Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - djgromo - 24-01-2021

Ja się nawet zastanawiałem kiedyś czy nie wymienić mojego Sony na Panasonica, ale kilka bajerów w pilocie z których korzystam jednak mnie przytrzymało przy obecnym odtwarzaczu.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Bykovsky - 27-01-2021

(24-01-2021, 13:18)Bykovsky napisał(a):  [Obrazek: 142450844-3734325676605900-2235327090348808494-o.jpg]

Długo się gryzłem z tym, czy dołożyć więcej kasy do Panasonic DP-UB820, naprawdę nie dawało mi to spokoju. Odpuściłem jednak, mam nadzieję, że nie będę żałował.

Korzystając z okazji, aby nie zakładać nowego wątku - czy ktoś potrafi mi doradzić, czym różnią się dwie opcje w funkcji "4K upscaling"? Do wyboru są Auto1 i Auto2, oczywiście poza opcją off. Którą wybrać?

Próbowałem obu na kilku filmach Blu-ray oraz na jedynej płycie DVD jaką posiadam (koncert zespułu Kasabian) i nie widzę żadnej różnicy zarówno między tymi dwiema, jak i gdy 4K upscaling jest wyłączony.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 27-01-2021

Jeśli nie widzisz żadnej różnicy to chyba możesz wybrać którąkolwiek Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Bykovsky - 27-01-2021

(27-01-2021, 11:45)Gieferg napisał(a):  Jeśli nie widzisz żadnej różnicy to chyba możesz wybrać którąkolwiek Smile

Albo wyłączyć całkiem? Tongue Skoro nie widzę różnicy między off, Auto1 i Auto2. Albo nie bardzo pojmuję 4K upscaling i jego działanie.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 27-01-2021

@Bykovsky
W tematyce skalowania powiedziano już chyba wszystko. Żeby zobaczyć ewentualnie jakąś różnicę musiałbyś oglądać z bardzo bliska obraz zatrzymany na stopklatce, ewentualnie użyć jakichś planszy testowych przygotowanych dla DVD (Burosch kiedyś  miał takowe, z tego co pamiętam). Wtedy może jakąś różnicę zobaczysz.
Gdy masz opcję 4K upscaling ustawioną na OFF, to wtedy po prostu Twój telewizor wykonuje skalowanie (zakładam, że jest 4K). Jeżeli dodatkowo jest tej samej firmy co odtwarzacz, to tym bardziej nie będzie różnicy.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 27-01-2021

Cytat:Albo nie bardzo pojmuję 4K upscaling i jego działanie.

Bo upscaling tak naprawdę to w ogóle niewiele daje Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 27-01-2021

Nie chciał byś widzieć obraz bez żadnej metody upscalingu, każde urządzenie ma "jakiś algorytm".

Bykovsky a co do sony to przeczytaj sobie to
Z powyższych ustawień interesującym może być ustawienie skalowania do 4K, czytelnik mógłby się domyślać, czy powoduje ono jakąś zmianę jakości obrazu. Nic z tych rzeczy! Dotyczy ono jedynie scenariuszy w których odtwarzacz będzie upscalował, a w których wypuści rozdzielczość 1080p. Po dalsze detale odsyłam do instrukcji urządzenia.
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-ubp-x800-test-pierwszego-odtwarzacza-uhd-blu-ray-firmy-sony/?showfull=1

Instrukcja sony

x [Ustawienie skalowania do 4K]
[Auto1]: Emituje sygnały wideo 2K (1920 ×
1080) podczas odtwarzania wideo i wideo 4K
podczas odtwarzania zdjęć/usług
sieciowych/Miracast po podłączeniu do
urządzeń Sony obsługujących zawartość 4K.
Odtwarza sygnał wyjściowy wideo w
rozdzielczości 4K w przypadku łączenia z
urządzeniami kompatybilnymi z technologią
4K marki innej niż Sony.
To ustawienie nie działa w przypadku
odtwarzania obrazów wideo 3D.
[Auto2]: Automatycznie odtwarza sygnał
wyjściowy wideo w rozdzielczości 4K po
połączeniu z urządzeniami kompatybilnymi z
technologią 4K.
[Wyłącz]: Wyłączenie funkcji.
b
Jeżeli sprzęt Sony nie zostanie wykryty po
wybraniu opcji [Auto1], ustawienie będzie
miało taki sam skutek, jak ustawienie [Auto2].

[4K Upscale Setting]
[Auto1]: Outputs 2K (1920 × 1080) video
signals during video playback and 4K video
signals during photo/Network Services/
Miracast playback when connecting to a Sony
4K-compatible equipment.
Outputs 4K video signals when connecting to
a non-Sony 4K-compatible equipment.
This setting does not work for 3D video image
playback.
[Auto2]: Automatically outputs 4K video
signals when you connect a 4K-compatible
equipment.
[Off]: Turns off the function. b
b
If your Sony equipment is not detected when
[Auto1] is selected, the setting will have the
same effect as [Auto2] setting.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 27-01-2021

Cytat:Nie chciał byś widzieć obraz bez żadnej metody upscalingu, każde urządzenie ma "jakiś algorytm".

No każde ma jakiś i zazwyczaj to wystarcza, a dodatkowe bajery w tym kierunku niewiele zmieniają.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - djgromo - 27-01-2021

Te opcje Auto1 i Auto2 są opisane w instrukcji. Z tego co pamiętam, któreś rozwiązanie jest dedykowane telewizorom Sony.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 27-01-2021

(27-01-2021, 12:36)prodarek napisał(a):  Bykovsky a co do sony to przeczytaj sobie to
Z powyższych ustawień interesującym może być ustawienie skalowania do 4K, czytelnik mógłby się domyślać, czy powoduje ono jakąś zmianę jakości obrazu. Nic z tych rzeczy! Dotyczy ono jedynie scenariuszy w których odtwarzacz będzie upscalował, a w których wypuści rozdzielczość 1080p. Po dalsze detale odsyłam do instrukcji urządzenia.
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-ubp-x800-test-pierwszego-odtwarzacza-uhd-blu-ray-firmy-sony/?showfull=1

Ktoś coś z tego rozumie ?
Skoro odtwarzacz wypuści 1080p to nie będzie upscalował - oczywiście zakładając, że zapodamy mu źródło o rozdzielczości 1920x1080.