Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 29-12-2020

Obecnie mam mnóstwo spraw na głowie. Jednak dzisiejszy dzień poświęciłem analizie informacji utrwalonych w internetach. W sumie cieszę się. Na chwilę odskoczyłem od trudów dnia codziennego. Nadto, ugruntowałem swoje przekonania w kilku kwestiach. Ale do rzeczy. Może poniższe cytaty zainteresują osoby posiadających „stare” wyświetlacze, a wyczekujące okazji kupna upragnionego telewizora / projektora UHD HDR (?).

Maciej Koper napisał:
(…)
Pewną wadą odtwarzacza jest to, że informacje odtwarzanej treści są bardzo lakoniczne. W okienku dowiemy się jaka jest rozdzielczość i klatkaż materiału, a także, czy seans odbywa się w SDR, HDR, czy możne następuje konwersja HDR->SDR. Brakuje jednak informacji jaki materiał zapisany jest na nośniku (kodek wideo, audio, przestrzeń barwna, hdr/sdr, rozdzielczość, głębia koloru, ilość kanałów dźwiękowych), a także co pojawia się bezpośrednio na wyjściu playera (taki sam zestaw informacji).
(…)
By dowiedzieć się, co wydostaje się z playera zmuszony byłem więc użyć zewnętrznego procesora obrazu. Wychodzi na to, że wypuszcza on wszystko zgodnie z ustawieniami w menu. Gdy pozostawimy funkcję “deep color” na auto, to uzyskamy 12 bitowy kolor.
X800 nie ma też problemu z podaniem treści w 1080p z szeroką paletą barw i HDR. To dobra wiadomość dla osób posiadających telewizory Sony Full HD, wspierające części standardu UHD!

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-ubp-x800-test-pierwszego-odtwarzacza-uhd-blu-ray-firmy-sony/3/

(…)
W ogólnym założeniu, odtwarzacz Blu-ray nie powinien dokonywać jakiejkolwiek obróbki obrazu, a jedynie przekazywać go do źródła w takiej formie w jakiej został nagrany. Mniej więcej takie zadanie realizuje Sony.
(...)

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-ubp-x800-test-pierwszego-odtwarzacza-uhd-blu-ray-firmy-sony/4/

Oczywiście ktoś może postawić zarzut, że cytaty wyrwane są z szerszego kontekstu. Zachęcam do lektury całości. Tego typu analiz jest w necie bez liku!

Spokojnego Nowego Roku!


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 29-12-2020

Daras zapomniał jeszcze wkleić taki cytat z tegoż artykułu:

Cytat:Treść Ultra HD zapisana na nośniku jest niekompatybilna ze sprzętem poprzedniej generacji. Każdy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray, by spełnić wymogi specyfikacji, musi jednak być w stanie dokonać konwersji do postaci kompatybilnej z wyświetlaczem Rec 709 / 1080p / SDR.

A do zabaw z konwersją HDR do SDR odtwarzacze Sony są bardzo słabym wyborem o czym może Was przekonać Vincent, który nie raz robił porównanie do Panasa.






RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - engajner - 30-12-2020

Lepiej dołożyć i kupić ub820. Do tego nowy soft i żaden sony tego nie pobije.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 30-12-2020

Nie - Misfit. O niczym nie zapomniałem. Masz dostęp do mojej pamięci? Smile  Zamiast wklejać cały tekst, wybrałem "gros" interesujących mnie fragmentów. Nadto – zasugerowałem przeczytanie całego tekstu.

Życzę spokoju w nowym roku.

P.S. Niech każdy wybiera wedle uznania. Czy mamy na forum przedstawicieli określonych koncernów?  Żarcik, panie. To tylko żarcik. Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 30-12-2020

Czyli wychodzi na to, że świadomie próbowałeś wyprowadzić w maliny forumowiczów. Nieładnie, bardzo nieładnie Smile

Zacytowany przez Ciebie fragment z Kopera o podawaniu treści w 1080p z szeroką paletą barw i HDR dotyczy tylko i wyłącznie wyświetlaczy Full HD z obsługą HDR i WCG oraz rzecz jasna złączem HDMI 2.0 i HDCP 2.2 i w żadnym razie nie ma przełożenia dla osób posiadających „stare” wyświetlacze.
Takie wyświetlacze Full HD z obsługą HDR miały swoje pięć minut w sytuacji gdy odpowiedniki UHD były nieosiągalne cenowo dla zwykłego Kowalskiego. Obecnie najwłaściwszym dla nich miejscem jest muzeum rupieciarni Wink


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 30-12-2020

No nie mogę. Rolleyes Po raz kolejny zauważam, że co niektórzy forumowicze z trudem potrafią zrozumieć treści oczywiste. Wink Wybrałem cytaty, podpiąłem linki – niech każdy robi z tym co chce.

Gdy padnie mi rzutnik FHD to kupię kolejny. Jaki? Także FHD, lecz z obsługą HDR. Mam setki płyt BD, a tylko kilka UHD. Nie przepadam za interpolacjami, zatem aktualna na rynku oferta da mi najprawdopodobniej wystarczającą satysfakcję. Cool


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Mierzwiak - 30-12-2020

(30-12-2020, 17:48)Daras napisał(a):  Gdy padnie mi rzutnik FHD to kupię kolejny. Jaki? Także FHD, lecz z obsługą HDR.
I wtedy będziesz mógł pisać o namiastce HDR Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 30-12-2020

Ubiegłeś mnie, to samo miałem napisać Smile
Zapewne DLP, a w nich to właśnie 4K robi największą różnicę względem BD z tego co oferuje UHD. Taki peszek.

Daras - to trzeba było zostawić info że ten zacytowany przez Ciebie fragment odnosi się do wyświetlaczy FHD z obsługą HDR i wszystko byłoby jasne. Ten "mały" szczegół, którego zabrakło, robi tutaj zasadniczą różnicę, nie sądzisz ?
W obecnej formie na podstawie Twojego posta spokojnie można było wydedukować, że sugerujesz iż dzięki temu Soniakowi na zwykłym FHD można otrzymać HDR i WCG.
Tak, wiem - absurdalna teza, ale biorąc pod uwagę ostatnie posty odnośnie HDR na Twojej Optomie to spokojnie można to było wziąć na serio.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Bykovsky - 24-01-2021

(16-12-2020, 11:20)sebas napisał(a):     Bykovsky napisał(a):  
   Mam wrażenie że Sony X700 (albo i innej marki, w adekwatnej jakości i cenie), byłby dla mnie wystarczający.

Czyli decyzja podjęta. Sony.

Znasz mnie chyba lepiej, niż ja siebie...

[Obrazek: 142450844-3734325676605900-2235327090348808494-o.jpg]

Długo się gryzłem z tym, czy dołożyć więcej kasy do Panasonic DP-UB820, naprawdę nie dawało mi to spokoju. Odpuściłem jednak, mam nadzieję, że nie będę żałował.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 24-01-2021

(24-01-2021, 13:18)Bykovsky napisał(a):  Znasz mnie chyba lepiej, niż ja siebie...
Muszę sobie zamówić  T-shirt z napisem "A nie mówiłem...". Coś ostatnio często mam rację. Miłego użytkowania. Ważne, żeby dobrze służył.