Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Mierzwiak - 09-05-2021

Będzie działać Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 10-05-2021

@Bender
Nawet Dyski UHD będzie odtwarzał i na tej plaźmie będa wyświetlane. Oczywiście wcześniej musisz ustawić w menu konwersję do 1080p/BT.709. Obrazu 4K nawet nie spróbuje wysłać, bo dowie się od plazmy, że ta tego nie obsługuje i już. Potem, zależnie od producenta płytki (czytaj wytwórni) przed rozpoczęciem odtwarzania filmu wyświetlona zostanie jakaś plansza z informacją, że ekran nie obsługuje 4K i HDR, i musisz być świadomy, że nie osiągniesz maksymalnej możliwej jakości obrazu jaką oferuje płyta. Na dyskach od Universala, trzeba to dodatkowo potwierdzić kliknięciem "OK". I tyle.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Bender - 10-05-2021

No i git, bo z nowym TV czekam na przeprowadzkę a to jeszcze może potrwać, a stary player już mi szwankuje. Dzięki panowie.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Miki1306 - 07-07-2021

Dzień dobry,
Rozpoczynam moją przygodę z filmami w domowym zaciszu, stoję teraz przed wyborem odtwarzacza Blu-Ray nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii dlatego chciałbym bardzo prosić o waszą pomoc.
Mój domowy zestaw składa się z:
Amplituner: Marantz 6015 (kino domowe 5.1.2)
Tv: LG 65SM8600
Budżet: 1000-1300 zł

Z początku zastanawiałem się nad Panasonic DP-UB450 lecz z tego co wyczytałem na forum nie bardzo się opłaca.
Widziałem, że polecacie Panasonic DP-UB820, niestety ponad 2k to jak dla mnie dość sporo za sam odtwarzacz ewentualnie zastanawiam się czy w granicy 2k nie lepiej byłoby kupić Xbox series x jako odtwarzacz Blu-Ray (ponoć obsługuje z płyt zarówno Atmos i inne w przeciwieństwie do PS5)
Znalazłem jeszcze kilka ofert na Sony UBP-X700 więc może to byłby dobry strzał ?
Ewentualnie czy moglibyście mi coś zaproponować w budżecie około 1000 zł ?

Głównie zależy mi na tym aby odtwarzacz nie zacinał się podczas oglądania 4k, obsługiwał formaty typu: Dolby Atmos, Dolby Vision itp, zapewniał dobrej jakości obraz, oczywiście wszystko w granicach rozsądku wiem, że mój budżet nie jest najwyższy.

Ps. Jestem nowy więc jeśli coś źle napisałem proszę o wyrozumiałość Angel


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - blu_ray - 07-07-2021

jeśli mówimy o "mniejszym budżecie" to od siebie polecę w cenie około 600 zł LG UBK90 na "polskim" Amazonie - w tej cenie jest relatywnie wszystko Smile
sam używam - nie zacina się i szokująco cichy - czyli cichy autentycznie w tej klasie - czyta wszystko - potrzebne "kodeki" praktycznie wszystkie (brak sacd) - dla mnie duży plus w tej cenie
pozdrawiam


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - djgromo - 07-07-2021

Ja używam X700, kupiłem odpakowany za ok 650zł i jestem z niego zadowolony. Spełnia wszystkie wymogi co napisałeś.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Miki1306 - 07-07-2021

(07-07-2021, 11:10)djgromo napisał(a):  Ja używam X700, kupiłem odpakowany za ok 650zł i jestem z niego zadowolony. Spełnia wszystkie wymogi co napisałeś.

Z tego co widzę w opisie masz też wymienioną przeze mnie konsole Xbox series X odtwarzałeś na niej jakieś filmy jest jakaś widoczna różnica w jakości ?
to prawda, że w X700 trzeba przed filmem zmieniać ręcznie te formaty Dolby Vision itp ?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - engajner - 07-07-2021

Jeśli nastawiasz się mocno na płyty to radzę zainwestować w coś lepszego. Panas ub820 to bardzo dobry sprzęt, z alternatywnym softem możesz kupować filmy bez polskich napisów i wczytać je z pena. Na pewno jest to lepsza opcja niż sony ale...droższa.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - KamilOnline - 07-07-2021

(07-07-2021, 11:00)Miki1306 napisał(a):  Dzień dobry,
Z początku zastanawiałem się nad Panasonic DP-UB450 lecz z tego co wyczytałem na forum nie bardzo się opłaca.

Ja mam UB450 od Panasa i nie mam na co narzekać. Oglądam filmy na TV, odtwarzacz wspiera DV i HDR10+ (co jest plusem przy filmach Foxa i ostatnio Warnera – m.in. Scooby) i doskonale spełnia swoje zadanie.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Miki1306 - 07-07-2021

(07-07-2021, 11:36)engajner napisał(a):  Jeśli nastawiasz się mocno na płyty to radzę zainwestować w coś lepszego. Panas ub820 to bardzo dobry sprzęt, z alternatywnym softem możesz kupować filmy bez polskich napisów i wczytać je z pena. Na pewno jest to lepsza opcja niż sony ale...droższa.

Dziękuję za info nawet nie wiedziałem, że jest opcja dodawania napisów z pamięci zewnętrznej..