Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 15-06-2023

Bo to w efekcie końcowym nie ma znaczenia dla odtwarzanej płyty, nie przynosi to żadnych wymiernych korzyści dla użytkownika. Niech się lepiej skupią na oprogramowaniu a nie kondensatorach i scalakach bo na ten moment wygląda na to że nic nie robią..

Niech lepiej zrobią coś z tym w swoich odtwarzaczach, tak to użycie procesorów bez odtwarzania żadnej płyty.

[Obrazek: attachment.php?aid=1725]


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - erytho - 16-06-2023

bez porzadnych chipow z oznaczeniem JP nie ma podstaw by oprogramowanie samo odtwarzalo kolory
chipy z oznaczeniem CN nie maja takiego potencjalu...
identycznie jest ze mieszanka stali w przemysle ktorej do tej pory nie moga opanowac hindusi czy chinczycy.
diabel tkwi w szczegolach !


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 16-06-2023

(16-06-2023, 08:54)erytho napisał(a):  bez porzadnych chipow z oznaczeniem JP nie ma podstaw by oprogramowanie samo odtwarzalo kolory
chipy z oznaczeniem CN nie maja takiego potencjalu...
Ale w kontekście czego jest ta wypowiedź? Jakie "chipy", jakie kolory masz na myśli? Co ma niby oznaczać JP, a co CN?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 17-06-2023

JP > Japonia , CN > Chinczyki Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - sebas - 17-06-2023

(17-06-2023, 12:25)prodarek napisał(a):  JP > Japonia , CN > Chinczyki
Hmmm. A dlaczego nie JPN i CHN odpowiednio? Każdy producent może mieć swoje kodowanie. Smile Układy scalone produkuje się też w US, na Filipinach, na Tajwanie (najwięcej), w Korei Południowej. Co z nimi? Są "porządne" czy nie? I dalej, czy to 'CN' to ma oznaczać produkt chiński, wyprodukowany w Chinach, czy japoński (lub innego kraju) tylko wyprodukowany w Chinach? Europa, Stany Zjednoczone, Japonia i Korea Południowa pewnych rzeczy w Chinach nie produkują z wiadomych względów. Dalej, jaki to ma mieć wpływ na odtwarzanie kolorów? O jaki konkretnie układ(y) scalony chodzi, bo w takim odtwarzaczu UHD czy telewizorze są ich dziesiątki? Ogólnie analogowe, cyfrowe, mixed signals. W szczególności mikrokontrolery, kompletne SoC, procesory DSP, pamięci różnego rodzaju, przetworniki C/A i A/C, drivery do ekranów, interfejsów komunikacyjnych, wszelkiej maści przetwornice w sekcjach zasilania. Długo by wymieniać...


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 17-06-2023

A to już @erytho musi odpowiedzieć o co mu tam dokładnie chodziło, ja tylko rozszyfrowałem o co mu mniej więcej chodzi z oznaczeniami.

US, EU,AU, CN, RU, HK, TW, JP to takie typowe nazewnictwo dla produktów/softów przeznaczone dla danego produktu z przeznaczeniem dla danego regionie.

A no i czy lepsze te JP? ogólnie uznaje się że dajmy na to kondensatory Elna, Nichicon, Panasonic uchodzą za najlepsze na świecie pochodzą właśnie z Japonii. Wszelakie modyfikacje układów zasilania czy audio z reguły wykonuje się właśnie z zastosowaniem wyżej podanych marek.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - erytho - 17-06-2023

prodarek mniej wiecej odkryl o co mi chodzilo i jest to poprawne rozumowanie
tak rzeczywiscie zdarza sie ze japonska firma produkuje w chinach jednak tylko niskie modele polprzewodnikow
jesli masz na mysli panasonica o ktorym jest temat to byl zrobiony na kosciach samsunga pochodzenia south korea


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - NWWStation - 24-07-2023

Mam dosyć pokrętne pytanie, ale liczę, że zrozumiecie moje pytanie i otrzymam jasną odpowiedź.

W końcu postanowiłem sobie nabyć odtwarzacz UHD, by nie łazić do kumpla ze swoimi filmami (bo już jest ich więcej no i w końcu warto). Niestety (lub staty, bo takie trendy są od lat) odtwarzacze UHD nie mają chyba wyjść (lub nie często są jakieś) do podłączenia głośników bez urządzenia pośredniego. Moje pytanie brzmi, bo nie chce od razu wchodzić w większe koszta. Mam aktualne kino domowe z podpiętymi głośnikami. Czy mogę kupić odtwarzacz UHD i HDMi podpiąć do TV, a audio przez kabel optyczny do kina domowego? Czy taka konfiguracja zadziała i będę się cieszył dźwiękiem z głośników? Rozwiązanie trochę pokręcone, ale na jakieś 2-3 miechy by mi pasowało, gdyby to działało. Pomijam aspekty typu — że nie uzyskam idealnie dobrej jakości dźwięku, który daje nośnik UHD.

Lub... bo nie wiem, czy tak można. Podłączyć UHD do TV, a tam z TV optycznym do kina domowego?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 24-07-2023

Można.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - NWWStation - 31-07-2023

W sumie mam jeszcze jedno pytanie. Chcę kupić odtwarzacz UBP-X700B (który ma Dolby Vision). Na razie będzie działał z SAMSUNG QE43Q67C i tu moje pytanie, bo ten TV tego Dolby Vision nie wspiera, jak dobrze rozumiem. Mimo wszystko będzie to działało, ale nie uzyskam efektu Dolby Vision, prawda?