Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - pred895 - 29-11-2020

Jeszcze nie spotkałem się z plikiem który nie został odczytany przez Oppo w nieprawidłowy sposób. Atmosy, HDR, UHD, mkv, mp4 wszystko jak do tej pory śmiga jak należy. Przed Oppo ratowałem się playerem w TV i PS4. Trzeba było tylko przerabiać audio z DTS czy Atmos na acc tak aby konsola to łykała + muk napisów z filmem i też był wszystko oki. Kwestia obejścia ograniczeń odtwarzacza i dostosowania pliku do jego wymogów - mukowanie filmu z napisami, przerabianie audio na przyjazny kodek itp. Na szczęście przy Oppo nie muszę się już w nic bawić Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 29-11-2020

Dlatego powstały klony oppo bez napędu do odtwarzania tylko plików w szczególności obrazów z DV, ale nawet oppo ma buga np z mkv i atmosem, czasem nie załapuje i trzeba przełączyć ścieżki audio. Oppo nigdy też nie odpali plików mkv z DV, w sumie ot nie ma niemożliwych rzeczy ale... Smile

Ogólnie to niedługo będzie już dostępny klon oppo z napędem

[Obrazek: 152852tuihqkyiuvocpkqv.jpg&key=8...6ed0aec4c2]
[Obrazek: 152851f8t8gxtxihhxkhxh.jpg&key=4...dc2f46933a]
[Obrazek: 154320xrz4o6ma4mgul5rg.jpg&key=5...aa164d41fc]


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Bykovsky - 05-12-2020

Nie złośćcie się, ale nie kupiłem wtedy żadnego odtwarzacza... Tongue ale widzę, że temat się rozwinął i mam nadzieję, że inni skorzystali z cennej wiedzy, jaką tutaj można znaleźć.

Jakiś szybki udpate, co jest na rynku wartego uwagi?

Nie wiem czy czekać do wiosny na zakup PlayStation 5, czy może kupić Sony UBP-X800M2. Kwestia, czy warto dopłacać do Dolby Vision - PS5 nie odtwarza ani Dolby Vision ani Dolby Atmos.
Na razie mój pierwszy film na BD UHD czeka w folii - The Revenant Big Grin
[Obrazek: IMG-20201205-161506.jpg]


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 05-12-2020

PS5 jak i PS4 przepuszczą każdy dźwięk Dolby jak i DTS, co do Dolby Vision to prawda nie ma.
https://forum.filmozercy.com/watek-playstation-5-jako-odtwarzacz-ultra-hd-blu-ray


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Mateusz - 05-12-2020

(05-12-2020, 17:21)Bykovsky napisał(a):  PS5 nie odtwarza ani Dolby Vision ani Dolby Atmos

Jeśli chodzi o płyty, to PlayStation 5 przesyła Dolby Atmos.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Bykovsky - 05-12-2020

No akurat nie mam żadnego konkretnego audio oprócz soundbara 2.1, więc Dolby Atmos mnie nie ratuje. Jednak TV ma Dolby Vision, więc nie wiem czy warto wydawać kolejną kasę na odtwarzacz BD UHD z DV, jak konsolę kupię i tak...


Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - vandel - 05-12-2020

Jeśli masz wysokiej klasy tv czyli oled lub fald LCD to nie ma potrzeby posiadać dv. Dv robi super robotę w tańszych tv

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Mierzwiak - 05-12-2020

(05-12-2020, 18:00)vandel napisał(a):  Jeśli masz wysokiej klasy tv czyli oled lub fald LCD to nie ma potrzeby posiadać dv. Dv robi super robotę w tańszych tv
To nie do końca prawda, bo ostatecznie wszystko sprowadza się do tego jakiego rodzaju tone mapping posiada telewizor.

Co prawda takie tytuły stanowią niewielki odsetek, ale jeśli TV wyłącznie ucina detale powyżej pewnego poziomu nitów, to wtedy w niektórych filmach dostaniemy brzydkie, sklipowane detale w źródłach światła. Przykładem jest np. The Meg z jego absurdalnymi kilkoma tysiącami nitów i w jego przypadku Dolby Vision będzie wybawieniem.

Poza tym jeśli TV obsługuje DV to szkoda z tego nie skorzystać, bo dodatkową koszyścią będą chociażby nieco lepsze w stosunku do HDR10 kolory i przejścia tonalne.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 05-12-2020

Poza tym jest coraz więcej wydań filmów DV FEL ze skopaną podstawą HDR10 (głównie te od StudioCanal) co skutkuje w wielu miejscach divxową kompresją i to bez względu na posiadany wyświetlacz, a jednocześnie w DV jest pod tym względem nieporównywalnie lepiej.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 06-12-2020

(29-11-2020, 20:24)prodarek napisał(a):  
(29-11-2020, 16:43)Uatu_TheWatcher napisał(a):  nie wczytuje niektórych formatów zapisu dźwięku
Konkrety? nie pisz "jakieś" "coś" "niektóre" tylko konkretnie jaki format audio? pewnie truehd/atmos ?

Tak, jest to trueHD/atmos; cóż w tej kwestii jest z niektórymi plikami bardzo dziwnie, bo zdarza się, że jakieś video z dziwnym rozszerzeniem mkv i DD 5.1. nie może zostać z pendrive'a na "UBP-X500" odczytane. To dość krutacznie kuriozalna sprawa. Jednak nie ma to tamto, poczekam, jak forumowicz wyżej posiadający Ps5, na to jak i konsola przyjdzie na moje włościa w trakcie drugiego ,,zrzutu" sprzętu do Europy; zamówiłem ,,piąteczkę" w pre-orderze i niestety będę musiał odczekać swoje. Konsole trafiły, co podejrzewam, tylko do wybranych, tych najwcześniej je zamawiających i kupujących. Sęk w tym, że Ps5 będzie ważna dla mnie także, jako odtwarzacz filmów na płytach Blu-Ray/Blu-Ray 4K. Sprzedawać sprzętu "Sony UBP-X500" nie zamierzam, głównie ze względu na fakt, iż będzie służyć mi - oprócz swych podstawowych funkcji - jako czytnik USB: stacjonarnie odtwarzacz ten ma wejście na podpięcie Pendrive'a, a z tego co wiem Ps5 nie ma wolnych wejść USB, tak, aby funkcjonowało ono na zasadzie sczytywania z włożonego pendrive'a plików video do oglądania etc. Czas pokaże...