Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 18-10-2019

No ale zdajesz sobie strawę że ja piszę o konwersji HDR do SDR? nie o wyświetlaniu HDR na telewizorze UHD HDR? tylko na zwykłym FHD bez HDR.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 18-10-2019

prodarek - zapodaj jakieś kadry ze scen z wysoką jasnością szczytową. Masz jakieś UHD od Sony, np. Black Hawk Down ? Mógłbym wtedy podać przykładowe czasy.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 18-10-2019

Podaj


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 18-10-2019

Wersja kinowa - np. 00:10:14, 00:13:13, 01:14:49, 01:16:44.

Najlepiej przy różnych ustawieniach konwersji zakresu dynamiki, np. 0, +6, -6.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 18-10-2019

0 , +6, -6
https://slowpics.org/comparison/780f9fce-d575-477c-8617-f796362cc4e4

Było mi trochę ciężko zrobić na infuse bo mam zrzuconą na dysk wersję rozszerzoną ale próbowałem być w miarę dokładny:

https://slowpics.org/comparison/b65dc895-46b3-4f2d-b6be-d23b0ce81686

Na żywo Infuse na prawdę robi robotę...


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 18-10-2019

(18-10-2019, 13:33)Mierzwiak napisał(a):  Daras, strasznie komplikujesz sobie życie. (O tym jaką forumową telenowelą jest ten Wielki Wybór Odtwarzacza nie wspominając Smile ) Nie mając ani wyświetlacza/projektora 4K, ani tym bardziej szerokiej palety barw i HDR, kupno odtwarzacza UHD tylko po to by doświadczyć... (...)

O rany, daj żyć. Sad Czytasz forum? Przecież w wielu wątkach / tematach wyjaśniałem jakich oczekuję korzyści po zakupie odtwarzacza 4K i podłączenia go do wyświetlacza FHD. Ze dwa / trzy razy dyskutowałem o sprawie oficjalnie z Misfitem (jakby co). Dziś tylko dwa punkty, bo naprawdę ręce opadają.

1. Mój Philips BD przestał czytać krążki 3D. W latach premiery kosztował jakieś dwa koła. Skoro mamy obecnie na rynku odtwarzacze stereoskopowe za kilka stów, to zdecydowałem się na urządzenie 4K, po prostu. W czym kłopot?

2. Pisałem także, że mój pomysł może stanowić "bezbolesne" przejście na nową technologię. Dlaczego? W czasie korzystania z np. UB 420 można odkładać grosz na kompatybilny telewizor / projektor. Osoby zainteresowane koncepcją przy okazji uzbierają kolekcje płyt UHD.

Wkrótce zasiądę do testów. Z teorii wynika, iż wrażenia wzrokowe mogą dać satysfakcje. Przypomnę, że właśnie na Twoją prośbę wkleiłem na forum obszerne opracowanie dotyczące pozytywnych skutków konwersji 4K do 2K.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 19-10-2019

(18-10-2019, 22:28)Daras napisał(a):  Z teorii wynika, iż wrażenia wzrokowe mogą dać satysfakcje.

Nie jeśli wybierzesz odtwarzacz Sony. Praktycznie każdy inny wybór będzie lepszy jeśli chodzi o konwersję HDR do SDR. I nie chodzi już o to nieszczęsne Rec. 2020, HDR Optimizera, zakres konwersji dynamiki, lecz o black crusha i z dupy kolorki.
Twój problem polega na tym, że w konwersję HDR->SDR bawi się garstka osób, w testach sprzętów w Polsce nikt się tym zagadnieniem nie zająknie i nie jesteś w stanie czerpać informacji z angielskojęzycznych testów/for. Gdybyś potrafił to w łatwy sposób zweryfikowałbyś, że to o czym mówi Vincent w swoim teście jest prawdą. Więc z uwagą śledzę czy na siłę odmrozisz sobie uszy Wink


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 19-10-2019

To że warto interesować się HDR > SDR w przypadku posiadania TV FHD nie podlega dyskusji ponieważ zyskuje same korzyści.

Lepszy obraz
Lepszy dźwięk
Tańsze płyty dzięki rynkowi zagranicznemu
Wydania które są np ciężko dostępne na BD są teraz dostępne na UHD z polskimi językiem.
Zakup przyszłościowy jak tylko przejdziemy na UHD mam okazję oglądnąć filmy na nowo.

Więc sens? sens jest ogromny chodzi tylko trzeba to oglądnąć na sprzęcie który zrobi to dobrze.

@misfit
Jak podobają ci się screeny?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 19-10-2019

(19-10-2019, 10:00)prodarek napisał(a):  Jak podobają ci się screeny?

Oglądałem je na monitorze i na nim najbardziej podchodzą mi te z UB420 przy zakresie dynamiki na 0.
Miejscami dość znaczące różnice w kolorkach względem Infuse, trzeba by zweryfikować, które są bardziej zbliżone do obrazu w trybie HDR. Niestety Black Hawka miałem pożyczonego i płyty już nie mam, ale na pewno prędzej czy później do mnie zawita Smile Na teraz mogę jednak napisać, że to co wypluwa UB420 jest bardziej bliskie konwersji HDR->SDR z madVR.

Jeszcze dwa pytanka do Ciebie:
1. Czy HDR Optimizer cokolwiek wnosi do obrazka przy konwersji HDR->SDR przykładowo przy ustawieniu wyświetlacza na "Basic Luminance LCD and Projector" ?
2. Czy w UB420 treści DV po konwersji HDR->SDR są puszczane do wyświetlacza w ~24Hz czy 60Hz ? Nie pamiętam już czy w Panasonicu jest informacja nie tylko o sygnale wejściowym, ale wyjściowym z odtwarzacza, ew. taką informację powinieneś otrzymać z amplitunera (jeśli go posiadasz).


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 19-10-2019

HDR Optimizer tak minimalnie zmienia obraz ale to takie minimalnie ja mam ustawiony Średni i Wysoki LCD nie Basic, ale i tak nie mam tego włączonego dlatego to bez znaczenia, pobawię się jeszcze tym ustawieniem.
Jest 24p mogą to zobaczyć w playback info na ub420 lub na amplitunerze kolorystykę jak i odświeżanie.

Twoje podane czasy pokazały dużą różnice kolorystyki między infuse a ub420, infuse mi się bardziej podoba bo obraz jest fajnie nasycony, ciepły po prostu na żywo robisz wow.
Spójrz jeszcze raz na to https://slowpics.org/comparison/18f85480-6c79-4175-b703-68fbc8099292 niebo nie powinna tak wyglądać w Infuse jest naturalnego koloru a w ub420 zadymione.