Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 24-09-2019

Fajny film z ub820 śmiga szybko ten player.
https://youtu.be/ixiVqBQhD84


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - shaman72 - 25-09-2019

Może i Ja się podczepię pod temat.
Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu Oppo, ale niestety inne potrzeby życiowe pokrzyżowały mi plany i temat uciekł.
Cały ekosystem mam Samsunga ( TV UE55JU6740S, kino domowe - Samsung HT-J7750W) a mam ochotę powoli przechodzić na filmy
UHD, i teraz pytanie czy pakować się w inną firmę czy zakupić Samsung UBD-M8500 https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/samsung-ubd-m8500-en.bhtml aby wszystko razem współpracowało ??? Nie zamierzam jakoś robić większych zakupów za granicą i kupować filmów bez ścieżki napisów pl.Nie chcę również od razu zmieniać TV, który w sumie jeszcze daję rade aczkolwiek jest ubogi w dodatki.
Pzdr


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - misfit - 25-09-2019

(25-09-2019, 10:55)shaman72 napisał(a):  teraz pytanie czy pakować się w inną firmę

Tak. Samsung robił kijowe odtwarzacze więc żadna strata, że wycofali się z tego rynku.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - shaman72 - 25-09-2019

(25-09-2019, 11:02)misfit napisał(a):  
(25-09-2019, 10:55)shaman72 napisał(a):  teraz pytanie czy pakować się w inną firmę

Tak. Samsung robił kijowe odtwarzacze więc żadna strata, że wycofali się z tego rynku.

Ok, dzięki.W takim razie, w jaką firmę najlepiej celować, Panasonic ??
Drugie pytanie:Ile będę wstanie wyciągnąć z tego TV, którego teraz mam i czy warto teraz wchodzić w UHD, czy lepiej poczekać do zmiany TV??Niestety nie ma ani HDR  ani DV Sad


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 25-09-2019

Chyba nic lepszego niż ub420 nie ma w tej cenie, tylko do plików to on się nie nadaje w ogóle trzeba to mieć na uwadze.

Nie masz też wyboru bo przecież nowe odtwarzacze są uhd.

Skoro nie masz tv 4k hdr dv to podstawą jest dobra konwersja hdr do sdr bo takie chcesz też oglądać, w tym wątku właśnie o niej piszemy sprawdź poprzednie posty.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - shaman72 - 25-09-2019

(25-09-2019, 11:13)prodarek napisał(a):  Chyba nic lepszego niż ub420 nie ma w tej cenie, tylko do plików to on się nie nadaje w ogóle trzeba to mieć na uwadze.

Poszperam sobie w necie na jego temat, obaczymy...Dzięki Blush


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 25-09-2019

(25-09-2019, 11:09)shaman72 napisał(a):  (...)
Drugie pytanie:Ile będę wstanie wyciągnąć z tego TV, którego teraz mam i czy warto teraz wchodzić w UHD, czy lepiej poczekać do zmiany TV??Niestety nie ma ani HDR  ani DV Sad

No, skoro Daras wchodzi, a uważa siebie za pragmatyka. Smile

Tak serio. Mam ze 300 płyt BD (plus gros DVD) i nie zamierzam z nich rezygnować. Niektóre krążki zaliczam do białych kruków i w wersji PL nie wyjdą już nigdy (tak zakładam). Obecnie posiadam dwa odtwarzacze BD. Jeden z nich obsługuje 3D, ale siada mu laser. Zatem kupię nowe urządzenie aby mieć rzeczone 3D. Czy może to być player UHD? Oczywiście! Ceny są przystępne w relacji do mojego zdychającego Philipsa BDP 9600 (w sklepach oscylowały one w okolicach dwu tys. złotych).
Oczekuję zauważalnych korzyści wynikających z podłączenia nowego nabytku do projektora FHD. Wieczorkiem wyszperam dla Ciebie opracowanie dotyczące badań związanych z konwersją w dół.
Nadto, dla gros osób mój pomysł może stanowić „bezbolesną” przesiadkę na 4K. Korzystając z wyświetlacza FHD można przecież oszczędzać na TV UHD. Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - shaman72 - 25-09-2019

(25-09-2019, 15:15)Daras napisał(a):  
(25-09-2019, 11:09)shaman72 napisał(a):  (...)
Drugie pytanie:Ile będę wstanie wyciągnąć z tego TV, którego teraz mam i czy warto teraz wchodzić w UHD, czy lepiej poczekać do zmiany TV??Niestety nie ma ani HDR  ani DV Sad

No, skoro Daras wchodzi, a uważa siebie za pragmatyka. Smile

Tak serio. Mam ze 300 płyt BD (plus gros DVD) i nie zamierzam z nich rezygnować. Niektóre krążki zaliczam do białych kruków i w wersji PL nie wyjdą już nigdy (tak zakładam). Obecnie posiadam dwa odtwarzacze BD. Jeden z nich obsługuje 3D, ale siada mu laser. Zatem kupię nowe urządzenie aby mieć rzeczone 3D. Czy może to być player UHD? Oczywiście! Ceny są przystępne w relacji do mojego zdychającego Philipsa BDP 9600 (w sklepach oscylowały one w okolicach dwu tys. złotych).
Oczekuję zauważalnych korzyści wynikających z podłączenia nowego nabytku do projektora FHD. Wieczorkiem wyszperam dla Ciebie opracowanie dotyczące badań związanych z konwersją w dół.
Nadto, dla gros osób mój pomysł może stanowić „bezbolesną” przesiadkę na 4K. Korzystając z wyświetlacza FHD można przecież oszczędzać na TV UHD. Smile

Wiesz, kupowałem telewizor 4K parę lat temu , wybór padł na Samsunga, teraz zapewne wybrałbym coś z ofert LG.Dlatego chce z tego wyświetlacza wycisnąć co się da, jeszcze trochę mi posłuży. Blush


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 25-09-2019

Shaman napisał:
Cały ekosystem mam Samsunga ( TV UE55JU6740S, kino domowe - Samsung HT-J7750W) a mam ochotę powoli przechodzić na filmy UHD…

Rozumiem. Zmyliły mnie trochę ostatnie słowa. Nie zainteresowałem się też telewizorem posiadanym przez kolegę.  Prodarek główkował identycznie.

Prodarek napisał:
Skoro nie masz tv 4k hdr dv to podstawą jest dobra konwersja hdr do sdr bo takie chcesz też oglądać, w tym wątku właśnie o niej piszemy sprawdź poprzednie posty.

Prawie codziennie sprawdzam coś w necie w związku z tymi odtwarzaczami. Nawet mam wrażenie, że widziałem jakiś sensowny materiał o UB 450 na Smart TV (?), a teraz gdzieś to przepadło. Istny kocioł.

Decyzje zakupowe podejmuję niekiedy przez kilka tygodni. Ze trzy razy zmieniałem już model / markę. Jednak zbliża się czas finalizacji.
Dla mnie  dość ważny jest procesor. Swojego czasu na topie był Marvell Qdeo, który „uszlachetniał” między innymi Oppo. W moim Panasonicu wykonywał on dobrą robotę przy skalowaniu płyt DVD. Jednak świat poszedł do przodu i Qdeo odszedł do lamusa (przynajmniej w kontekście poprawiania sygnału SD). Ale do brzegu. Od procesora naprawdę sporo zależy. Przykładowo – na swoim ekranie widzę różnicę pomiędzy interpolacją obrazu: odtwarzacz  vs projektor. Ha, jeszcze coś! Nie będę szedł na wojnę, ale w jednym zdaniu zakwestionuję uwagę skreśloną kiedyś przez Macieja Kopera.  

Maciej Koper napisał:
Czy pomiędzy powyższymi zdjęciami widać jakieś różnice w jakości skalowania danego wyświetlacza? Raczej nie.
https://hdtvpolska.com/forum/topic/35328-skalowanie-obrazu-czy-widać-różnice-w-nowych-telewizorach/

Ja odpowiadam: Raczej tak. Słówko raczej użyłem rozmyślnie, tak jak zapewne zrobił to pan Maciej. Kluczową kwestią w takich rozważaniach jest pytanie: Czy komuś te subtelne różnice przeszkadzają? Chyba nie ma o co kruszyć kopii, prawda? W końcu mogą istnieć filmożercy, którzy ze swojego kosztownego rzutnika oglądają VOD i są zadowoleni. Rolleyes

Jakie wnioski? Obecnie celuję w procesor HCX. Jak znajdę jakieś smaczki, to dam znać.
Mamy początek jesieni. To idealny czas na projekcje w zaciszu ciepłego kina domowego. I niech ktoś napisze, że nie lubi obecnej pory roku. Cool


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 25-09-2019

Przestań męczyć już tego ub450 dałem ci tyle powodów i linków do zdjęć, opisów, filmów że szkoda tych 800zł na tego kastrata.
Bierz ub420 albo ub820 piszesz o dvd w wielu miejscach czytałem że mają rewelacyjny upscaling aż się dziwili, do tego masz CHYBA jedną z lepszych konwersji hdr > sdr.