Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Mierzwiak - 07-07-2021

(07-07-2021, 11:50)Miki1306 napisał(a):  Dziękuję za info nawet nie wiedziałem, że jest opcja dodawania napisów z pamięci zewnętrznej..
Bo nie ma, do tego trzeba mieć przerobiony soft autorom którego trzeba zapłacić nieokreśloną sumę, czytaj: zaproponować własną kwotę i mieć nadzieję, że się zgodzą. W moim przypadku było to €40.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - djgromo - 07-07-2021

(07-07-2021, 11:30)Miki1306 napisał(a):  Z tego co widzę w opisie masz też wymienioną przeze mnie konsole Xbox series X odtwarzałeś na niej jakieś filmy jest jakaś widoczna różnica w jakości ?
to prawda, że w X700 trzeba przed filmem zmieniać ręcznie te formaty Dolby Vision itp ?

Zanim kupiłem Sony X700 przez ponad rok używałem Xbox One S i potem One X do odtwarzania filmów. Byłem zadowolony z odtwarzania filmów. Trochę niewygodne było menu w obsłudze padem, ale podobno można dokupić pilot do sterowania. W Series X raz odpaliłem na próbę napęd z filmem na testy i wydaje mi się, że zastosowali głośniejszy napęd niż w poprzednich modelach. Jeśli planujesz konsolę do grania i odtwarzania filmów to Xbox jest dobrym wyborem. Codo Dolby Vision w Sony X700 to tam jest w menu taki przełącznik na sztywno. Jak go włączysz to na wszystkich płytach uruchamia się tryb TV z presetem dolby vision. Jak wsadzisz płytę 4K z filmem w DV to zobaczysz to co chciałeś zamiast zwykłego HDR10. Jak wsadzisz płytę bez DV to odtwarzacz i tv zostanie w trybie DV i sam przemapuje kolory. Jak wyłączysz w menu tryb dolby vision to normalnie będą się odpalały filmy w SDR i HDR10.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Miki1306 - 08-07-2021

Czy przy SONY UBP-X800M2 też jest możliwość takiego przerobienia aby dodawać te napisy z pamięci zewnętrznej ?
Od czego to zależy w jaki sposób mógłbym to sprawdzić ?

Co do filmów jak mówię narazie zaczynam swoją przygodę więc myślę, że tego Panasonic ub820 nie będę umiał w pełni wykorzystać choć ta możliwość dorzucenia napisów genialna ale cena 2000 no dla mnie na ten moment to zbyt wiele.

A czy Sony x700 lub x800m2 ewentualnie ten Panasonic DP UB450 dają rade z filmami z dysku zewnętrznego w 4k ?

Chodzi mi głównie o to czy zacina się w trakcie filmu lub czy są jakieś problemy np. z formatami typu np. Atmos lub 4k przy odtwarzaniu z dysku ?
Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

Wiem, że lepiej kupić do tego celu te przystawki typu Nvidia SHIELD TV Pro ale no narazie budżet nie pozwali na oba urządzenia. Sad


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - KamilOnline - 08-07-2021

(08-07-2021, 06:54)Miki1306 napisał(a):  Czy przy SONY UBP-X800M2 też jest możliwość takiego przerobienia aby dodawać te napisy z pamięci zewnętrznej ?
Od czego to zależy w jaki sposób mógłbym to sprawdzić ?

Co do filmów jak mówię narazie zaczynam swoją przygodę więc myślę, że tego Panasonic ub820 nie będę umiał w pełni wykorzystać choć ta możliwość dorzucenia napisów genialna ale cena 2000 no dla mnie na ten moment to zbyt wiele.

A czy Sony x700 lub x800m2 ewentualnie ten Panasonic DP UB450 dają rade z filmami z dysku zewnętrznego w 4k ?

Chodzi mi głównie o to czy zacina się w trakcie filmu lub czy są jakieś problemy np. z formatami typu np. Atmos lub 4k przy odtwarzaniu z dysku ?
Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

Wiem, że lepiej kupić do tego celu te przystawki typu Nvidia SHIELD TV Pro ale no narazie budżet nie pozwali na oba urządzenia. Sad

Sony sobie nie poradzi z napisami zewnętrznymi.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 08-07-2021

Ani nie poradzi sobie żaden z wyżej wymienionych odtwarzaczy z plikami w zadowalający sposób, na sony coś tam jeszcze włączysz a panasie prawie nic nie działa.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - engajner - 08-07-2021

Jeśli pliki to np. Zidoo jest ciekawą opcją. Popatrz są różne modele. Panas czy Sony są tragiczne w obsłudze plików bo nie takie jest przeznaczenie tych odtwarzaczy.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Miki1306 - 08-07-2021

Co do plików to będę później przeglądał tego typu urządzenia, narazie zależy mi na odtwarzaczu.
Czyli jeśli będę wybierał między sony x700/x800m2 lub Panasonic ub450 to waszym zdaniem lepiej jednak wybrać soniaka ?
Myślę, że taki odtwarzacz w granicy 800-1300 zł + odtwarzacz typu ten Zido lub Nvidia Shield to będzie takie optymalne rozwiązanie na początek przygody.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 08-07-2021

Widzisz szkoda bo raptem 2 tyg temu na amazonie.pl był ub820 za 1450zl z tego co pamiętam, ale jednocześnie nigdy wcześniej nie widziałem na niego promocji.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - chucky - 08-07-2021

Zamawiałem kilka dni temu ub820 na włoskim amazonie. Razem w wysyłką wyszło dokładnie 385,67€. Chciałem dać szansę polskim sklepom ale jak zadzwoniłem do jednego z propozycją negocjacji ceny i zbliżenia so ceny z amazona to powiedzieli, że cen odtwarzaczy w ogóle nie negocjują, a tak w ogóle to ub820 nie mają na stanie (mimo tego, że na stronie www pojawiał się jako dostępny). Dałem spokój, zamówiłem na amazon.it
Czas oczekiwania: 23 lipca


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - pred895 - 08-07-2021

Jeśli chodzi o sprzęt taki jak amplitunery, projektory, odtwarzacze to w tej chwili o negocjacjach można sobie pomarzyć. Ludzie zapisują się w kolejki aby w ogóle coś dostać a co dopiero zejść z ceny Big Grin