Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 27-01-2021

Przeceniłeś mnie, ale dzięki.  Cool  Język angielski znam na poziomie podstawowym.
O tym myku z DV dowiedziałem się z tekstu polskiego recenzenta. Wobec braku odpowiedniego wyświetlacza informację potraktowałem jako ciekawostkę.

EDIT:
(27-01-2021, 17:01)Daras napisał(a):  Właśnie o czymś takim czytałem w pewnej recenzji. Smile



RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 27-01-2021

Wielokrotnie o tym pisaliśmy na forum, że odtwarzacze Sony po aktywacji DV nie przełączają się automatycznie do optymalnego trybu tak jak to robią odtwarzacze innych firm (czyli SDR odpalamy w trybie SDR, HDR10 w HDR10, DV w DV) lecz wszystko jest konwertowane do DV, nawet BD i DVD Smile

Czyli jeśli chcemy obejrzeć DVD, BD czy UHD SDR/HDR10 tak jak Bozia przykazała to należy pamiętać aby w odtwarzaczu wyłączyć opcję DV. Zajebiście, nie ?
Sęk w tym, że dla zwykłego Kowalskiego to nie jest takie proste w zweryfikowaniu czy posiadany przez niego film został wydany w DV lub w HDR10.

Wielokrotnie było też o tym dlaczego wymuszanie trybu HDR dla treści SDR to jest totalnie poroniony pomysł. No, ale tak jak nie brakuje osób oglądających filmy w najmniej do tego przystosowanych trybach dynamicznych/sklepowych, tak i tutaj znajdzie się ktoś kto będzie zachwalał tego typu rzeczy.
Odpalanie treści HDR10 w trybie DV w teorii już aż tak głupie być nie musi (sam tak robię w swoim OPPO Tongue ), ale wg. tego filmiku Vincenta, który wkleiłem, w odtwarzaczach Sony to przynosi same złe rzeczy. Ale to też może być zależne od danego modelu telewizora więc mimo wszystko radzę to każdemu sobie zweryfikować we własnym zakresie, przede wszystkim pod kątem tego czy po takiej konwersji nie dostaliśmy w prezencie black crusha, jak ma się sprawa z widocznością detali w bielach oraz czy przejścia tonalne nie uległy pogorszeniu względem trybu HDR10.

PS. W odtwarzaczach OPPO też jest taki myk z DV, tyle, że jako dodatkowa opcja. W opcji "Auto" wszystko przełącza się do właściwego trybu obrazu więc to jest niepojęte dlaczego Sony po dziś dzień nie potrafi zaimplementować tak podstawowej funkcji u siebie.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 28-01-2021

Na tym forum czytam wyłącznie starannie wybrane wątki / tematy / posty. Nie wiedziałem, że myk DV od Sony został już tu podniesiony. Wklej rzeczone linki, poczytam.

Rozumiem stanowisko Vincenta. Jednak polski recenzent chwalił dyskutowaną konwersję, choć rzecz dotyczyła określonego tytułu BD. Nie zgłębiałem tematu. W wolnej chwili postaram się znaleźć tamten artykuł.

Jutro znowu podejmuję walkę o sprawy bardziej istotne niż hobby. Niestety.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Krzych2k - 17-02-2021

Poszukuję odtwarzacza 4K region free (jeżeli chodzi o techniczne kwestie - mam dwie lewe ręce, wolę nie kombinować z ,,zdejmowaniem'' blokady) ktoś coś może polecić?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - fire_caves - 17-02-2021

(17-02-2021, 14:32)Krzych2k napisał(a):  Poszukuję odtwarzacza 4K region free
https://www.amazon.com/region-free-4k-blu-ray-player/s?k=region+free+4k+blu+ray+player
https://www.220-electronics.com/blog/best-region-free-4k-blu-ray-players-of-2020
http://www.regionfreedvd.net/uncategorized/top-10-region-free-blu-ray-players-for-2020-2021.html


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 22-02-2021

Posiadając Ps5 w swoim domowym zaciszu, podłączonym odpowiednim kablem HDMI GÖTZE & JENSEN z pozłacanymi końcówkami do odbiornika TV OLED LG E8 65, zastanawia mnie jak przy tej specyfikacji będzie zachowywać się konsola odtwarzając płyty z filmami lub serialami: 4K, płyty Blu-Ray lub DvD. I chyba najmocniej ,,geekowsko najintensywniej" interesuje mnie w tym zestawieniu ,,ta gorszego sortu" opcja: DvD; byłby to dysk DvD odtwarzany na Ps5 i odtwarzaczu Blu-Ray 4K SONY UBP X-500. Pytanie jest więc konkretne, proste łopatologicznie i zwięzłe: jak wygląda (nie patrząc się na ustawienia parametrów obrazu w telewizorze, którego specyfikację podałem) obraz i dźwięk odtwarzany i skalowany przez konsolę lub mój odtwarzacz z płyty DvD? Czy dostaniemy finalnie obraz w jakości Full HD, HD? Jest to dość dla mojej estetyki i gustu odbioru tworu audiowizualnego istotne, bo gdyby puszczana na którymś bądź obu sprzętach płyta DvD dawałaby dość czysty, mało ziarnisty, płynny i w miarę ostry obraz na OLEDowym TV, byłbym skłonny jakiś film na płycie DvD kupić, zwłaszcza coś z ,,kina klasy B...C, Z" etc.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 22-02-2021

Tłumaczenie z uatuwatcherowego:

"Czy jak puszczę na swoim super-duper-wypasionym sprzęcie DVD, to jakimś cudownym sposobem będzie z tego HD?"

Odpowiedź:

NIE.

SD to SD, niczym lepszym nigdy nie będzie. Nie pomoże ci żaden telewizor, żaden odtwarzacz i żaden kabel. Pozłacane końcówki też nie.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - engajner - 22-02-2021

Nawet jak kupisz kabel hdmi od wireworld to film na DVD będzie dalej wyglądał jak film DVD.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 22-02-2021

(22-02-2021, 11:33)Uatu_TheWatcher napisał(a):  Posiadając Ps5 w swoim domowym zaciszu...
Dla estetyki i gustu odbioru tworu audiwizualnego płyta DVD puszczana na którymś bądź obu sprzętach może zapewnić dość czysty, mało ziarnisty i w miarę ostry obraz. Przy tej specyfikacji będzie zachowywać się konsola zgodnie z przeznaczeniem ale odpowiadając najintensywniej dodam, że w tym zestawieniu tego gorszego sortu wszystko zależeć od jakości krążka (bitrate, wielkość ziarna itp.).

P.S.
Gieferg, trochę Cię zaskoczę. Kiedyś pisałem o technologii, która ominęła Polskę. Korzystałem z niej będąc posiadaczem projektora SD. Otóż po usunięciu przeplotu (wejście komponent) otrzymywałem jakość zwaną na zachodzie EDTV. Zdaniem ekspertów format był bliższy HD niż SD, ale to nadal nie było FHD.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 22-02-2021

[Obrazek: L168ZYW.gif]