Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - pred895 - 18-04-2020

Rozumiem że treści zapisane na dysku USB przez odtwarzacz sony są rozciągane na TV tak aby pasowały do formatu ekranu ? a to samo tylko podpięte bezpośrednio pod TV jest oki ?
Hm gro filmów 2:35,1, czy 4:3 spiraconych/zripowanych są zapisane tylko w pasku bez czarnej przestrzeni 16:9 po bokach lub góra i dół, tak więc odtwarzacz przesyłając obraz na tv głupieje i wypełnia on cały ekran TV z powodu braku na pliku z filmem czarnej przestrzeni 16:9. Albo źle Cię zrozumiałem Tongue


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - JVC 4K - 19-04-2020

Oppo i Cambridge już nie ma ale polecam Pioneer UDP LX 500 lub LX800.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 20-04-2020

Czy rekomendowany przez kolegę odtwarzacz wczytuje napisy z pendrive?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - pmmazz - 20-04-2020

(20-04-2020, 15:01)Daras napisał(a):  Czy rekomendowany przez kolegę odtwarzacz wczytuje napisy z pendrive?

Nie ma aktualnie w bieżącej sprzedaży odtwarzacza 4K UHD z taką funkcją. Wspomniany pionier z serii 500 to odpowiednik Panasa ub9000, z tego co pamietam nie ma wi-fi, drugi to absolutny top ale tez bez tej funkcjonalności - w sensie napisów...


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 20-04-2020

(20-04-2020, 15:26)pmmazz napisał(a):  (...) drugi to absolutny top ale tez bez tej funkcjonalności - w sensie napisów...

Cena też robi wrażenie. Rolleyes


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Kirek - 20-04-2020

Przypuszczalnie ta cena powoduje, rekomendację od użytkownika ponieważ żadnego słowa uzasadnienia już się nie doczekaliśmy, a z informacji w sieci wynika np. że:
- do grudnia 2019 nie miał jeszcze obsługi HDR10+ (i chyba nadal nie ma, bo nie znalazłem potwierdzenia)
- brak wi-fi
Od sprzętu za 10k oczekiwałoby się posiadania takich standardów, choć może nadrabia innymi parametrami aż tak bardzo się nie wczytywałem bo jednak cena nie bardzo na moją kieszeń.
No i jak się ma ta rekomendacja do poniższego cytatu Wink
(14-04-2020, 13:30)JVC 4K napisał(a):  próżność i tyle biedne dzieci w afryce głodują a tu taka rozpusta.



RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 20-04-2020

(18-04-2020, 20:17)pred895 napisał(a):  Rozumiem że treści zapisane na dysku USB przez odtwarzacz sony są rozciągane na TV tak aby pasowały do formatu ekranu ? a to samo tylko podpięte bezpośrednio pod TV jest oki ?
Hm gro filmów 2:35,1, czy 4:3 spiraconych/zripowanych są zapisane tylko w pasku bez czarnej przestrzeni 16:9 po bokach lub góra i dół, tak więc odtwarzacz przesyłając obraz na tv głupieje i wypełnia on cały ekran TV z powodu braku na pliku z filmem czarnej przestrzeni 16:9. Albo źle Cię zrozumiałem Tongue

Wczytując pliki z pendrive'a - bez względu na format zapisu i wielkość tworu audiowizualnego - bezpośrednio do portu USB telewizora "LG OLED E8 65", system operacyjny telewizora na komendę dostosowania formatu obrazu, jeśli np. na wyświetlanym filmie czy serialu z góły i dołu ekranu widoczne są wyraźne ,,czarne paski", do ustawienia "16:9" reaguje prawidłowo. O dziwo zdarzają się jednak wyjątki w tej materii, gdzie takiego parametru ustawić się za Chiny Ludowe nie da, bo ktoś widocznie taki materiał odpowiednio wyedytował (o czym wspominałeś w swej wypowiedzi, co mogłoby być tego przyczyną). Jedyną różnicą, która mogłaby zmienić proporcje wyświetlanego obrazu, to jego zoomowanie w pionie, czego nie stosuję. A teraz drugi przypadek. Jeśli z kolei pendrive wkładam do portu USB odtwarzacza UHD, "SONY UBP-X500", i uruchamiam zapisany na nim jakiś odcinek ulubionego serialu, który ,,oryginalnie" przedstawia obraz w kadrowaniu z ,,czarnymi paskami" u góry i dołu ekranu, i jeśli nastawiam zmianę formatu obrazu w ustawieniach systemowych odtwarzacza i telewizora na "16:9", w żadnym z wypadków obraz nie rozciąga się do wybranej opcji proporcji. I kto wie, czy to również nie jest ta reperkusja zabiegu edycji materiału filmowego, i czy wtedy ani odtwarzacz, ani telewizor zwyczajnie nie głupieją, bo obraz z górnych i dolnych części zostałby... ,,nieciekawie ucięty". Rozważam również wystąpienie w tym dziwnym problemie swego rodzaju sprzężenia w przesyle sygnału elektrycznego: Pendrive wsunięty do portu USB odtwarzacza, odtwarzacz połączony jest z telewizorem itp... Pożyjemy, zobaczymy.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 20-04-2020

Musisz z tym żyć nic nie zrobisz, aby odpowiedzieć jednoznacznie dlatego należało by porównać informacje o plikach, ale tak na prawdę co to zmieni?nic sygnał wysyłany z Sony do tv jest zapewne w proporcjach 16:9 i dlatego nie możesz go "ruszyć". i zapewne z tymi wyjątkami jest podobnie.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - kocurek7 - 13-05-2020

Witam,

nie chcę tworzyć nowego wątku tak więc podepnę się tutaj.
Przejrzałem trochę forum i wyszło mi na to, że godny polecenia jest Oppo 203,
ale ten model już wyginął jak dinozaury albo jest w zaporowych cenach.

Drugi model, który wpadł mi w oko to Panasonic UB820.

Co jeszcze byście polecili do kupienia w 2020 roku. Budżet to max 2000 zł i ani grosza więcej Smile

Pozdrawiam
kocurek7

PS Czasami się zastanawiam czy zakup stacjonarnego odtwarzacza ma sens i czy nie lepiej byłoby
zainwestować kasę na serwer NAS + napęd bluray do kompa i zgrywanie, ale chyba jest problem
z płytami UHD, tak więc na ten moment to mnie powstrzymuje.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Diocletian - 13-05-2020

Również mam przed sobą zakup nowego odtwarzacza i właściwie jedyną opcją dla mnie jest Panasonic 820. Potrzebny mi jest player z wyjściami analogowymi i z tego co wiem, nie ma nic lepszego w cenie do 2k zł.