Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Mr.Hankey - 15-01-2020

Jakie to płytki konkretnie i w czym objawia się ta niby przewaga X1X nad ub820? Tak się składa, że oba urządzenia mam w domu, więc chętnie sprawdzę te Twoje teorie, bo z testów wychodzi coś zupełnie odwrotnego niż piszesz.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - pmmazz - 15-01-2020

(15-01-2020, 01:25)Mr.Hankey napisał(a):  Jakie to płytki konkretnie i w czym objawia się ta niby przewaga X1X nad ub820? Tak się składa, że oba urządzenia mam w domu, więc chętnie sprawdzę te Twoje teorie, bo z testów wychodzi coś zupełnie odwrotnego niż piszesz.

Podeślij mi na priv adres E-mail to wyślę Ci nagranie


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 15-01-2020

Ale co konkretnie rozumiesz przez słabszą korekcję błędów ?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 15-01-2020

Chyba mu lepiej jakieś płytki czyta może jakieś lekko porysowane tak chyba trzeba to rozumieć, ja mam oba urządzenia ale nie spotkałem się z żadnymi problemami w xbx podoba mi się napęd bo się wsuwa płytki beż żadnej tacki uwielbiam takie napędy Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Mr.Hankey - 15-01-2020

Podoba Ci się też kultura, a właściwie jej brak, pracy urządzenia? Bo o ile przy grach sprzęt jest mega cichy, tak w przypadku filmów UHD robi się już trochę głośno. Wielokrotnie miałem też przypadki, że film nie wystartował za pierwszym czy drugim razem. Było tak na X1S tak samo jest w przypadku X1X.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 15-01-2020

Znaczy BD cicho chodziły przynajmniej taki mam obraz w pamieć, UHD nie sprawdzałem bo nie mam TV UHD, na UB424 już sprawdzałem bo jest konwersja HDR > SDR i on potrafi być dużo głośniejszy w stosunku do BD.
Co do startu płyty owszem był przypadku problemów na XbX.

Jeśli piszemy o kulturze pracy zobacz jak działa mój napęd BD(UHD*) w PC Big Grin

Nagrania z ASUS BW-16D1HT

Włączanie komputer bez płyty
sndup.net/9bf3

Wkładanie płyty UHD Mumia
sndup.net/5zt9

Makemkv odczyt płyty UHD struktury
sndup.net/3b8m

VLC włączenie filmu UHD i przeskakiwanie w różne momenty filmu
sndup.net/9w4n

makemkv odczyt płyty BD struktury
sndup.net/4x3y

makemkv rozpoczęcie wykonania kopi płyty BD struktury
sndup.net/46dd


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - djgromo - 15-01-2020

Dawno już nie odtwarzałem na xboxie, ale kiedyś były problemy ze zmianą warstwy na płycie i przycinało odtwarzanie na ułamek sekundy (wizualnie odczuwalne). Sam napęd w xbox one x jest moim zdaniem gorszego sortu niż ten w xbox one s (chodzi znacznie głośniej).


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Jedi-Matser - 16-01-2020

Po zastanowieniu wybrałem Panasonic DP UB820


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 05-04-2020

Podobno w sony x800m2 i ostatnim firmware naprawili odtwarzanie płyt z DV i tryb ten jest wykrywany automatycznie? potwierdza ktoś?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 18-04-2020

Odtwarzając różne treści filmowo-serialowe z pendrive'a o pojemności 32 GB na odtwarzaczu UHD, "SONY UBP-X500", podpiętym do telewizora specyfikacji OLED: LG E8 o przekątnej matrycy ekranu 65 cali, zetknąłem się z pewnym problemem, którego nie mogę w żaden ,,empiryczny" sposób rozwiązać, np. sprawdzając ustawienia telewizora, co kieruje mnie do wyrażenia zdania i przypuszczenia, że coś musi być na rzeczy z samym odtwarzaczem. Otóż włączając z podpiętego do sprzętu SONY pendrive'a wybrany przeze mnie film czy serial, chcąc dostosować format obrazu materiału do stosunku krawędzi kadru/ekranu: 16:9 - gdzie treść zajmuje całą jego powierzchnię przeważnie zachowując proporcje obrazu, spotykam się z negatywnym skutkiem takowego zabiegu: za Chiny ludowe nie mogę takiego ustawienia uzyskać. Sam telewizor nie reaguje na komendy zmiany formatu obrazu filmu czy serialu, puszczanego z pendrive'a, zainstalowanego w wejściu USB odtwarzacza. Sęk w tym, że, gdy pendrive zostaje podpięty do portu USB telewizora problemu takiego nie ma. Czy ktoś z was mógłby mi ów problem rozjaśnić? Czy spotkaliście się z podobną sytuacją. Sterowniki, aktualizacje TV, lub odtwarzacza? Do diaska, cóż tu za pieronek w tym siedzi.?