ten sposób straciłem szansę na zakup niektórych tytułów z wersją PL. Wydali tylko raz i koniec. Nie pozostało mi nic innego, jak zakupić to co mnie interesuje zagranicą...

Druga sprawa, to te "firemki". Mam rozumieć, że one padają, bo garstka zapaleńców z forum na Filmożercy.com kupuje na amazonach? Jeżeli tak jest, to znaczy, że to w cale nie garstka, a istotny kawałek rynku. Należy więc sobie zadać pytanie, dlaczego Ci forumowicze przenieśli się na amazony i tym podobne. Większość z nich kupuje filmy na nośnikach fizycznych od lat, od czasów VHS (ja przynajmniej tak robię). Wiadome powinno być od dawna, że dalej będą tak robić kupując ulubione i nowe tytuły na coraz to nowszych nośnikach: DVD->BD->UHD. Dlaczego nie zainteresowano się tym, że dalej kupowali w kraju?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - djgromo - 30-09-2019

Moim zdaniem ceny w Polsce są chore za to co oferują. Język polski na płycie (lektor lub napisy) jest dla mnie bez znaczenia. Wybór za granicą jest nieporównywalnie lepszy. Sklepikarze w Polsce powinni walczyć cenami przede wszystkim. Po rozum do głowy poszli w Empiku i zaczęli importować zagraniczne wydania. Przynajmniej czasami zdarza się, że cena za nie jest taka jak na amazonie. Dochodzi też więcej opcji dostarczenia (paczkomaty itp.).


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 30-09-2019

(30-09-2019, 22:09)djgromo napisał(a):  Przynajmniej czasami zdarza się, że cena za nie jest taka jak na amazonie.
Zgadza się. Porównywałem trochę ceny i wygląda na to, że w wielu przypadkach nie opłaca się kupować na amazon.co.uk lub zavvi, jeżeli uwzględnimy koszty przesyłki.