Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 14-05-2020

Zapomniałem dodać że w Pl nie kupisz jak człowiek bajek dla dziecka typu król lew 2 / 3, Śpiąca królewna i masę innych bajek disney'a tylko jak debil muszę polować na allegro/olx i liczyć że ktoś "normalny" wystawi ofertę.
Pisałem ostatnio w tej sprawie do Galapagos czy planują wznowienie niestety na małe zainteresowanie nie...

(14-05-2020, 12:38)Mierzwiak napisał(a):  brak remastera tego i wielu innych filmów to problem a nie jakiś napisy
Vhs się kiedyś oglądało a ty o remasterach, tłumaczenie to podstawa dobrego seansu.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 14-05-2020

Cytat: tłumaczenie to podstawa dobrego seansu.
Często tak bywa.
Cytat:Ja jestem do dzisiaj zszokowany że na płytach BD nie ma takich filmów jak Rambo
Jedynka była wydana przez KŚ.
Cytat: albo że nie można kupić Terminatora 2...
Można. Czasami. Za 500 zeta Tongue (z tym, że wygląda praktycznie jak DVD).


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 14-05-2020

(14-05-2020, 14:04)Gieferg napisał(a):  Jedynka była wydana przez KŚ
A to przepraszam jakoś mi to umknęło cena pewnie jak za terminatora...

Jeszcze wracając do tych re-masterów czy ostatni remaster Terminatora 2 to nie profanacja?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 14-05-2020

Do oglądania nadaje się tylko jego fanowska przeróbka.
Cytat:A to przepraszam jakoś mi to umknęło cena pewnie jak za terminatora...
200 zeta i fota z Rambo II na okładce.

Może by tak już kończyć te offtopy? Tongue


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 29-11-2020

"Odtwarzacz Blu-ray 4K, Sony UBP-X800M2", czy "Odtwarzacz Blu-Ray 4K, Samsung UBD-M8500"? Który z nich wybrać - a może coś jeszcze innego do kwoty 1500-1600 zł - w odniesieniu do zmiany mojego poczciwego i skromnego pod względem zaawansowania w ,,technikaliach" tu zawartych, modelu odtwarzacza Blu-Ray 4K, "Sony UBP-X500"? Bo ten sprzęt, choć użytkowany przeze mnie tylko rok z miesiącem czasu, i to nie aż tak intensywnie, nie spełnia moich oczekiwań na tyle, aby być odpowiednio zadowolonym z tego, co jego specyfikacja oprócz odtwarzania płyt Blu-Ray i Blu-Ray 4K mi oferuje. "UBP-X500" nie wczytuje niektórych formatów zapisu dźwięku na jakimś pliku video, wraz z ubogim rozpoznawaniem formatów zapisu plików video. Przykładowo, odtwarzając plik mkv (niby UHD, telewizor OLED rozpoznaje efekt HDR) z rozszerzeniem do HDR, poprzez pendrive na tym modelu odtwarzacza, ów sprzęt nie odczytuje ścieżki dźwiękowej, a sam format obrazu HDR już tak. Finalnie dostaję efekt wizualny bez dźwięku. Niekiedy zdarza się, że "UBP-X500" nie akceptuje jakiegoś pliku video - ponownie odtwarzanego z pendrive'a - uważając go ,,za uszkodzony". Oglądam tak ten rodzaj plików video przez pendrive, gdyż mam uszkodzone USB w moim tv, LG OLED E8 65.

Jakieś porady czy wskazówki odnośnie wyboru sprzętu w odniesieniu do problemów, które opisałem powyżej? Chciałem wydać te 1300 - 1700 zł, a może i więcej, na solidny sprzęt odtwarzający Blu-Ray, UHD i pliki z pendrive'ów i dysków zewnętrznych.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 29-11-2020

Translacja z uatu-bełkotu na polski:

Cytat:Odtwarzacz Blu-Ray 4K, Sony UBP-X500, nie czyta dźwięku w niektórych plikach (np mkv), oraz nie chce czytać niektórych plików puszczanych z pendrive'a, wyświetlając komunikat, że plik jest uszkodzony. Czy zastąpienie go Sony UBP-X800M albo Samsungiem UBD-M8500, w czymś pomoże? Ewentualnie innym sprzętem w granicach 1300-1700 zł?



RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 29-11-2020

Jeśli liczysz że wyższy model sony pozwoli na odczyt plików których nie odczytuje twój x500 to się grubo przeliczysz, będzie to samo.
Zamiast szukać odtwarzacza blu-ray, szukaj odtwarzacza do plików.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 29-11-2020

Takie pliki z reguły nie są robione z myślą o stacjonarnych odtwarzaczach. Od zawsze i na każdym odtwarzaczu bywają problemy z odtwarzaniem i nie wiem czy w ogóle istnieje taki sprzęt, który by dawał jakiekolwiek gwarancje, że każdy mkv na nim pójdzie.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 29-11-2020

(29-11-2020, 16:59)Gieferg napisał(a):  Takie pliki z reguły nie są robione z myślą o stacjonarnych odtwarzaczach. Od zawsze i na każdym odtwarzaczu bywają problemy z odtwarzaniem i nie wiem czy w ogóle istnieje taki sprzęt, który by dawał jakiekolwiek gwarancje, że każdy mkv na nim pójdzie.

Prawdopodobnie, ale nie wiadomo czy na pewno, odtwarzacze Blu-Ray / UHD marki "OPPO", czy "Panasonic" z serii DP i DMR mogą problemowi nieodtwarzania wszystkich formatów dźwięku w pliku video, czy podobnie w tej kwestii z obrazem zaradzić. O Panasonikach i sprzęcie OPPO tego rodzaju słyszałem same pochlebne opinie. Może nie czytałem wszystkiego, co ludzie sądzą o odtwarzaczach Blu-Ray 4K tych firm, czy o jeszcze ponoć równie dobrych Pioneerach w tym względzie, ale nie widziałem ani nie słyszaełm, aby zgłaszano problem z ścieżką dźwiękową czy obrazem podczas odtwarzania na nich materiału filmowego z pendrive'a. Może problem tkwi w źródle - w pliku, w samym procesie scalenia dźwięku z obrazem: problem, o którym piszę najczęściej pojawiał się, gdy film czy dany odcinek serialu miał co najmniej dwa kanały dźwięku, np. angielska i angielska + lektor. Muszę rozejrzeć się głębiej na forach (tu do "filmożerców" też zajrzę) tematycznych w obrębie technologii i sprzętu RTV, bo kupując odtwarzacz Blu-Ray 4K za ponad 1500zł lub jeszcze droższy, nie chcę ,,wpaść" z tym, że nie rozpoznaje mi wielu rozszerzeń plików podczas odtwarzania.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 29-11-2020

Nic nie prawdopodobnie ale na pewno. To złe słyszałeś bo panasonic nie czyta prawie nic. A oppo raz że nie jest produkowany dwa nie jest w twoim zakładanym budżecie.
Nie ma na rynku bardziej multimedialnego odtwarzacza od sony w każdym innym obecnie sprzedawanym jest tylko gorzej.

(29-11-2020, 16:43)Uatu_TheWatcher napisał(a):  nie wczytuje niektórych formatów zapisu dźwięku
Konkrety? nie pisz "jakieś" "coś" "niektóre" tylko konkretnie jaki format audio? pewnie truehd/atmos ?