Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 27-09-2021

Około 10 lat do długo. Mi po 3 latach siadały Philipsy i dałem sobie z nimi spokój.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - marciniozo - 27-09-2021

No to faktycznie za długo nie działały Ci te odtwarzacze. Niestety teraz z jakością wykonania i trwałością coraz gorzej...Nie to co kiedyś. Mam nadzieję, że ten zakupiony Panasonic będzie dobrze działał.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 28-09-2021

Nie moje, po gwarancji już także moim zdaniem cena zbyt wysoka, ale że ofert na używki brak to wklejam. Może ktoś się dogada.
https://www.olx.pl/d/oferta/panasonic-dp-ub9000-9004-hi-end-4k-hdr-w-perfekcyjnym-stanie-CID99-IDLIGXY.html


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - pred895 - 03-10-2021

(06-12-2020, 11:39)prodarek napisał(a):  Kup normalny odtwarzacz plików typu zidoo x9s i ciesz się najwyższą jakością dźwięku, wszystkie te odtwarzanie czy to na odtwarzaczu blu-ray czy konsoli to o kant dupy rozbić a już tym bardziej gdy nie masz pojęcia o formatach.

Rozumiem, że spokojnie można podpiąć pod to dysk i odtwarzać dowolne pliki ze sklepiku mkv, mp4 + Atmos, z napisami itp ?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 03-10-2021

Owszem ale fajny jest też Dune HD Real Vision 4K, są to takie typowe plikowce natomiast jeśli ktoś potrzebuje dodatkowo vod to najlepiej brać Shield tv 2019 pro.
https://forum.filmozercy.com/watek-dune-hd?pid=82832#pid82832


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - pred895 - 03-10-2021

Ale ten Dune chyba nie ma wsparcia dla Atmosa ?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 04-10-2021

Ma wszystko.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - marciniozo - 04-10-2021

Jeżeli chodzi o odtwarzanie plików mogę polecić Zidoo. Mam Z10 pro. Wspiera oczywiście HDR, HDR 10+, Dolby Vision. Dźwięk Dolby Atmos, DTS X. Cztery wejścia USB, do tego kieszeń na dysk wewnętrzny. Podłączasz dysk i odtwarzasz. Do tego bardzo dobra aplikacja Home Theatre. Kataloguje posiadaną bibliotekę. Jakość odtwarzania bardzo dobra. Jeżeli coś taniej to Zidoo Z9X - bez kieszeni na dysk wewnętrzny. Do tego na bieżąco wsparcie na forum.
Jako odtwarzcz plików Zidoo sprawuje się świetnie. Nie wspiera serwisów VOD typu Netfix. Coś tam można pokombinować, jednak jest z tym słabo. Trzeba mieć to na uwadze.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 05-10-2021

@pred895
Generalnie, to musisz zadać sobie pytanie, czy ten streamer będzie głównym urządzeniem do odtwarzania filmów, czy tylko okazjonalnym. Jeżeli masz go używać okazjonalnie, to nie ma chyba sensu inwestować w coś drogiego. Zidoo i Dune są OK, ale warto też wspomnieć o Zappiti (tylko tutaj cena rośnie, ale jakość wykonania też).
Najrozsądniejszą opcją jest NVIDIA Shield 2019 Pro. Trudno go teraz kupić, ale to bardzo sensowny sprzęt. Ma Androida na pokładzie z odpowiednimi licencjami, więc takie YouTube w 4k raczej nie stanowi problemu. Wystarczy zainstalować Kodi i mamy też bardzo sensowne zarządzanie biblioteką z mediami.
Ostatecznie, może być też Google Chromecast 4.0, ale tutaj, żeby podłączyć dyski na USB, czy podpiąć go pod LAN (ma tylko jedno gniazdo wejściowe - USB-C) potrzeba huba z USB-C i power delivery no i trochę zabawy z samym androidem, żeby zobaczył duże dyski z NTFS, pod USB. Generalnie, dyski pod USB to słaby pomysł. Lepiej kupować sieciowe lub "usieciowić" dysk USB z pomocą routera lub innego dysku sieciowego. Odpada wtedy kwestia przepinania go pomiędzy różnymi urządzeniami.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - lukee - 05-10-2021

Hej. Stałem się dziś posiadaczem swojego pierwszego odtwarzacza UHD. Padło na Sony UBP-X500 bo trawiła się okazja. Nie posiadam jeszcze odpowiedniego sprzętu by w pełni cieszyć się jego funkcyjnością bo pomimo, że posiadam TV, który wyświetla taką rozdziałkę to niestety nie ma HDR jak również mój amplituner ( Pioneer VSX 827 ) nie posiada kodeków Dolby Atmos.

Mam do was pytanie, ponieważ mam TV ( Sharp 49" ) podpięty pod PC razem z amplitunerem ( wszystko wpięte pod ampli hdmi i wyjście na TV tak samo ) i normalnie mogę korzystać z rodziałki 3840 x 2160. Byłem ciekaw czy może ten leciwy sprzęt odpali mi również odtwarzacz ( choć zakładałem, że raczej nie i będę musiał ewentualnie na seans przepinać bezpośrednio pod sam TV z pominięciem amplitunera ). Podpiąłem właśnie całość i po wstępnych ustawieniach zauważyłem dziwny fakt. Samo menu odtwarzacza odpala się normalnie w rozdziałce 3840 x 2160 natomiast po wybraniu płyty obraz przestawia się na 1080p. Czy wiecie może czy to kwestia jakiś ustawień czy po prostu na tym amplitunerze nie odpali się tego? Odtwarzacz podpięty bez ampli śmiga normalnie i odpala 4k. Aktualizacja softu jest najnowsza. Z góry dzięki jeśli może ktoś miał też przesiadki z leciwego sprzętu Wink Na razie nie będzie to dla mnie problem bo mam dosłownie 21 wydań 4K a ampli może nowy sprawie sobie na mikołaja Wink