Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 22-10-2019

Wady ub420

Czasem menu opcje laguje są to taki mikro przycięcia.
Wybieranie ścieżki audio dziwne okienko zamiast normalnego menu z całą listą dostępnych opcji, wolne.
Wybieranie napisów również podobnie dziwne okienko z obecnie włączonymi napisami zamiast listy UWAGA nazwy w formie np 01ENG / 08POL .. kuu.. co to ma być?
Brak opcji zoom
Pilot i nieszczęsny guzik netflix chyba specjalnie tak to zrobili że sam się wciska..., na szczęście dla mnie to nie problem bo używam uniwersalnego.

Jeśli podobnie to wygląda na ub9000 to bym się popłakał, ale że wydałem na ub420 550zł to nie płaczę Big Grin


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - shaman72 - 22-10-2019

(22-10-2019, 15:32)prodarek napisał(a):  Wady ub420
Czasem menu opcje laguje są to taki mikro przycięcia.
Pilot i nieszczęsny guzik netflix chyba specjalnie tak to zrobili że sam się wciska..., na szczęście dla mnie to nie problem bo używam uniwersalnego.

U mnie opcje się nie lagują, może to wina modelu?? Wink
Guzik Netflixa wkurza, to fakt...ale można go ogarnąć z czasem Smile
Generalnie jestem zadowolony.A jak u Ciebie z napędem - głośność??


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 22-10-2019

To nie jest taki lagowanie dosłowne jest to mikro lag np gdy wchodzisz w ustawienia i przełączasz między podkategoriami(nie zawsze).
To nie jest w zasadzie żaden problem bardziej mnie denerwuje temat z audio \ napisami i obsługa tego.
Napęd jest ok... wiadomo to nie jet obudowa pancerna tylko taka popierdułka z blachy  chyba nawet bardziej hałasuje szum powietrza wentylatora Big Grin

Czekam teraz jeszcze na kondensatory panasonic najwyższej klasy aby wymienić je na płycie zasilania i dodać DODATKOWE dwa, nóżki z gumy bo te fabryczne to jakieś pianki Smile

W tej cenie jestem zadowolony bo płytki fajnie wczytuje szybko.

[Obrazek: jbay4Vy.jpg]


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 22-10-2019

(18-10-2019, 17:13)prodarek napisał(a):  0 , +6, -6
https://slowpics.org/comparison/780f9fce-d575-477c-8617-f796362cc4e4



Było mi trochę ciężko zrobić na infuse bo mam zrzuconą na dysk wersję rozszerzoną ale próbowałem być w miarę dokładny:

https://slowpics.org/comparison/b65dc895-46b3-4f2d-b6be-d23b0ce81686

Na żywo Infuse na prawdę robi robotę...

Jestem coraz bardziej zarobiony. Dopiero teraz znalazłem chwilkę aby obejrzeć zrzuty. Dobra robota i punkcik reputacyjny.

1. W scenie ze śmigłowcem celuję w 0.
2. U panów z kapeluszami (Gieferg, jesteś tam?) wybieram -6. W tego typu ujęciach różnice nieco się zacierają.
3. Faktycznie, Infuse daje pewną przewagę, ale nigdy nie mam pełnego zaufania do zrzutów. W ruchu sporo się zmienia.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 22-10-2019

Owszem w ruchu się zmienia dodatkowo screeny są zrzucone z nagrania ts a obraz downscalowny do 720p, ale to nie zmienia faktu w kwestii KOLORÓW, ostatnio badałem jeszcze temat i Infuse dodaje sporo kontrastu no i kolorystyka jest cieplejsza to nie musi być naturalne, ale może być wiecie bardziej miłe dla oka po prostu kwestia preferencji.

Na moim TV te niebo nie jest taki złe na ub420 jak na screenach, Infuse jest efekciarki tak bym to nazwał.
Na razie moja opinia jest taka że NATURALNOŚCI raczej bliżej ub420, sprawdziłem płytę zwykłą BD i to słońce https://slowpics.org/comparison/b65dc895-46b3-4f2d-b6be-d23b0ce81686
nie jest takie żółte jak na Infuse Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 22-10-2019

Widzę, że w kwestii kolorków myślimy podobnie. Co do zasady (jako zawodowy fotograf z lat 80 - tych) powinienem preferować barwy zbliżone do naturalnych. I w sumie tak jest. Lubię stonowane "pastele" w filmach obyczajowych, np. w "Dekalogu" (1988) Kieślowskiego. Ale... Niekiedy rozmyślnie podkręcam nieco parametry projektora przed wizytą gości. Sporo osób woli jednak "temperaturę ciepłą" (luźny przykład - zakup żarówek o niższych wartościach stopni Kelwina  Wink ).
W kinie akcji, jak westreny czy wszelkiej maści Indiany Jones, osobiste preferencje kolorystyczne wygrywają.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 23-10-2019

Infuse za bardzo ucina detale w jasnych partiach obrazu, widać to szczególnie w porównaniu do UB420 na -6, ale również 0. Ma on jakieś opcje wyboru tej konwersji czy nie bardzo ?
Wygląda też na to, że ma zaaplikowanego lekkiego DNRa - chyba, że to kwestia screenów.

Tak jak widać na tych screenach z zabawami konwersją dynamiki obrazu w UB420 im damy większą wartość tym obraz staje się jaśniejszy lecz kosztem widoczności detali w jasnych partiach obrazu. I tutaj każdy bawiący się w konwersję HDR->SDR musi sobie znaleźć kompromis pomiędzy jednym i drugim.

Poniżej wklejam moment z 01:14:49 z wszystkimi widocznymi detalami w jasnych partiach obrazu, które są widoczne w HDR na wyświetlaczu z w miarę wysoką jasnością szczytową (jest on ciemny bo oglądacie go w SDR i na wyświetlaczu ze stosunkowo niską jasnością) - możecie sobie porównać ilość detali w bielach do tego co wypluwa Infuse i UB420 przy różnych ustawieniach.

[Obrazek: tqZ6xvdm.jpg]

Dodatkowo spora część filmów od Sony, w tym Helikopter w ogniu, ma często bardzo wysoką jasność w szczycie, dochodzącą nawet do 6000 nitów (i więcej) co utrudnia sprawę z zabawami w konwersję do SDR.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 23-10-2019

Infuse nie ma żadnych możliwości regulacji, tak masz rację co do DNR'a.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 23-10-2019

Prodarek, czy Twój UB420 po konwersji do SDR przepuszcza 10 bit jeśli wyświetlacz FHD ma wsparcie Deep Color?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 23-10-2019

Wiesz co mój tv chyba nie ma deep color to Panasonic 50G30, wyjście kolorów w ub420 mam ustawione na auto.