Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 16-12-2020

(16-12-2020, 11:07)Bykovsky napisał(a):  Jeśli chodzi o Panasonic UB420 - to nie ma go już w sprzedaży. Używanego sprzętu nie chcę kupować.

Cały czas jest w sprzedaży:

https://www.ceneo.pl/67898536

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B07BB8T88X

(16-12-2020, 11:07)Bykovsky napisał(a):  W czym Panasonic jest lepszy od Sony?

Masz wyżej wszystko objaśnione.
Chce Ci się za każdym razem przed obejrzeniem filmu wyszukiwać co jest faktycznie w DV a co w HDR10 ? Kupuj Sony.
Chcesz mieć większą możliwość wystąpienia zacinek przy zmianie warstwy na płytach BD-100 ? Kupuj Sony.
Lubisz jak napisy w trybie HDR wypalają oczy ? Kupuj Sony.
Nie chcesz mieć alternatywy dla swojego TV jeśli chodzi o mapowanie tonów obrazu, a całkiem prawdopodobne, że Panas sobie lepiej poradzi z tym zadaniem od Twojego wyświetlacza ? Kupuj Sony.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 16-12-2020

(16-12-2020, 10:59)prodarek napisał(a):  Ten link do mojego posta też jest błędny bo w tej tabelce funkcja odczyty napisów z usb działa UB420/UB424, a nie działa i na regionfreedom zostało to już poprawione
W takim razie nie mój link jest błędny, tylko informacja w Twoim poście jest już nieaktualna. Poza tym dałem link do wątku, a nie jednego postu.  Akurat od Twojego postu zaczyna się dyskusja na ten temat.
Napisałem też wyraźnie:
(16-12-2020, 10:46)sebas napisał(a):  żeby mieć możliwość wgrania nieoficjalnego softu z funkcjonalnością czytania napisów z USB, musisz mieć UB820

(16-12-2020, 11:10)Bykovsky napisał(a):  Mam wrażenie że Sony X700 (albo i innej marki, w adekwatnej jakości i cenie), byłby dla mnie wystarczający.
Czyli decyzja podjęta. Sony.

(16-12-2020, 11:10)Bykovsky napisał(a):  Nie musi być pancerny i zajmować pół szafki RTV.
UB820 nie jest pancerny. "Pancerny" to może być UB9000 albo Pioneer LX500.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 16-12-2020

Nie unoś się chciałem tylko napisać żeby nikt nie sugerował się tą stara tabelką.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 16-12-2020

(16-12-2020, 11:10)Bykovsky napisał(a):  Jedynie do czego jeszcze bym używał odtwarzacza BD UHD, to słuchanie muzyki z płyt CD, też okazjonalnie.
Jeżeli chcesz używać w tym celu analogowego wyjścia audio, to tańszy Sony go nie ma. UB820 już ma.

(16-12-2020, 11:24)prodarek napisał(a):  Nie unoś się chciałem tylko napisać żeby nikt nie sugerował się tą stara tabelką.
Nie unoszę się. Spoko. Po prostu doprecyzowałem skąd się wziął link właśnie do Twojego postu. Tu jest początek całej dyskusji i dalej wszystko się wyjaśnia - które modele, jaki format napisów i kodowanie znaków. Widziałem, że tabelka jest nieaktualna i dlatego dopisałem, że to musi być UB820 (lub UB9000 oczywiście). Nie chcę, żeby Kolega Bykovsky podejmował decyzję na podstawie niepełnych informacji, chociaż mam dziwne wrażenie, że ona już zapadła już jakiś czas temu. Ale nie krytykuję, nie moje pieniądze. Nie ja będę tego używał. Ja mam na temat Panasów bardzo dobre, ale subiektywne zdanie.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Kirek - 16-12-2020

Jako posiadacz Sony UBP-X700 mogę się częściowo odnieść do powyższych zarzutów.
(16-12-2020, 11:18)misfit napisał(a):  Chce Ci się za każdym razem przed obejrzeniem filmu wyszukiwać co jest faktycznie w DV a co w HDR10 ? Kupuj Sony.
Strasznie irytująca sprawa ze sprawdzaniem co jest w DV. Dodatkowo jak już obejrzysz i od razu nie wyłączysz (mnie to praktycznie zdarza się za każdym razem) to później każdy materiał nawet z BD wysyłany jest jak z DV i trzeba ponownie zatrzymać płytę, wejść w ustawienia i zmienić.  Inna sprawa, że nie sprawdzałem jak będzie wyglądał materiał niedostosowany do DV a tak wypuszczony z Sony pod względem obrazu. Możliwe, że można to ustawienie na stałe zostawić włączone i tyle (choć wątpię Wink)

(16-12-2020, 11:18)misfit napisał(a):  Chcesz mieć większą możliwość wystąpienia zacinek przy zmianie warstwy na płytach BD-100 ? Kupuj Sony.
Potwierdzam, występują zacinki. Ostatnio miałem ich jakby mniej ale jednak się zdarzają, mam wrażenie że szczególnie w tych wcześniejszych wydaniach. Przeważnie wystarczy wysunąć tackę, jeszcze raz wsunąć i płyta już przejdzie. Dodatkowo warto sprawdzić czy nie ma jakiegoś palucha odciśniętego bo mam wrażenie, że odtwarzacz jest mocno czuły na to. W każdym razie każda taka przerwa w seansie irytuje nawet jak rzadko występuje.

(16-12-2020, 11:18)misfit napisał(a):  Lubisz jak napisy w trybie HDR wypalają oczy ? Kupuj Sony.
Wypalania oczu od jasności napisów nie zaobserwowałem, ale też nie mam porównania jak wygląda to na innych odtwarzaczach, możliwe że bardziej komfortowo.

(16-12-2020, 11:18)misfit napisał(a):  Nie chcesz mieć alternatywy dla swojego TV jeśli chodzi o mapowanie tonów obrazu, a całkiem prawdopodobne, że Panas sobie lepiej poradzi z tym zadaniem od Twojego wyświetlacza ?
Na obraz nie narzekam ale też zdaję sobie sprawę że jestem mniej wyczulony niż inne osoby. Nie mam też porównania z innymi odtwarzaczami, możliwe że po takim porównaniu zmieniłbym zdanie Smile

Co do odtwarzania z plików to nie radzi sobie z Atmosem w pliku mkv, ale jeżeli masz plik m2ts to już pójdzie. Nie odtworzy też flac z zapisaną ścieżką 7.1 ale tego pliku nie udało mi się odtworzyć na żadnym posiadanym sprzęcie Smile. Z flac 5.1 już sobie poradził.
To co przemawia na jego plus to kompaktowa wielkość i cena.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 16-12-2020

(16-12-2020, 11:54)Kirek napisał(a):  
(16-12-2020, 11:18)misfit napisał(a):  Lubisz jak napisy w trybie HDR wypalają oczy ? Kupuj Sony.
Wypalania oczu od jasności napisów nie zaobserwowałem, ale też nie mam porównania jak wygląda to na innych odtwarzaczach, możliwe że bardziej komfortowo.

Na 700 nitowym OLED jeszcze aż takiego problemu z tym nie ma, chociaż to też w dużej mierze zależy od wrażliwości oczu danej osoby oraz tego w jakim poziomie szarości zostały zapisane napisy dla danego filmu (np. oglądanie polskiego 1917 w zaciemnieniu pokoju nie wyszło za dobrze moim oczętom).
Ale na jasnych LCD z 1000 nitami czy więcej to jest IMO podstawa, już nawet pomijając to, że takie bardzo jasne napisy uwypuklą jeszcze bardziej niedoskonałości takiego lcdka (blooming).

(16-12-2020, 11:54)Kirek napisał(a):  
(16-12-2020, 11:18)misfit napisał(a):  Nie chcesz mieć alternatywy dla swojego TV jeśli chodzi o mapowanie tonów obrazu, a całkiem prawdopodobne, że Panas sobie lepiej poradzi z tym zadaniem od Twojego wyświetlacza ?
Na obraz nie narzekam ale też zdaję sobie sprawę że jestem mniej wyczulony niż inne osoby. Nie mam też porównania z innymi odtwarzaczami, możliwe że po takim porównaniu zmieniłbym zdanie Smile

To też zależy od konkretnego TV. Na naszym LG OLED mapowanie tonów dla treści HDR10 pozostawia sporo do życzenia. Włączenie dynamicznego mapowania tonów w LG niweluje jedne problemy, a wprowadza inne (np. zupełnie niepotrzebne rozjaśnianie obrazu co nie raz mnie irytowało w ciemnych scenach). W takich sytuacjach HDR Optimizer nie zaszkodzi, a i może i pomóc. Ale na ten temat lepiej wypowiedzą się Mierzwiak i Mr.Hankey, którzy na co dzień mieli możliwość porównania.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Bykovsky - 16-12-2020

Okej, dostrzegam zalety Panasonica. Tym bardziej zmartwiły mnie rzekome przycinki przy odtwarzaniu płyt 3-warstwowych na Sony (czyżby walnięte lasery?). Jednakże dalej nurtuje mnie jedno pytanie. Mamy tutaj dwa przedziały cenowe - 1000 zł oraz 1500 zł, zatem:

Nieważne czy Panasonic UB-420/450, czy Sony X700 (czy nawet LG UBK90, chyba że wybijecie mi to z głowy) z półki cenowej 1000 zł - pytanie czy naprawdę warto dopłacać 500 zł do wyższej półki? Chodzi mi tu raczej o racjonalne podejście (wiadomo, mocno subiektywne stwierdzenie), bo wydać kasę to nie problem.  

Podkreślam, że mam TV bez Dolby Vision (jestem mega zadowolony z niego, jednakże brak DV to fakt...) oraz soundbar 2.1 - i to nie zmieni się raczej do momentu kupna domu i zaaranżowania pomieszczenia na standard domowej salki kinowej, czyli kilka lat.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 16-12-2020

Ub420/ub424

Albo na bogato ub820/ub824.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - mover2002 - 29-12-2020

Witam,
potrzebuję zakupić odtwarzacz UHD,
dużego wyboru nie mam, chciałbym nie wydawać więcej niż 1300 zł
myślę o ub424 lub X800M2

w przypadku sony zastanawia mnie jak wygląda kwestia Dolby Vision,
telewizor tego nie odtwarza, czy oznacza to że z automatu może być wyłączone i nie trzeba się bawić we włączanie lub wyłączanie?


telewizor samsung q60r, soundbar samsung HW-Q800T


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - djgromo - 29-12-2020

W odtwarzaczach Sony w menu urządzenia jest opcja od załączenia/wyłączenia obsługi Dolby Vision. W Twoim wypadku wystarczyłoby tą opcję wyłączyć i się nie przejmować. Załączenie tej opcji wymusza tryb obrazu Dolby Vision w telewizorze nawet jak płyta nie posiada danych DV. Czyli można wymusić na zwykłej płycie DVD, Blu-Ray żeby telewizor myślał, że takie dane się tam znajdują.